SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.01.2019

Kaymakam Aziz Mercan Roman Mahallesi'nde incelemelerde bulundu

Kaymakam Aziz Mercan Roman Mahallesi'nde incelemelerde bulundu
Roman mahallesini ziyaret eden Kaymakam Aziz Mercan problemlerin farkında olduklarını belirterek “Bunların çözümünde samimiyetle çaba gösteriyoruz, bunu bilmenizi isterim” dedi.15.02.2018 12:58

   Yaklaşık beş ay önce göreve başladığını anlatan Kaymakam Mercan, o günden beri Roman vatandaşların içinde bulunduğu koşullar hakkında bilgi edindiğini söyledi. Mercan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Daha önce geldiğimde de gördüm. Kadınlarımızın o soğuk hava koşullarında çektiği sıkıntılar, çocuklarla ilgilenmek, kocalarının dertleriyle uğraşmak kolay şeyler değil. Sorunlarınızı gerek ben ve gerekse mahalle muhtarınızla vilayete taşıdık. Vali Bey, kalıcı konutlar yapılıncaya kadar vatandaşlarımızı en azından kış koşullarından koruyalım, bunun için konteyner verelim teklifinde bulundu. Acilen bunu yapalım, ondan sonra kalıcı konutlar için çalışmalarımız devam etsin dedi. Şu anda 80 konteyner vilayette sizler için hazır.”

Belediye araştırıyor

   Yeri bulma konusunda görevli kurum olan belediye olduğunu ve burada bir yer baktığını anlatan Kaymakam Mercan, yapılan değerlendirmelerde bulunan yerin kendilerinin pek de rahat edebileceği yerler olmadığı kanaatine vardıklarını söyledi. “Belediyemiz de arıyor, biz de arıyoruz” diye konuşan Kaymakam Mercan kısa sürede bu sorunu halledeceklerini ve getirtilecek konteynerleri buraya yerleştireceklerini belirtti.

Eğitim konusu

   Bazı çocukların servis problemi olduğunu aktaran Kaymakam Mercan, servis bulduklarında kendilerine yardımcı olacağını söylediğini hatırlatarak “Burası taşıma sistemi içinde olan bir yer değil. Dolayısıyla kendi yarattığımız imkânla buradaki çocukların okula gitmesini sağlayacağız” açıklamasında bulundu. Kaymakam Mercan kadın-erkek ayırımı olmadan okuma yazma bilmeyenlerin kursa gidip öğrenmeleri durumunda başarılı olanlara yarımşar altın sözü verdi.

İstekleri dinledi

   Kaymakam Mercan daha sonra Roman vatandaşlara söz vererek isteklerini dinledi. Büyükşehir Belediyesi’nin Romanlara park ve bahçe işlerinde iş sağladığını belirterek “Bizim belediye de benzer şeyi yapabilir” dedi. Sosyal yaşamda kendilerine ırk ayrımcılığı yapıldığını da söyleyen Romanlar buna örnekler vererek üzüntülerini dile getirdiler. Bu konuda söz alan bir vatandaş “Telefoncuya girdik herkesin gözü üzerimizde. Sanki telefon çalacağız. Üçüncü sınıf insan muamelesi görüyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Herkes eşit vatandaş’

“Devlet olarak biz öyle bakmıyoruz. Hepiniz birinci sınıf vatandaşsınız” diyen Kaymakam Aziz Mercan “Sen evde huzursuz yatarsan ben evde huzurlu yatmam kardeşim” ifadelerine yer verdi. Kaymakam Aziz Mercan’ın ziyaretine İlçe Jandarma Komutanı, Emniyet Müdür Vekili, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ve Mahalle Muhtarı Dursun Ali Akbaş eşlik etti.

                 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.