Hesabını kim verecek?

Hesabını kim verecek?
2017 yılında tamamlanan 32 Evler’deki sahanın kuzey cephesindeki tel avlu, demir direklerin oksitlenerek çürümesi sonucu 15 gün önce çıkan fırtına sırasında yerle bir oldu. Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, onarım için 20-ile 50 bin lira arası teklif aldıklarını ve çökme tehlikesi bulunan diğer tel kafes avluların da güçlendirileceğini söyledi.31.01.2020 20:34

AFET KAPSAMINDA SAHA

Karasu Belediyesi 2016 yılı başında afet gerekçesiyle İller Bankası’ndan kullandığı 46 milyon liralık kredinin 6,5 milyon lirası, Aziziye Mahallesi 32 Evler semti, Kurudere Mahallesi ve Darıçayırı Mahallesi’nde yaptırılan aydınlatmalı üç sentetik futbol sahasına harcanmıştı.

HAKEDİŞLER YÜKSEK TUTULDU

Kredinin kullanım şekline yönelik olarak açılan ön inceleme ve ardından açılan soruşturma sonucu İçişleri Bakanlığı kontrolörlerince hazırlanan raporlarda, üç sahanın yapımında kullanılan malzemelere piyasa fiyatlarının çok üstünde hak ediş hazırlanarak ödeme yapıldığı belirlendi.

77 BİN LİRA FAZLA ÖDEME

Bakanlık kontrolörlerinin ön inceleme ve soruşturma raporlarında, piyasada 21 bin lira olan 25 metre yüksekliğindeki koruma merdivenli poligon aydınlatma direklerinin her biri için 98’er bin lira ödendiği, ayrıca kullanılan diğer malzemelere de benzer şekilde yüksek hak ediş ile belediyenin zarara uğratıldığı iddia edilmişti.

AÇILAN DAVA SÜRÜYOR

Bakanlık müfettişlerinin Cumhuriyet Savcılığı’na yaptığı suç duyurusu sonrası dönemin Belediye Başkanı ve ihale görevlileri ile yüklenici firma yetkilileri hakkında açılan ’ihaleye fesat karıştırma’ davası sürüyor. Geçmiş dönemde görev yapan bazı Ak Partili Belediye Meclisi üyelerinin şikâyeti üzerine başlatılan savcılık incelemesinin hangi aşamada olduğu konusunda ise kamuoyuna açıklanmış bir bilgi yok.


Etiketler: Sentetik saha - Karasu - belediye - tel avlu - çöktü

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.