SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 27.03.2019

Hürriyetliler; ''Ekmeğimizle oynamayın''

Hürriyetliler; ''Ekmeğimizle oynamayın''
Hürriyet Mahallesi sakinleri, yıllardır mera olarak kullandıkları bölgeye yapılması planlanan taş ocağına karşı tepki oluşturabilmek adına sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek destek istediler.22.03.2018 12:57

Yurdumuzdan etmeyin

20 Mart Salı günü önce Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nı ziyaret eden Hürriyet Muhtarı ve vatandaşlar, Oda Başkanı İlyas Balcı ile bir araya geldiler. Büyükşehir Yasası ile mahalle statüsüne dönüşen HürriyetrnMahallesi Köyü Muhtarı Abdurrahman Denizhan, ''Biz tarım ve hayvancılıkla geçinen bir bölgeyiz. Meramıza kurulacak taş ocağı sadece kurulacağı bölgeyi değil bütün ovayı etkileyecek. Tarım, hayvancılık ve fındıkçılıkla geçinen bölge halkının ekmeğine taş koyulmasın. Köye dönülsün diye hayvancılığa teşvik edilirken, bizi yerimizden yurdumuzdan etmeyin” dedi.

Ekmeğimizle oynamayın

'Teknoloji gelişiyor. Sanayi de her şey üretilebiliyor” ifadelerini kullanan Muhtar Denizhan sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak dünya da üretilmeyen tek şey toprak. Taş ocağı geri dönülmez zararlar doğuracak. Köylünün tek geçim kaynağı tarım ve hayvancılık. Burada 15-20 kişi çalışacak diye binlerce kişinin ekmeğiyle oynanmamalı. Hürriyet Mahallemiz' de taş ocağı istemiyoruz. Yetkililerimizin sesini duymasını istiyoruz'' diye konuştu.

İzin vermeyiz

Muhtar ve mahalle sakinlerini dinleyen Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İlyas Balcı, ''Hürriyet Mahallemizin yok edilmesine göz yummayacağız. Bu topraklar bizim topraklarımız. Topraklarımızın geri dönüşü olmayan bir zarara uğratılmasına izin vermeyeceğiz'' diye konuştu.


Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.