SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 19.10.2018

Belediye, kıyı şeridi içerisinde bulunan ruhsatsız binaların yıkımını yeniden başlattı.

Belediye, kıyı şeridi içerisinde bulunan ruhsatsız binaların yıkımını yeniden başlattı.
Tapulu arsalar ile ruhsatlı onlarca binanın geleceği konusunda belirsizlik sürüyor.11.10.2017 16:26

Yaklaşık 65 yıl önce Karasu sahilinde belediye tarafından satılan arsalar, daha sonra belirlenen kıyı şeridinin içinde kaldı ve bölgeye yapı yasağı getirildi. Buna rağmen değişik zamanlarda bazı ki­şi­le­re yapı ruhsatı ve sonrasında oturma izni verildi.

1983 yılında Belediye Plajı olarak ayrılan arazinin bir bölümüne İl Özel İdaresi-Belediye ortaklığı ile Öz-Su Tesisleri inşa edildi. Ardından kıyıda kaçak yapılaşma furyası yaşandı. Belediye yönetimi ise oy kaygısıyla kıyı işgallerini görmezden geldi.

Kaçak yapıların bazıları ve Öz-Su restoranı ile kafeteryası, denizin kara yönünde 200 metre ilerlemesiyle dalgalar tarafından yıkıldı. Yasal zorunluluk nedeniyle encümen tarafından yıkım kararı verilen bazı binalar da sökülerek kaldırıldı.

Geçtiğimiz hafta yeniden başlatılan yıkım çalışmaları, arsaların geleceği konusunu gündeme taşıdı. Sahilde tapulu 816 arsa ile onlarca ruhsatlı bina var. Arsa sahipleri, “Satışı belediye yaptı, ya kamulaştırsın ya da yerine arsa versin” diyor.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUMLAR (1)

Karasu Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat bey, bu arsa konusunda bir arsa var dedi, sahile yakın burayı tahsis edebiliriz dedi. bir daha telefonlarımıza cevap vermedi, Büyükşehirden Zafer POYRAZ bey de, çalışmalar devam ediyor. Bilginize. dedi. kaldı. Bimer, Cimer yazdık hep yazılar da kaldı. sayın yetkililere sesleniyorum... sonuç verin, sonuç.... 12.10.2017 11:41

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.