SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.01.2019

Üst geçit tamamlandı

Üst geçit tamamlandı
Kaymakam Aziz Mercan, Karasu’da bir ilk olacak yaya üst geçidi çalışmalarının Yalı Ortaokulu karşısında tamamlandığını bildirdi.01.02.2018 00:00

   Yayalar tarafından daha rahat ve güvenli olarak kullanılmasını sağlayacak olan üst geçit çalışmalarına bir süre önce başladığını belirten Kaymakam Aziz Mercan, “Geçidin üstü ve güney merdiveni bitti. Kuzey merdiveni de bu gün yarın bitmiş olur” dedi.

‘Talebi biliyordum’

   İstanbul’da vali yardımcılığı yaptığı süreçte Karayolları Bölge Müdürlüğü’nden sorumlu olduğunu ve Karasu’dan üst geçin talebi geldiğini belirten Kaymakam Mercan ”Karasu’da üst geçit ihtiyacıyla ilgili yazılı dilekçe şube müdürleri aracılığıyla tarafıma iletilmişti. Bu nedenle ihtiyacın aciliyeti konusunda bilgi sahibiydim. İlçede göreve başladıktan sonra da baştan beri en büyük ihtiyaçlarımızdan biri yaya üst geçidi projemizin ilk durak noktası Yalı Ortaokulu bölgesi oldu. Karayolları tarafından çalışmaları başlatılan üst geçit projemiz kısa sürede tamamlanacak. Şimdiden Karasu halkına hayırlı olmasını di­li­yo­rum’’ diye konuştu.

Stratejik noktada

   Mahalle Muhtarı Dursun Ali Akbaş da üst geçit yapılan yerin stratejik bir nokta olduğunu belirterek “Burada yeni bir okul yapıldı. Ayrıca güneyinde de Mevlana Camii var. Duble yol her iki yapının arasından geçiyor. Dolayısıyla karşıdan karşıya geçişte öğrencilerin ve vatandaşların can emniyeti sağlanmış oldu. Geçidin yapımında emeği geçen Başta Kaymakamımız Aziz Mercan olmak üzere Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.