SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 17.07.2019

Karasu Belediyesi’ne yeni bir yönetim şart

Karasu Belediyesi’ne yeni bir yönetim şart
Millet İttifakı adayı olarak seçimlere hazırlanan CHP’li Op. Dr. Kerem Erksoy, 31 Mart’ın Karasu Belediyesi için bir derlenip toparlanma ve eski güvenilir haline dönmek adına iyi bir fırsat olduğunu söyledi. Bir süredir gerçekleştirdiği esnaf ve mahalle gezileri sonrasında edindiği izlenimleri anlatan Erksoy’un değerlendirmeleri şöyle:06.02.2019 14:03

“BORÇ BATAĞI

Vatandaş genel olarak belediye hizmetlerinden memnun değil. Kurumun içinde ne olup bittiğini bilmiyoruz ama belirtiler belediyenin büyük bir borç yükü altında bulunduğunu gösteriyor. Her şeyden önce son altı aydır personele maaş ödemesi konusunda sıkıntı yaşandığını görüyoruz. Bunun böyle gitmeyeceğini aklıselim sahibi herkes biliyor. Öyleyse yapılması gereken siyaseten yeni bir kadroyu iş başına getirmektir. 31 Mart seçimleri bunun için iyi değerlendirilmesi gereken bir fırsattır.”

METAL YORGUNLUĞU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın metal yorgunluğu gerekçesiyle bazı büyükşehir belediye başkanlarını istifa ettirdiğini hatırlatan Erksoy sözlerini şöyle sürdürdü: “Metal yorgunluğunun en tipik örneği Karasu Belediyesi’nde yaşanıyor. Bir kan değişimi ihtiyacı olduğu açık. Yine ben hep ben anlayışı yanlış doğru değil. Zorlamak gereksiz. Olmadığı görülüyor.  Personelin konsantrasyonu kaybolmuş durumda. Çoğu çalışan işimden olur muyum tedirginliği içinde. Böyle bir kadrodan verim alamazsınız. Bu böyle devam edemez. Yeni bir yönetim anlayışı getirip güveni sağlamak lazım.”

DEĞERLER UNUTULDU

Karasu’nun son 10 yılda çok şeyler kaybettiğini ifade eden Op. Dr. Kerem Erksoy değerlendirmesini şöyle tamamladı: “Yıllardır gelenekselleşmiş Kültür Turizm ve Fındık Festivali ile dünyada ilk ve tek Mersinbayığı Festivali unutuldu. Kızılcıktepe Dağ Şenliği de öyle. Kaç yıldır EMITT Fuarı’na katılmıyoruz. Turizmden gelir bekleyen bir ilçe bu tanıtım etkinliklerinden vazgeçemez. Sahil tam bir keşmekeş içinde. Belediye burada büyük bir gelir kaybı yaşıyor. Büyükşehir’in yaptığı bir park ve iki plaj dışında hiçbir düzenleme yok. Biz yeni bir kadro ile belediyeyi eskiden olduğu gibi güvenilir kurum haline getirmek için göreve talibiz. Bütçe disiplininin kışı sürede sağlayıp kurumu hizmet yapabilir noktaya getirmeye söz veriyoruz.”


Etiketler: Op. Dr. Kerem Erksoy - Karasu - belediye - başkan adayı

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.