SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 18.10.2018

Gizli ziyaret

Gizli ziyaret
Son zamanlarda Karasu’ya yapılan resmi ve özel ziyaretler gizliliğe büründü. Hafta sonu liman ve bazı sanayi kuruluşlarında inceleme yapan Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’in gezisi ilçe basınına duyurulmadı.01.12.2017 00:00

BAŞKAN SON ANDA GELDİ

   Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’in hafta sonu Kocaali’de katıldığı bir düğün töreni sonrasında Karasu’ya gelerek Gazi Metal, Karasu Limanı ve İhsaniye’de yatırıma hazırlanan BMC’nin şantiyesinde incelemelerde bulunduğu öğrenildi. Çelik’in gezisi başta ilçe gazeteleri olmak üzere AKP İlçe Başkanı ile birkaç yöneticisi hariç teşkilata ve Belediye Meclisi üyelerine duyurulmadı. Akyazı ilçe kongresine katılan İlçe Başkanı İshak Sarı da programa sonradan dâhil olduğunu bildirdi.

GAZİ METAL’DE TARTIŞMA

   İlk olarak Organize Sanayi Bölgesindeki Gazi Metal’i ziyaret eden Çelik, İşletme sahibi Mustafa Gazioğlu’ndan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Görüşme sırasında sanayiciye her türlü desteği verdiğini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ile Mustafa Gazioğlu arasında bir tartışma yaşandığı ifade edildi. Gazioğlu’nun özellikle bedel artırım davalarının kendilerini güç durumda bıraktığına değinerek “Bu konuda Belediye Başkanı dâhil kimseden beklediğim desteği göremedim. Davet ettiniz geldik. Sorunlarımız göz ardı ediliyor” dediği belirtildi.

RORO SEFERİ-YERLİ OTO

   Belediye basın biriminden gazetelere aktarılan bilgilere göre Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik daha sonra sırasıyla Karasu Limanı ve İhsaniye’de yatırım hazırlıkları yapan BMC şantiyesine giderek yetkililerden bilgi aldı. Liman’ın faaliyete geçmesiyle ilçeye değer kattığına dikkat çektiği belirtilen Çelik’in 2018’de başlayacak RORO seferlerini de önemli bir gelişme olarak gördüğü kaydedildi. Çelik’in BMC şantiyesi ziyaretinde de yerli otomobilin Karasu’da kurulacağı kanaatini vurguladığı öğrenildi.

VALİ GEZİSİ DE GİZLİ...

   Yatırım anlamında her geçen gün hareketlenen Karasu’da basından ve kamuoyundan bilgi saklanması neredeyse bir gelenek halini almış durumda. Geçtiğimiz günlerde Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye başkanı Zeki Toçoğlu ve il protokolünün katıldığı BMC şantiyesine yapılan inceleme gezisi, il ve ilçe basınına duyurulmadı. Programı bazı Belediye Meclisi üyelerinden öğrenerek şantiyeye giden basın mensupları ise yatırımcı Ethem Sancak’ın düzenlediği bilgilendirme toplantısına alınmamıştı. 

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.