SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 15.12.2018

‘Madde bağımlılığıyla mücadeleye destek olunmalı’

‘Madde bağımlılığıyla mücadeleye destek olunmalı’
Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele konusunda çalışmaların kararlılıkla devam ettiğini ve çözüm çabalarında halktan destek beklediklerini söyledi.rnrn10.01.2018 00:00

İlçede madde bağımlılığıyla mücadele konusunda Valilik ve Kaymakamlık iş birliğiyle uyuşturucuyla karşı eylem planında ortak bir mücadele verildiğini belirten Mercan “Ülkemiz madde bağımlılığı konusunda transit bir ülke konumundayken bugün artık uyuşturucunun mekân bulduğu noktalardan biri haline gelmiştir. Devletin sağladığı istatistiki veriler batının çok altında rakamlar sunmasına rağmen ülkemizde uyuşturucu bağımlılığında artış gözlemlenmektedir. Devletimiz belirli tedbirler çerçevesinde madde bağımlılığı ile mücadele konusunda kararlı bir duruş sergilemektedir’’ ifadelerine yer verdi.

‘İŞBİRLİĞİ İÇİNDEYİZ’

Madde bağımlılığıyla mücadele konusunda çalışmaların kararlılıkla devam ettiğini belirten Kaymakam Aziz Mercan, ’’Madde bağımlılığıyla mücadelede İlçe Emniyet Müdürlüğü, eğitimciler, idareciler ve ailelerle ortak, iş birliği içinde hareket etmekteyiz. Düzenlediğimiz güvenlik toplantılarında sorumlu kişilere gerekli talimatlar verilmiştir. Her hafta İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Teşkilatımız kendi birimleri aracılığıyla müşterek operasyonlar düzenlenmektedir. Bu maddelere el konulduğu gibi tespit edilen şahıslar hakkında da gerekli işlemler yapılmaktadır’’ diye konuştu.

DESTEK İSTEDİ

‘’Uyuşturucuyla mücadele, alınan tedbirlerle önlenebilecek bir konu değildir’’ diyen Kaymakam Mercan, madde bağımlılığıyla mücadele konusunda hedef kitlenin bilinçlendirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, ilerleyen süreçte hedef kitlenin madde bağımlılığıyla mücadele konusunda Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ortak çalışmalar sürdürüleceğine işaret etti. Kaymakam Mercanrn“Çözüm noktasında güvenlik birimlerimizin yanı sıra halkımızın sağduyusu önemlidir. Bu konuda halkımızın destek sağlamasını rica ediyorum’’ diye konuştu.

rnrn

 

rnrn

 


Etiketler: karasu - kaymakam - uyuşturucu - mücadele

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.