SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 16.07.2018

Kibar’dan Karasu’ya 2.7 Milyar Liralık dev yatırım

Kibar’dan Karasu’ya 2.7 Milyar Liralık dev yatırım
Kibar Holding Türkiye’de üretilmeyen ve milyonlarca dolar ödenerek ithal edilen özel alaşımlı alüminyum üretimi için kolları sıvadı.13.09.2017 22:39

Holding, Karasu’da kurmayı hedeflediği ve yaklaşık 800 Milyon Dolarlık bu önemli yatırımı için teşvik başvurusunda bulundu. Holding Başkanı Ali Kibar yatırımla ilgili teşvik dosyasını hükumete sunduklarını söyledi.

Kuracakları fabrika için teşvik onayı alır almaz ilk kazmayı vuracaklarını belirten Ali Kibar; “İleri Teknoloji içeren çok stratejik yatırımı Sakarya’nın Karasu ilçesinde kurmayı hedefliyoruz. Üreteceğimiz Alüminyum, yerli otomobilden uçağa ve savunma sanayisine kadar birçok alanda kullanılacak. Böylece ülkemizin Alüminyum ithalatının bir kısmını ikame etmeyi planlıyoruz” dedi.

 ‘Türkiye’ye güveniyoruz’

Aynı zamanda Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği Başkanı da olan Ali Kibar, Karasu’ya yapacakları yatırım hakkında şu ifadelere yer verdi; “Sanayileşme anlamında 2017 yılı iyi gidiyor. Birçok şirket, yılsonunda planlarının çok ötesinde pozitif anlamda iş çıktılarıyla karşılaşacak. Mesela biz geçen ay sonu itibariyle rekor sevkiyat rakamlarına ulaştık bu doğrultuda Türkiye ye güveniyoruz bizim gibi herkesin de güvenmesini istiyoruz. Yatırımlarımızı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

‘Büyük kazanç’

Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “İstihdamı olumlu yönde etkileyeceğini düşündüğümüzde, sanayileşme anlamında birçok dünya çapında önemli şirketin Karasu’ya yeşil ışık yakmaları bizleri sevindiriyor. Kibar Holding’in ilçemizle ilgili yapmayı planladıkları yatırımlar, Bakanlığımızın planlaması ve Hükümetimizin büyük desteği ekonomik anlamda sıçramanın ve atılımın adıdır diye düşünüyorum. Kibar Holding, Savunma Sanayi ve Yerli Otomobilin ilçemizle ilişkilendirilmesi büyük kazanç olacaktır. Bu yatırımlar, Hükümetimizde desteği ile hayata geçirildiğinde Karasu Türkiye’nin en büyük ekonomik ayağında biri olacaktır” dedi.

 

 


Etiketler: Kibar Holding - karasu - yatırım

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.