SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.07.2019

Belediye Meclisi arsa satışlarını reddetti

Belediye Meclisi arsa satışlarını reddetti
4 Haziran 2018 Pazartesi günü yapılan aylık olağan meclis toplantısında gündemde yer alan belediyeye ait arsa ve arazi satışları ile ilgili 15 maddeden 5’i kabul edildi. Bir arazinin satışı gündemden çıkarılırken tahmini bedeli 12 milyon 647 bin lira olan 11 arsanın satışı ise reddedildi. 06.06.2018 13:28

Gergin bir havada başlayan toplantıya Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu başkanlık etti. 18 maddelik gündemin ilk üç sırasında bulunan Granada ve Macaristan’da düzenlenecek festivallerle gidecek Karasu Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’na ve Belçika’da düzenlenecek ERASMUS Projesi’ne katılacak KARGENÇ Kulübü üyelerine hizmet pasaportu çıkarttırılması konuları üzerinde söz alan Ak Partili üye Adem Filizfidanoğlu, daha önce de yurt dışına gönderilen ekiplerle ilgili olarak Belediye Meclisi’ne yanlış bilgi verildiğini ve belediye kasasından bu işler için 20 bin lira ödendiğini söyledi. Başkan İspiroğlu sadece Makedonya’ya giden öğretmenler korosu için bir para ödendiğini başka bir ödemenin söz konusu olmadığını söyledi. Maddelerin ayrı ayrı oylanması önerisini kabul etmeyen Başkan İspiroğlu’nun yaptırdığı oylamada her üç madde kabul edilmedi.

ÇATALÖVEZ SATIŞI ÇIKARILDI

Arsa ve arazi satışları için encümene yetki verilmesiyle ilgili maddelere geçildiğinde bir açıklama yapan Başkan İspiroğlu 17. Sırada yer alan ve Çatalövez’deki 13 bin 500 m2’lik bahçe nitelikli arazinin satışından vazgeçildiğini ve gündemden çıkarıldığını bildirdi. Daha sonra söz alan Ak Partili Meclis üyesi Yakup Ayar, daha meclis tarafından daha önce verilen satış yetkisinde belirlenen tahmini bedelleri çok altında satış yapıldığını ve encümenin böyle bir yetkisi bulunmadığını öne sürdü. Ayar “Bir tahmini bedel getiriyorsunuz. Meclis olarak onay veriyoruz. Bu fiyatların altında yapılan satışlar geçersizdir. İhaleye veya artırmaya katılan olmamışsa yeni bir fiyat getirilmeli ve onay alınmalı” iddiasında bulundu. Başkan İspiroğlu konunun Yazı İşleri tarafından inceleneceğini belirtti.

BİRLİKTE OYLANDI

Başkan İspiroğlu daha sonra 14 arazi ve arsanın satışı için yetki talebini oylamaya sundu. Bazı üyeler maddelerin teker teker oylanması önerisini kabul etmeyen İspiroğlu “Büyükşehir’de de benzer şekilde yapılıyor” diyerek oylamayı sürdürdü. Mecliste çoğunluğun satışa ret kararı vermesi üzerine söz alan MHP Grup Başkanı Fatih Şentürk, grup olarak oylarının 5, 6, 7, 8, 15 ve 18. sırada yer alan maddeler için satış yönünde olduğunu ve zabıtlara bu şekilde işlenmesini istedi. Buna göre belediyeye tahminen 14 milyon 291 bin 200 lira gelir getirmesi beklenen satıştan sadece 699 bin 200 liralık satış için yetki verilmiş oldu.

29 MİLYON BORÇ

Oylama sonucunda meclis üyelerine hitap eden Başkan Mehmet İspiroğlu “Belediyemizin Sosyal Güvenlik Kurumu ve Vergi Dairesi’ne toplam 29 milyon 372 bin lira birikmiş borcu bulunuyor. Sizler sadece Karasu Belediyesi’nde bu tür satışlar yapılıyor. Büyükşehir de aynı şekilde satış yaptı. Bazı yeler kabul bazıları ret verdi. Herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı ve oturumu kapattı.

 


Etiketler: Karasu - belediye - arsa - satış - ret

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.