SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 19.03.2019

Ağır Ceza o davayı kabul etti

Ağır Ceza o davayı kabul etti
Karasu Asliye Ceza Mahkemesi tarafından ağır ceza mahkemesine gönderilen 14 kişinin yargılandığı ‘İhaleye Fesat Karıştırma’ davası Sakarya 6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.18.07.2018 00:13

2018/147 NUMARAYLA

Karasu Belediyesi tarafından 2015 yılı sonunda                 gerçekleştirilen ve İçişleri Bakanlığı soruşturmasına konu olduktan sonra açılan davada, Karasu Asliye Ceza Mahkemesi tarafından görevsizlik kararıyla kendilerine havale edilmiş dosyayı inceleyen 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2018/147 numarayla kaydedip kabul ettiği öğrenildi. Buna göre İhaleye Fesat Davası’nın Ağır Ceza’da görülmesi kesinleşti.

ASLİYE CEZ’DAN YETKİSİZLİK KARARI

22 Mart 2018 günü Karasu’da yapılan üçüncü duruşmada savunma tarafını dinleyen Hâkim Serpil Kaya, bilirkişi raporu ile savunma için süre verilmesi gibi talepleri verdiği ara kararla reddetmiş ve sanıklara yöneltilen suçlamaların ağır cezalık olduğunu belirterek dosyanın Sakarya Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesine karar vermişti.

KİMLER YARGILANIYOR?

Söz konusu davada Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, dönemin Başkan Yardımcısı ve İhale Komisyonu Başkanı Cengiz Kuçhan, Fen İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Fen, İmar ve Yazı İşleri Müdürlüğü yetkililerinden oluşturulan İhale Komisyonu üyeleri ve ihaleyi alan iki firmanın 7 yöneticisi yargılanıyor.


Etiketler: karasu -belediye - ihale - dava - ağır ceza

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.