SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 21.09.2018

İshak Sarı’yla üç yıl daha

İshak Sarı’yla üç yıl daha

30 Eylül’de gerçekleştirilen Ak Parti Karasu 6. Olağan İlçe Kongresi’ne tek aday olarak katılan Av. İshak Sarı üçüncü kez ilçe başkanı seçildi. Çeşitli anlaşmazlıklarda Belediye Başkanı İspiroğlu ile birlikte hareket ettiği bilinen partinin 11 Belediye Meclisi üyesine, il delegeliği listesinde yer verilmedi. 04.10.2017 17:51

Atatürk Spor Salonu’nda yapılan kongreye AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, MKYK Üyeleri Recep Uncuoğlu ve Yasemin Atasever, Sakarya Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa İsen ve Ayhan Sefer Üstün, Düzce Milletvekili ve Bölge Koordinatörü Ayşe Keşir, İl Başkanı Fevzi Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve teşkilat mensupları katıldı. Kongre salonuna izleyici alınmadı.

‘Onur duyuyorum’

6. Olağan Kongre Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı İshak Sarı, “Bu görevin 3. dönem için de tarafımıza verilmesinden onur duyuyorum. Bu samimiyetten dolayı her zaman yanımızda olan siyasi büyüklerimize teşekkür ediyorum. Bize güvenerek, samimiyetimize inanarak bizimle birlikte yola çıkan tüm teşkilat mensuplarına çok teşekkür ediyorum” derken, Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ise, “İlçe teşkilatımızın kuruluşundan bugüne kadar görev alan bütün arkadaşlarımızı saygıyla selamlıyorum. Karasu 6. Olağan Kongremiz hayırlara vesile olsun” diye konuştu.

Önemli hizmetler

Başkan Toçoğlu da yaptığı konuşmada “Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi bu kongreler yeni bir heyecanla yola devam etme çalışmalarımızdır. Bugüne kadar partimize emeği geçen bütün arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyor, yeni görev alacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Şehrimizin her bölgesine önemli hizmetler götürüyoruz. Karasu’da da ciddi çalışmalara imza attık ve atmaya devam edeceğiz. Birlik beraberlik içerisinde şehrimizi yeni yatırımlarla buluşturmayı sürdüreceğiz. Büyük fotoğrafa odaklanarak ülkemize, şehrimize ve ilçelerimize hizmet sunacağız. Kongremiz hayırlı olsun” dedi

25 puan fark

İl Başkanı Fevzi Kılıç, kongrelerin keyifli bir şekilde geçtiğine vurgu yaptı ve şunları söyledi: “Kongreler yenilenmemize vesile oluyor. Birlik ve beraberliğimize katkı sağlıyor. 15 yıllık iktidar dönemimize baktığımız zaman ilk günden bugüne Sakarya’da 25 puan fark olduğunu görüyoruz. Bu milletimize hizmetlerin yapıldığının göstergesidir. Teşkilatlarımız, kadınlarımız, genç kardeşlerimiz çok güzel çalışmalar yapıyor. Biz teşkilatlar olarak 2019 seçimlerine şimdiden hazırız.”

Yenilenme günü

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir de yaptığı konuşmada “Teşkilat toplantılarında çok heyecanlanırım. Kongreler bizim düğünümüz, bayramımız ve yenilenme günümüzdür. Partimizin en büyük özelliklerinden birisi kendisini sürekli yenileyebilmesidir. Biz büyük bir aileyiz. Sorumluluklarımız var. Her seçime bir öncekinden daha büyük bir önem atfediyoruz. 2019 tüm seçimlerden daha önemli” dedi.

Kaderler özdeş

AK Parti MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu ise, “Bugün geldiğimiz noktada önemli başarılara imza attık. 2019’da mücadelenin en önemlisini vereceğiz. AK Parti’nin kaderi ve Türkiye’nin kaderinin özdeşleştiğinin farkındayız. Karasu’da tecrübe de var, imkân da var, destek de var. Başarılı olacaklarına inancımız tam” diye konuştu.

Kan değişimi

Kongrede son konuşmayı AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin yaptı. Şahin “Bu görevler necip milletimize hizmet etmek için, Allah’ın rızasına yönelik çalışmalar yapmak için birer vesile. Sadece siyasi sorumluluklar değil, tarihin, medeniyet tasavvurunun ve inancımızın omuzlarımıza yüklediği mesuliyetlerdir. Salt seçim kazanmak, milletvekili, belediye başkanı çıkarmak değildir. Medeniyet tasavvurumuzu hayata geçirmek, ülkemizi, İslam dünyasını ve bütün dünyayı daha yaşanabilir hale getirmek bizim görevimizdir” İfadelerine yer verdi. Şahin uzun tuttuğu konuşmasını “Türkiye bugün dünyanın en saygın, en itibarlı ülkelerinden birisidir. Bugünlere gelmemizde teşkilat mensuplarımızın çok büyük emekleri ve alın teri var. Geride bıraktığımız 16 yılda sessiz devrimin asıl mimarları sizlersiniz. Kongreler kan değişikliği ve yenilenme için vesiledir. Karasu teşkilatında görev alacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. 2019’da başarılı olmalıyız. İlk günkü gibi yeni bir heyecanla, yeni bir aşkla tıpkı ilk kurulduğumuzda olduğu gibi çalışmamız gerekiyor. Allah yar ve yardımcımız olsun” diyerek tamamladı.

