SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 18.10.2019

Op. Dr. Erksoy: 'Hizmette ayırım yapmayacağız'

Op. Dr. Erksoy: 'Hizmette ayırım yapmayacağız'
Millet İttifakı Belediye Başkan adayı Op. Dr. Kerem Erksoy 27 Mart Çarşamba günü akşamı gerçekleştirdiği Aziziye Mahallesi mitinginde coşkulu bir kalabalığa hitap etti. Karasu’da görev yaparken Devlet Hastanesi’nin penceresinden ‘Kanamalı bir hasta var, kan istiyorum’ diye seslendiğinde onlarca mahallelinin hastaneye koştuğunu anlatan Erksoy “Şimdi de Karasu Belediyesi kanıyor. Gelin bana destek verin, hastayı hep birlikte sağlığına kavuşturalım” diye konuştu.28.03.2019 16:25

Aziziye mitinginde meclis aday adaylarının tanıtımının ardından söz alan Adem Özcan ve Mehmet Genç, mahalle halkının kendilerine verdiği desteğe teşekkür etti. Daha sonra konuşan meclis adayı Em. Vali Mustafa İngenç Karasu Belediyesi kaynaklarının son on yılda nasıl heba edildiğini anlattı. İller Bankası’ndan usulsüz olarak yüksek miktarda bir kredi kullanıldığını hatırlatan İngenç, “Şimdi belediye çalışanları bu borçlanmanın bedelini ödüyor. İşçiler üç aydır maaş alamıyor. Çünkü banka her ay Karasu’ya ödenmesi gereken 1 milyon lira civarındaki Hazine payımızdan 700 bin lirasını kesiyor. Bu kesinti 8 yıl daha devam edecek” diye konuştu. Mustafa İngenç Millet İttifakı başkan adayı ve meclis üyeliği adayları kadrosunun değil Karasu’yu Sakarya, hatta İstanbul gibi bir metropolü yönetecek kapasitede olduklarını ifade etti.

Daha sonra kürsüye gelen Belediye Başkan adayı Op. Dr. Kerem Erksoy konuşmasına “Bu seçim kazanılmıştır” diyerek başladı. Burada bulunmaktan büyük onur duyduğunu belirten Erksoy sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Valim konuşurken, biz hizmet verirken kimseyi ayırmayacağız ve partizanlık yapmayacağız dedi. Siz benim hekimliğimi icra ederken kimseyi ayırdığıma tanık oldunuz mu? 20 yıl boyunca Karasu7da hep size hizmet vermeye, dertlerinize derman olmaya çalıştım. Kimseye ne siyasi görüşünü sordum ne de Trabzonlu musun, Rizeli misin, manav mısın diye sordum. Belediye hizmetlerini verirken de aynı duygularla hareket edeceğimi bilmenizi istiyorum.

AZİZİYESPOR’U VE SANATÇILARI KUTLADI

Aziziyespor U17 takımının Bolu’da yapılacak finallerde Sakarya’yı temsil edeceğini hatırlatan Kerem Erksoy, “Kendilerini kutluyor ve başarılar diliyorum” diye konuştu. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla Aziziye’nin yetiştirdiği tiyatro sanatçılarını da kutlayan Erksoy, “Aziziye için her zaman Sanat Mahallesi deyimini kullanıyorum. Burada yetişen çok kıymetli tiyotro sanatçıları var. Mesela Timur Acar, Yusuf Demircioğlu, Çetin Kaya, Edip Şirin ve müzisyen Çağatay Kadı bunlardan bazıları. Kendilerini buradan selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

MAHALLE AYIRIMI YOK

Hizmette hiçbir mahalle ayırım yapmayacaklarını söyleyen Kerem Erksoy sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurudere’ye hangi hizmeti götüreceksek, Limandere’ye de, Resüller’e de, Küçük Karasu’ya da aynı hizmeti götüreceğiz. Ancak her mahallenin derdi başka. Kent ve mahalle konseyleri oluşturup sorunları hep birlikte tespit edeceğiz. Çözümü de birlikte kararlaştıracağız. Mesela Yukarı ve Aşağı Aziziye’nin bir bölümünde hala fosseptik kullanılıyor. Yol ve kaldırım sorunları var. Bu çağda bu sorunlar konuşuluyorsa belediyenin ayıbı. SASKİ’nin görevidir deyip işin içinden sıyrılmayacak ve sorunların takipçisi olacağız. Aziziye’yi de bütün mahalleleri de çağdaş, yaşanılabilir bir kent haline getirmeye yeminliyiz, kararlıyız.”

CENNET GİBİ YERLER ÇÖPLÜK OLMUŞ

Çevre sorunlarına da değinen Kerem Erksoy, çöplük haline dönüşmüş Küçükboğaz Gölü için de bir projeleri olduğunu anlattı. Erksoy, “Söz veriyorum, gölü gerçek bir dinlenme ve mesire yeri haline getireceğim. Değirmendere taş ocağının göle zararı biliniyor. Bu konuda Aziziye’den yana olacağım” dedi. Erksoy Karasu’da her yıl gerçekleştirilen Kültür Turizm ve Fındık Festivali, Tıntın Şenliği, Mersinbalığı Festivali ve Kızılcıktepe Şenliği’nin unutturulduğuna işaret etti ve “Karasu turizm kenti. Ne zararı vardı bu tanıtım şenliklerinin? Bunları yeniden canlandırmaya kararlı olduklarına vurgu yaptı.

BANA GÜVENİN

Kerem Erksoy konuşmasını şöyle tamamladı: “Benim çalışkan olduğumu biliyorsunuz. Güvenilir olduğumu da biliyorsunuz. Karasu Belediyesi’nin eskiden olduğu gibi güvenilir, verdiği sözü tutan, esnafın bir şey satarken güvendiği, işçisinin memurunun maaşını günü gününe aldığı, mali disiplini sağlanmış ve borca batmamış bir kuruma dönüştürmek için sizden yetki ve destek istiyorum.”


Etiketler: Kerem Erksoy - Aziziye - miting

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.