SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.07.2019

Cumhur İttifakı karar değiştirdi: MECLİSTE DE ORTAKLIK

Cumhur İttifakı karar değiştirdi: MECLİSTE DE ORTAKLIK
Karasu’da belediye başkanlığı için Ak Partili adayı destekleme ve mecliste seçimlere ayrı listeyle girmehazırlıkları yapan Cumhur İttifakı karar değiştirdi. İttifakı oluşturan Ak Parti ve MHP meclis üyeliklerinde de ortak liste yapacak. Karasu ortak listesinin seçilebilecek sıralarına MHP’den 7 isme yer verileceği iddia ediliyor.16.02.2019 19:09

ANKARA’NIN KARARI

Ankara’da alınan yeni kararın nasıl uygulanacağı henüz netleşmedi. İki partinin genel merkezler düzeyindeki görüşmeleri devam ediyor. MHP Karasu Teşkilatı’nın yeni durumu değerlendirmek için 15 Şubat Cuma günü akşamı bir toplantı düzenlediği ve ortak liste kararının kesinleşmesi durumunda Ak Parti’den gelecek teklife karşı nasıl bir öneri sunulacağının masaya yatırıldığı öğrenildi.

MHP’YE JEST: 6+1

Edinilen bilgilere göre Ak Parti’nin MHP’ye jest yapacağı ve 2009-2014 döneminde mecliste yer alan 6 MHP’li üyenin bir fazlasını seçilebilecek sıradan listeye koymayı teklif edeceği ifade ediliyor. MHP toplantısında bu üyelerden birinin belediye başkan yardımcısı olması şartına ise teşkilatın pek sıcak bakmadığı konuşuluyor.

İYİ KARŞILANMADI

Cumhur İttifakının son kararı her iki partinin tabanında pek hoş karşılanmadı. Özellikle Ak Parti’de yaşanan liste gerginliğinin ardından, yeni durumda MHP’ye verilecek sayıların meclis üyeliği bekleyen partililerin tepkisine yol açmasından endişe ediliyor. Bu nedenle AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın pazar akşamı Sakarya'ya gelerek meclis üyelikleri için bir toplantı daha yapması bekleniyor.

 


Etiketler: Karasu - belediye - seçim - AKP - MHP - ittifak

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.