SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 19.10.2018

Hamle'ye tazminat cezası, Karasu Haber'e suç duyurusu

Hamle'ye tazminat cezası, Karasu Haber'e suç duyurusu
Ak Parti İlçe Başkanı İshak Sarı Hamle Gazetesi imtiyaz sahibi aleyhine karşı açtığı tazminat davasını kazandığını açıkladı. Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu da gazetemizde yayınlanan bir haber dolayısıyla imtiyaz Sahibi Cihan Ersöz hakkında suç duyurusunda bulundu.25.10.2017 14:49

İFTİRA DAVASI AÇMIŞTI

Ak Parti İlçe Başkanı İshak Sarı, Hamle Gazetesi’nin 26 Şubat 2013 tarihli nüshasında yer alan ‘AKP İlçe Başkanı yargılanıyor’ manşetli haber nedeniyle gazetenin sahibi Mustafa Sarı hakkında açtığı davanın sonuçlandığını ve mahkemenin davayı kısmen kabul ederek Mustafa Sarı’yı kendisine tazminat ödemeye mahkûm ettiğini bildirdi.

SAVCISI FETÖ’DEN TUTUKLU

   Başkan Sarı yaptığı yazılı açıklamada Hamle Gazetesi’nin halen Fetö üyeliğinden tutuklu olan 2009 yılında görevli Cumhuriyet Savcısı’nın kendisi hakkında açtığı sindirmeye yönelik hukuka aykırı bir davayı, herhangi bir araştırma yapmadan siyasi malzeme aracı olarak kullanmak saiki ile iftira niteliğinde ithamlarla şeref ve haysiyetine dokunacak biçimde haber yaptığını belirtti.  Av. İshak Sarı aleyhinde yapılan haberin, gazetecilik ilke ve ahlakı ile bağdaşmayan şekilde, insanların ve kurumların şeref ve haysiyetine haksız ve hukuksuz bir saldırı olduğunun mahkeme kararıyla tescillendiğini ve Hamle Gazetesi imtiyaz sahibinin tazminat ödemesine karar verdiğini hatırlattı.

DERHAL ÖDESİN

Başkan Sarı açıklamasında şöyle dedi: Verilen kararla salt belirli amaçlar için ilçemizde kendisine gazete çıkartıldığı zaman geçtikçe yargı kararlarıyla da tescillenmektedir. Bu sebeple, devlet büyükleri ve kurumları hakkında sosyal paylaşım sitelerinden de argo sözcüklerle hitap edip paylaşımlarda bulunan şahsın, yerel erkler tarafından da gazetecilik kimliği adı altında muhatap alınmaması gerektiği açıktır.  Bu itibarla; hakaret, sövme iftira, töhmet altında bırakma, alay etme şeklindeki anlayışıyla gazete çıkarma eylemini halen devam ettiren şahıs hakkında, salt kesinleşmiş yargı kararının kendisine ders olacağını düşünmediğimden, söz konusu tazminat bedelini derhal ödemesini aksi halde kanun çerçevesinde tazminatın tahsili amacıyla kendisinin rencide olma pahasına da olsa tüm yasal işlemleri gerçekleştireceğimi kamuoyunun bilginine sunuyorum.”

KARASU HABER’E SUÇ DUYURUSU

Öte yandan Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Eylül 2017’de Karasu Haber Gazetesi’nde yer alan ‘İhaleye Fesat Davası başladı’ manşetli haber içeriğinin mahkemeyi etkilemeye yönelik olduğu ve haberde kullanılan fotoğrafın da kişileri rencide ettiği iddiasıyla gazetenin imtiyaz sahibi Cihan Ersöz hakkında suç duyurusunda bulundu.


Etiketler: Karasu Haber - Hamle - AKP - Başkan - İshak Sarı - tazminat - suç duyurusu

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.