SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.07.2018

10 başkan kalıyor, altısı gidiyor

10 başkan kalıyor, altısı gidiyor
Adalet ve Kalkınma Partisi’nde 10 ilçe başkanının yeni dönemde de göreve devam etmesi yönünde karar alındığı, 3 dönemli tamamlayan Serdivan, Sapanca ve Geyve dışında 3 ilçe başkanının değiştirileceği konuşuluyor.17.08.2017 17:20

Üç dönemlik başkanlar

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde kongre süreci devam ederken Genel Merkez’in 3 dönem kuralı nedeniyle görevleri sona erecek Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, Geyve İlçe Başkanı Muhittin Irmak ve Sapanca İlçe Başkanı Nazmi Bostancı’nın yanı sıra üç ilçe başkanının daha değiştirilmesi kararı aldığı öne sürülüyor.

Nabız yoklaması

10 ilçeyle göreve devam kararı aldığı öğrenilen Genel Merkez’in değişecek 3 ilçe başkanının yerine yeni isimler getirilmesi için çalışmalar başlattığı belirtiliyor. Edinilen bilgilere göre, değiştirilecekler arasında hemşerisi olan milletvekili ters düşen bir ilçe başkanıyla merkeze yakın bir güney ilçesinin başkanı bulunuyor.

2019 seçimleri

Kulislerden sızan bir başka bilgiye göre, 2019’da belediye başkan adayı gösterilmesi düşünülen mevcut ilçe başkanlarına yönetimlerde görev verilmemesi yönünde bir eğilim oluşmuş durumda. Yönetim listelerine alınmayacaklar arasında belediye meclisine aday olmak isteyenlerin de bulunabileceği konuşuluyor.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.