SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 27.03.2019

Erdoğan olmasın, bunlar seçmenden tek oy dahi alamaz!

Erdoğan olmasın, bunlar seçmenden tek oy dahi alamaz!
24 Haziran’da yapılan seçimlerde 1 Kasım 2015 seçimlerine göre oy kaybına uğrayan ve bir milletvekili kaybeden Ak Parti’de gözleri parti içindeki tartışmalara çevirdi. Partinin kurucu üyelerinden Darıçayırı Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı Mustafa Aksoy Aksoy, Sakarya’da yüzde 12’ye varan oy kaybetmesinin nedenlerini Karasu Haber’e anlattı. Bu sonuçtan tabanla iletişimi koparan milletvekilleri ile başarısız belediye başkanlarını sorumlu tutan Aksoy “Önümüzdeki yerel seçimlerde Serdivan ve Kocaali dışındaki bütün belediye başkanlıklarına yeni isimlerin aday gösterilmesi gerekir” iddiasında bulundu.04.07.2018 21:21

Ak Parti’nin Karasu Teşkilatı Kurucu Üyelerinden Mustafa Aksoy’un eleştirileri ana başlıklar halinde şöyle:

LİSTE YANLIŞ OLDU

“Ekrem Yüce, Ali İnci gibi iş yapacak adamları listenin sonlarına koydular. Ak Parti’de kurucu üyeyim demek bile yasaklandı. Ben kurucuyum ama bunu söylediğim zaman kızıyorlar. Kurucuysan bana ne diyor adamı. Bunu söyleyen Gençlik Kolları Başkanı… Partinin o kuruluş dönemlerindeki ruhu kayboldu. Tayyip Erdoğan olmasın bunlar bir tane oy alamaz. Erdoğan gitti, iş bitti. Allah rahmet etsin!”

‘MİLLETVEKİLLERİ OTADA YOK

Seçim beş yılda bir yapılmıyor mu? Bir milletvekili mahallelere gelip vatandaşı dinlemez mi? Geldim diyen varsa söylesin. 24 Haziran öncesi adaylardan Recep Uncuoğlu Darıçayırı’ndaki iftara 20 dakika kala geldi. Allah’ın günü mü bitti? Diğer adayın da Ankara’da çok önemli işi varmış. Onun her zaman çok büyük işleri olur zaten. Atabek’i Karasu’da tanıyan var mı? Hiç Karasu’ya gelmiş mi?”

‘BAŞKAN NEREOEYDİ

“Ne ilçe teşkilatında ne de il teşkilatında iş yok. Belediye başkanları için de aynı şeyi söylüyorum. Serdivan ve Kocaali başkanları hariç. 24 Haziran akşamı partililer belediye önünde toplanmış, Belediye Başkanı ortada yok. Soruyorum nerede diye, Akçakoca Karaburun’da mıymış neymiş!

ADAYLAR DEĞİŞMELİ

Yerel seçimlerde Serdivan Başkanı Yusuf Alemdar ile Kocaali Başkanı Ahmet Acar dışında bütün başkanlar değişecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu da dahil bence değişmelidir. Tayyip Erdoğan’ın sırtına binerek seçim kazanıp hava atma dönemleri bitti.

TRİBÜNSÜZ SAHA

Bunlar yeniden aday yapılırsa Darıçayırı’na gelip ne konuşacaklar? Darıçayırı-Kısık arası yolu söz vermişlerdi, yapılmadı. Darıçayırı-Yuvalıdere arası yol da yapılmadı. Ben Tarım Kredi Kooperatifi başkanıyım. Vatandaş Adapazarı’na gitmek için daha kestirme olan bu yolun yapılmasını istiyor. Bunu yapmak Büyükşehir için iş midir? Darıçayırını kâğıt gibi bir asfalt yaptılar. Üç gün sonra bozuldu. Şimdi bize futbol sahası yaptıklarını söylüyorlar. Belediye kapanmadan önce Tigem arazisinden 22 dönüm yer satın almıştık, Darıçayırı sapağında. Belediye onu 1,5 milyon liraya sattı. Oradan bize kıytırık bir top sahası düştü. Ne büyük iş! Onun da tribünleri yok.

ZARAR EDEN POSTANE

Darıçayırı’nın postanesini kapattılar. Gerekçe ne biliyor musunuz? Zarar ediyormuş. AKP İl Başkanı’na durumu anlattım. Vatandaş tepkili, belediyemiz kapandı bari postanemiz kapanmasın dedim. Zarar ediyormuş dedi. Ediyorsa ne kadar ediyor? İlçe Tarım ’da 30-40 kişi çalışıyor. Orası zarar etmiyor mu? Fındık bahçelerine gelin bakın. Bütün ağaçları Amerikan kelebeği sarmış.

TRAFO ALAMADIK

Esentepe Mahallesi’nin trafosundan yeni kurulan ve bize 5 km uzaklıktaki bir mahalleye enerji verdiler. Dolayısıyla trafo yetmiyor. 5 kez imza topladım. Enerji Bakanlığı’nı aradım. İlçe Başkanı’na defalarca söyledim. Allah aşkına bir trafo koyamıyor musunuz? Geldiler, keşfini yaptılar hala trafo bekliyoruz. Gerekçeyi öğrendik, SEDAŞ’ta para yokmuş!

“B DE HAKSIZ UYGULAMA

Darıçayırını çevreleyen mahallelerde 2B arazilerinin dönümü 350-400 liraya satıldı. Bizde dönümü 3 bin lira, ana yol kenarları 5-6 bin lira. Aradan Sapçı Deresi geçiyor. Böyle adaletsizlik olur mu? Milletvekilleri gelse, mahalle meydanına otursa biz bu sorunları kendilerine anlatsak olmaz mı? Ama gelen giden yok. Sonra da partinin oyu düştü diyorlar. Niye düştüğü meydanda değil mi? Şimdiye kadar AKP 350-400 milletvekili alıyordu. Bakanı, milletvekili, belediye başkanı millete yukarıdan bakıyordu. Şimdi durum öyle değil. Vatandaş ne yapması gerektiğini biliyor.


Etiketler: Karasu - Ak Parti - seçimler - Mustafa Aksoy - eleştiri

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.