Adnan Hoca'nın suçu neydi?

Adnan Hoca'nın suçu neydi?
Ali, Gamze, Murat, Yurdagül… İki ayrı aile… Ali Gamze ile evli, Murat da Yurdagül’le… 12.12.2019 13:54

Ali, Gamze, Murat, Yurdagül…

Ali cezaevine giriyor. Murat, çoktandır gözüne kestirdiği Gamze’nin peşine takılıyor. Sonunda Gamze Murat’ın evine gelip yerleşiyor. Murat’ın resmi nikâhlı eşi Yurdagül yeni ev ortağını tereddütsüz kabul ediyor. Bu rızalığı “Ne yapaydım, başka çarem yoğudu!” diye açıklıyor.

Matematiksel bir ifadeyle ikişer elemanlı AG kümesi ile MY kümeleri birleşiyor. Bu durumda Gamze, kesişim kümesinin elemanı olmuş oluyor.

Bu karmaşık durumu program sunucusu Esra Erol geniş şekilde izah ediyor. Ekran karşısına kilitlenmiş mütedeyyin, yüksek ahlâklı muhterem halkımız, günlerce canlı olarak bu yayını nefesini tutmuş vaziyette izliyor. Hem de içinden ‘aman bitmese bari’ diye dualar ederek…

Hangi kanalda ve ne zaman mı?

Cumartesi ve Pazar günleri hariç haftanın hemen her günü 15.00-18.00 saatleri arasında canlı olarak ATV’de…

Hani 2007’de Vakıfbank’tan ve Halkbank’tan verilen 375’er milyon dolar olmak üzere toplam 750 milyon liralık şaibeli krediyle önce Çalık Holding’e satılan ardından da Zirve Holding’e geçen iktidar borazanı ATV var ya, işte o kanal.

Ramazan’da Sultanahmet Meydanı’nda vaazlar vererek köşeleri dönüp, oteller zinciri kuran şimdinin rektörü Hatiboğlu Hocamız ekranlarını açan kanaldan söz ediyorum.

Ekranın karşısı gibi stüdyo da tıka basa dolu. Dilbaz bir bayan avukat var. Önce savcı olup iddianame hazırlıyor, ardından hâkimliğe geçiş yapıp hüküm veriyor.  Zaman zaman da avukat olduğunu hatırlayıp haklı gördüğü kişinin savunmasını üstleniyor.

Modern giysili avukatın yanı başında zaman zaman pantolon, zaman zaman da yırtmaçlı etek giyip gözleri hitap eden (Hatta bir miktar göz zinasına yol açan) balıketinde bir başka bayan oturuyor.

O da kendisine söz verildiğine elindeki topuz biçimli mikrofonu dondurma külahı misali etli dudaklarına yapıştırıp bir şeyler geveliyor.

Arka sıralarda da sohbete nöbetleşe katılan bir iki kişi bulunuyor. Stüdyonun geriye kalanı canlı dekor… Her cins, her boy, her renk, her kültür… Artık ne ararsan yani…

Kendisi ceza evindeyken boynuzlanan Ali, stüdyoda çok mutlu. Çünkü eşi Gamze geriye dönüp yanı başına kurulmuş. Karı-koca karşı tarafa, yani Gamze’yi kaçırıp haremine katan Murat’a laf yetiştiriyorlar. Murat’ın eşi Yurdagül ise kesişim kümesi elemanı Gamzeye verip veriştiriyor. “Sen isteyerek bize geldin. Gocamın heç suçu yok” diyor.

Tarihte çok eşliliğin iki türü var. Örneğin Himalaya’nın bazı bölgelerinde ‘çok kocalılık’ görülüyor. Toprak kıtlığı dolayısıyla çok çocukluluğu ve nüfus artışı ile toprak bölüşümünü sınırlandırma amaçlı olduğu söylenir. Bir kadın birkaç erkek kardeşle evlendirilirmiş.

İslami hukukta, bir erkek, hepsine eşit şekilde davrandığı sürece dört kadın alabilir.

ATV’deki vaka bunların ikisine hem benziyor hem benzemiyor. Benziyor, çünkü Gamze belirli bir süre iki erkeğin birden eşi olarak yaşıyor. Benzemiyor, çünkü Gamze Murat’ın evine resmi evliliğini sonlandırmadan gidiyor. 

Hayvanlar âleminde böylesi ilişkiler olup olmadığını bilmiyorum. Araştırma gereği duymadım. Ama eminim arşivlerdeki bilimsel raporlara yansımış böylesi ilişkiler mutlaka vardır.

Vakamızda bir koca, başkasına kaçan resmi nikâhlı karısını kıskanmıyor. Karşı taraftaki kadın ise eve bir başkasının eşini alıp getiren kocasını kıskanmadığı gibi yeni ortağını bağrına bastığını ilan etmekten çekinmiyor.

Hayvansal bir ilişki demem bundan…

Program başına ATV’den bir milyon 100 bin lira alan sunucu Esra Hanım’ın yapımcı olan eşine de aynı miktarda para ödendiği rivayet ediliyor.

Soru bir: Esra’nın Adnan Hoca’dan farkı nedir?

Soru iki: Haftanın beş günü ekran karşısına kilitlenen mütedeyyin (dini bütün), yüksek seviyelerde ahlaka sahip muhterem halkımızı denklemin neresine yerleştireceğiz?

Cihan ERSÖZ

 

 

 

 

 Etiketler: Esra Erol - Adnan Oktar - ahlak çıtası yüksek toplum - ATV

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.