İZLEYİCİSİZ İLÇE KONGRESİ!

Kongrenin yapıldığı Atatürk Spor Salonu’nun tribünlerine izleyici alınmadı. Delegeler salona polis aramasından sonra girdi. 10.30’da başlayacağı belirtilen program yaklaşık 45 dakika gecikti.

Kongre Divan Başkanlığını Fatih Sevindik yaptı. Saygı duruşu, alışılan müziğin yerine ilahi eşliğinde yapıldı, ardından İstiklal Marşı okundu.

Ana muhalefet CHP kongreye temsilci göndermedi. MHP İlçe Başkanı ve iki yöneticisi isimleri okunmayınca konuşmalara geçildiği sırada salondan ayrıldı.

Yeni yönetim ve il delegeleri listesi oylama saatine kadar sır gibi saklandı. Divana verilen listedeki isimler oy kullanmadan önce tek tek okundu ve adaylar kürsüye çağırıldı.

Kürsüye gelen konuşmacılar sözlerini mümkün olduğunca kısa tutmaya özen gösterirken Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin’in uzun konuşması delegeleri sıktı.

Listenin açıklanmasının ardından sık sık delegelerin salona girip mutlaka oy kullanması gerektiği anonsları yapıldı.

Kongrenin beklenen sürprizi il delegesi listesinde yaşandı. Başkan İshak Sarı listeye Belediye Meclisi’nin Ak Partili 19 üyesinden sadece 8’ini aldı. Bunlar da Meclis toplantılarında Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nun bazı tasarruflarına karşı çıkan üyelerdi. İspiroğlu’ndan yana tavır alan Yakup Gençbay, eski ilçe başkanları kontenjanından il delegesi oldu.

Genel Sekreter Şahin Atatürk’ü unuttu!

Kongre Divan Başkanlığını Fatih Sevindik yaptı, üyelikleri de iki il yöneticisi ve Karasu Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları yürüttü. Kongrede dikkat çekici bir konu da Ak Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin’in uzun tuttuğu konuşmasıydı. Şahin’in birbiriyle ilgili olmayan konuları arka arkaya getirip sözlerini uzattığı konuşması sırasında, Nasrettin Hoca’dan Fatih’e, Kanuniden Şeyh Edebali’ye birçok tarihi şahsiyeti dile getirmesine rağmen Atatürk’ten tek söz etmemiş olması dikkatlerden kaçmadı.

Ak Parti Karasu İlçe Yönetimi

Başkan: İshak Sarı. Üyeler: Ahmet Parlak, Aykut Tiryaki, Bilal Filizfidanoğlu, Cahit Küler, Cengiz Bakan, Esra Bıyıklıoğlu, Esra Yavuzyiğit, Fatma Haşlaman, Hasan Yavuzyiğit, Hasan Emanet, İsmail Karakaş, Mehmet Berberoğlu, Ömer Faruk Civelek, Özlem Akkiz, Recep Adanur, Salim Erol, Samet Altuntaş, Yunus Bayraktaroğlu, Zekeriye Durmaz.

İl Delegeleri:

İshak Sarı, Mehmet İspiroğlu, Ahmet Genç, Tuna Eren, Yakup Gençbay, İlyas Balcı, Hasan Yavuzyiğit, İsmail Karakaş, Ali Şakar, Bilal Filizfidanoğlu, Emin Demirci, Sabri Civelek, Ali Hikmet Karabulut, Cahit Küler, Zekeriya Durmaz, Fatma Haşlaman, Salih Sarıca, Mehmet Berberoğlu, Murat Kaçar, Yunus Bayraktaroğlu, Samet Altuntaş, Hasan Emanet, Abdullah Uçar, İlyas Yavuzyiğit, Ali Haydar Baş, Mustafa Güneş, Nesrin Basmacı, Mahmut Çindir, Hüdaver Ağun, Raşit Eryılmaz, Adem Filizfidanoğlu, Mehmet Turan İmamoğlu, Yakup Ayar, Kadir Arslan, Leman Yanmaz, Süleyman Gençbay, Ahmet Parlak.

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.