SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.01.2019

CHP Sakarya İl Örgütü ve ilçe başkanları hakim gözetiminde üyelerle önseçim istedi.

CHP Sakarya İl Örgütü ve ilçe başkanları hakim gözetiminde üyelerle önseçim istedi.
Cumhuriyet Halk Partisi’nde son kongrelerle göreve seçilen İl Başkanı ve İlçe Başkanları, milletvekili adaylarının belirlenmesi için ön seçim kararı alınmadığı takdirde istifa edeceklerini duyurdular.23.02.2018 00:00

   İl Başkanı Isır, son gerçekleştirilen il kongresinde yapmış olduğu konuşmada, milletvekili genel seçimlerinde kontenjansız ön seçim yapılacağı sözü vermişti. Isır ve bu görüşü destekleyen ilçe başkanları genel merkez kontenjanı olmaksızın, milletvekili adaylarının ön seçimle belirlenmesi şeklindeki görüşlerini ileri bir aşamaya taşıdı. CHP’li Başkanlar bu sözlerini tablo haline getirerek çerçeveletip ilçe örgütlerine astılar.

Basına açıklama

   Yapılan ortak açıklamada, "Bizler aşağıda imzaları olan, Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İlçe Başkanları ve İl Başkanı olarak; yapılacak olan milletvekili seçimlerinde partimiz adayların genel merkez kontenjanı ayrılmaksızın ön seçim ile belirlenmesini istiyor ve talep ediyoruz. Bunun İçin örgütümüzle birlikte tüm imkânlarımızla çalışmaya söz veriyoruz. Bu çalışmalarımıza rağmen İlimiz­de kontenjansız ön seçim kararı alınmazsa görevlerimizden istifa edeceğiz” denildi.

Tüzük Kurultayı

   Açıklamanın devamında; “Bu sözümüzün gereğini yerine getirmek için 9-10 Mart’ta yapılacak olan tüzük kurultayında imzaları bulunan ilçe başkanlarımızla CHP Sakarya milletvekili adaylarının partimize kayıtlı tüm üyelerin katılımı ile hâkim gözetiminde yapılacak ön seçimle belirlenmesi için mücadele edeceğiz sözünü vermişlerdir” ifadeleri yer aldı.

İki imza eksik

   Söz konusu belgeye İl Başkanı Erdoğan Isır ile birlikte, Fatma Kurtuluş-Adapazarı, Recep Furuncuoğlu-Akyazı, Ali Gökpınar-Arifiye, Mustafa Çinal-Erenler, Rüştü Yüksek-Ferizli, Recep Güner-Geyve, Nizamettin Yıldız-Karapürçek, Nurhan Aydın-Karasu, Mithat Sarı-Kocaali, Ali Teke-Pamukova, Cengiz Çiçek-Sapanca, Sebahattin Gülbaş-Serdivan ve Ekrem Kayar-Söğütlü İlçe Başkanları imza koydu. Çerçeveletilip parti binalarına asılan kararda Hendek ve Kaynarca Başkanlarının imzaları bulunmuyor.

 

CHP Karasu İlçe Başkanı Nurhan Aydın’ın sık sık Genel Merkezde ziyaret ettiği Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile samimi görüntüleri il kongresi sonrasında sorgulanmaya başlandı. 
Başkanların imzaladığı bildiri 


 

Mücadelenin Özkoç’la Isır arasında geçtiğini herkes biliyor. 

 Meziyet SevimrnSözer olayı

   Sakarya’dan CHP Genel Merkezi’ne tavır koyma olayı yeni değil. 1973 yerel seçimlerinde CHP Sakarya Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen 33 yaşındaki Meziyet Sevim Sözer seçimleri kazanarak Sakarya’nın ilk kadın belediye başkanı oldu. Ancak Sözer CHP’li Belediye Meclisi üyeleriyle bir türlü beklenen uyumu sağlayamadı. Kriz ise bir başka olayda patlak verdi. Belediye Başkanı Sözer 1975 Senato seçimleri öncesinde eşi Dr. Turgut Sözer’in Sakarya’dan senatör adayı gösterilmesini istedi. Ancak parti buna sıcak bakmayınca Sözer CHP’den istifa edeceği açıklamasını yaptı. Dönemin CHP Genel Sekreteri Orhan Eyüboğlu bunun üzerine Sözer’i Genel Merkez’e çağırarak başkanlıktan ve partiden istifasını istedi. Olayın bu boyuta geleceğini düşünmeyen Sözer istifa etmedi. Bir süre sonra CHP Meclis Grubu Meziyet Sevim Sözeri başkanlıktan düşürdü ve yerine Meclis üyesi olan Ünal Ozan’ı getirdi. Bir sonraki seçimleri ise Adalet Partisi adayı Behçet Deryaoğlu kazandı.

Meziyet Sevim SÖZER

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.