Kaymakamlık yaz trafiği ile ilgili bildiri yayınladı

Kaymakamlık yaz trafiği ile ilgili bildiri yayınladı
Yaz mev­si­mi­nin baş­la­ma­sıy­la bir­lik­te il­çe­de ‘Tu­rizm ve Ta­rım­sal’ amaç­lı tra­fik ha­re­ket­li­ği­ne bağlı araç sa­yı­sı­nın art­ma­sı do­la­yı­sıy­la Kay­ma­kam­lık bir bil­di­ri ya­yın­la­dı. Bil­di­ri­de, yaz mev­si­min­de uy­gu­la­na­cak tra­fik de­ne­tim­le­ri­ açık­la­ndı.28.06.2019 00:00

Kaymakamlıkça, yayınlan basın bülteni ile yaz mevsiminde uygulanacak şehir içi trafik denetimleri açıklandı. Bildiride şu ifadelere yer veriliyor: Yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte ilçemizde ‘Turizm ve Tarımsal’ amaçlı trafik hareketliliğine bağlı araç sayısında artış görülmektedir. Vatandaşlarımızın düzenli ve güvenli bir trafikte seyir halinde olmalarını sağlamak amacıyla kural ihlallerine yönelik trafik denetimlerine daha etkin ve yoğun olarak devam edilecektir.


İHLALLER


Trafik ihlalleri şöyle sıraladı: Yapılacak olan denetimlerde özellikle ilçemiz ana caddeleri ve bağlantılı sokaklarında, trafik akışını olumsuz etkileyecek ve aksamasına neden olacak;


İkinci sıra park,


Yaya kaldırımına park,


Yaya geçidine park,


Hatalı park,


Dönüşü aksatacak şekilde yol girişine yapılan park ile


Durma ve duraklama 

İhlallerine ilişkin tedbirler trafik birimlerimizce arttırılarak, düzenli ve sürekli bir trafik akışı sağlanacak.


HASSASİYET İSTENDİ


Kaymakamlıkça yapılan açıklamada, ‘’Konu ile ilgili olarak başta araç sürücülerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın, trafik birimlerimizin yapacakları çalışmalarda gereken hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir’’ dendi.


İdari yaptırım uygulanacak


Kural ihlali yaptıkları tespit edilen araç sürücüleri hakkında kolluk görevlilerimizce Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddeleri hükümlerince gerekli idari yaptırımlar uygulanacak.


 


Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.