SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.01.2019

Kaymakam projeyi durdurdu

Kaymakam projeyi durdurdu
Karasu’da Roman vatandaşların yerleşmesi için Hazine arazisinde başlatılan dolgu çalışması semt sakinlerinin itirazları üzerine Kaymakam Aziz Mercan tarafından durduruldu. Romanlar için başka arazi bulunacak.31.01.2018 00:00

DOLGU YAPILIYORDU

Karasu Kuzuluk Mahallesi’nin Döşeme mevkii diye bilinen semtine Roman vatandaşlara konteyner ev yapımı için Hazine arazisine belediye tarafından başlatılan dolgu çalışması durduruldu. Bölgede evleri bulunan vatandaşların bu yerleştirmeye karşı olduğunu belirten basın açıklamasının ilçe gazetelerinde yer alması üzerine, 31 Ocak Çarşamba günü söz konusu araziye giden İlçe Kaymakamı Aziz Mercan, dolgu işlemine son verilmesini istedi.

VATANDAŞA HAK VERDİ

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kaymakam Aziz Mercan, basında yer alan haberi okur okumaz Döşeme mevkiine gittiğini ve arazide inceleme yaptığını belirtti. Kaymakam Mercan açıklamasında, “Orası eski bir yerleşim alanı. Çevrede dağınık vaziyette evler var. Seçilen arazi bölgenin ortasında kalıyor. Gözlemlerime göre vatandaş itirazında haklı. Bu nedenle projeyi durdurma kararı aldım” dedi.

VALİ’NİN SÖZÜ

Konunun Sakarya Valisi İrfan Balkanlığoğlu’nun Karasu’da muhtarlarla yaptığı toplantıda gündeme geldiğini ve “Yer bulun konteyner sağlayayım” dediğini aktaran Kaymakam Aziz Mercan, bunun üzerine Karasu Belediyesi’nin söz konusu Hazine arazisine dolgu çalışması başlattığını hatırlattı. Mercan “Romanların da illa orası olsun diye bir talepleri yok. Şimdi kendilerine yeni bir arazi bulacağız ve Roman vatandaşların konut sorununu mutlaka çözeceğiz” bilgilerini verdi.

 


Etiketler: karasu - romanlar - konut - tepki

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.