SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 23.04.2019

Ak Parti İlçe Başkanı İshak Sarı görevinden istifa etti

Ak Parti İlçe Başkanı İshak Sarı görevinden istifa etti
Karasu Belediye Başkanlığı’na aday olmak için istifa ettiğini açıklayan Sarı “Görevi bırakmamız, mutlaka aday gösterileceğimiz şeklinde algılanmasın. Son karar Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ındır” dedi. 30.11.2018 23:17

Belediye başkanlığına aday adayı olmak isteyen Ak Parti İlçe Başkanı İshak Sarı, 30 Kasım Cuma günü Genel Merkez’den gelen ‘İstifa edebilirsin’ telefonu üzerine görevden ayrıldığını bildirdi. Sarı istifasını akşam saatlerinde düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

İlçe Başkanı Sarı, yaptığı bilgilendirme toplantısında Genel Merkez’den istifa için gelen onay sonrasında ilçe yönetimi ile bir değerlendirme toplantısı yaptıklarını söyledi. Sarı “Yaklaşık 7 yıldır ilçe başkanlığı görevini yürütüyorum. Bu süre boyunca 6 tane seçim geçirdik. Ayrıca 6 kez üst kurul delegeliği yaptım” dedi.

VEKÂLETEN YAVUZYİĞİT

İlçe başkanlığı süresince partisinin başarısı ve teşkilatın diri olması adına büyük bir çaba gösterdiğini anlatan Sarı “Çarşamba günü Genel Merkez’e davet edilip aday adayı ilçe başkanları olarak nasıl bir yol izleyeceğimizin bilgisi bizlere verildi. Bu gün saat 10.00’da gelen telefonda da istifa edebileceğimiz tebliğ edildi. Kararımızın önce partimize ve ilçemize hayırlar getirmesini diliyoruz” diye konuştu.. Sarı kendisinden boşalan İlçe başkanlığı görevini vekâleten AK Parti İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı ve Siyasi İşler Başkanı Hasan Yavuzyiğit’in yürüteceğini belirtti.  

ADAYLIK GARANTİSİ YOK

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İshak Sarı başkan adayının ne zaman açıklanacağı konusundaki soruya “Genel Merkez’de aldığımız bilgiye göre şu anda 20 ilin aday belirlenmesi tamamlanacak. Daha sonra ilçelerle ilgili olarak üst kurulun görüşleri alınacak. Muhtemelen Aralık ortası ile sonu arasında bir sonuca varılıp gereken açıklama yapılır” yanıtı verdi. Sarı “İstifanızla adaylığınız kesinleşmiş mi oluyor” sorusuna ise, ““Böyle bir anlam çıkması doğru değil. Bu durum, Sayın Cumhurbaşkanımızın kararıyla gerçekleşir. Biz sadece aday adaylığı için istifamızı verdik” dedi. İshak Sarı kendisinin yerine bir başkasının başkan adayı gösterilmesi durumunda partinin emrinde bir nefer gibi çalışacağını belirterek ““Aday olan arkadaşımıza en kuvvetli desteği vermek olacaktır. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın. Amacımız AK Parti’nin iktidar olması ve seçimi kazanması için mücadelemizi sürdürmektir” ifadelerini kullandı.

 


Etiketler: AKP - Karasu - İshak Sarı - başkan adayı - istifa

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.