SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.01.2019

Oturumu kapatmadan meclisi terk etti!

Oturumu kapatmadan meclisi terk etti!
Karasu Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan toplantısında eşi görülmemiş bir olay yaşandı. Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, gündem dışı verilen önergenin görüşülmesi sırasında bir sonraki toplantı tarihi ile saatini bildirmeden ve oturumu kapattığını ilan etmeden salonu terk etti.06.02.2018 20:48

ÜÇ UZMAN İSTENDİ

Olay 6 Şubat 2018 tarihli olağan meclis toplantısında meydana geldi. Gündemde bulunan 10 maddenin görüşülerek tamamlanmasının ardından iki adet gündem dışı önerge oylandı ve görüşülmesi kararı alındı. Maddelerden biri olan “Denetim Komisyonu’na yardımcı olması amacıyla Sakarya Valiliği’nden üç uzman istenmesi” teklifi tartışmalara yol açtı. Oturumu yöneten Başkan Mehmet İspiroğlu, Belediye Kanunu’nun 22. Maddesi’nde Denetim Komisyonu’nun çalışma şeklinin belirlediğini öne sürdü ve “Bu konuyu meclise getirmek için komisyon kararı zorunlu” diyerek oylama yaptırmadı.

KARAR VAR MI?

Komisyonun MHP’li üyesi Muharrem Kara’ya meclise getirdikleri teklif için bir karar alıp almadıklarını soran İspiroğlu’na Kara “Evet aldık” yanıtı verdi. AKP’li Üye Muhittin Çot ise kendisine salon girişinde imza attırılmak istendiğini belirterek konunun meclise komisyon kararı şeklinde getirilmesinin doğru olacağı görüşü taşıdığını söyledi. Başkan İspiroğlu, bunun üzerine gündeme alınan maddeyle ilgili işlem yapmadan, bir diğer gündem dışı önergeyi oylatarak ve meclisi kapattığını ilan etmeden salondan hızla ayrıldı.

ÜYELER ŞOK OLDU

Toplantının kapatılmadan sonlandırılmasının ardından meclisin Ak Partili ve MHP’li üyeleri büyük bir şaşkınlık yaşadı. Yazı İşleri Müdürü Temel Çakmak’tan açıklama isteyen üyeler, bir sonraki aylık toplantı tarihi ile saati belirtilmeden ve toplantının sona erdiğine dair duyuru yapılmadan meclisin kapatılamayacağı görüşünü dile getirdiler. Ancak itirazlardan sonuç çıkmadı. Bazı Ak Partili meclis üyelerinin Denetim Komisyonu’nun Ak Partili üyesi Muhittin Çot’la yolsuzluk iddialarının gizlenmesine alet olduğu şeklinde sert bir tartışmaya girdikleri gözlendi.

GRUPTA GÖRÜŞÜLMÜŞ

Bazı AKP’li meclis üyeleri bu konunun Pazartesi günü akşamı parti grup toplantısında gündeme geldiğini ve Komisyonu Başkanı Yakup Ayar’ın dile getirdiği “uzman talebinde bulunma” teklifine Denetim Komisyonu Üyesi Muhittin Çot dâhil hiçbir partili üyenin itiraz etmediğini öne sürdüler.

BAŞKAN AZINLIKTA KALDI

Karasu Belediye Meclisi’nde Başkan İspiroğlu’nun tutumuna ve belediyedeki yönetim anlayışına yönelik eleştiriler giderek hız kazanıyor. 25 üyeli mecliste 19 üyeye sahip Ak Parti grubunun yarıdan fazlası, kritik oylamalarda 6 üyeli MHP muhalefeti ile birlikte hareket ediyor. Dolayısıyla başta arsa satışları olmak üzere Başkan İspiroğlu’nun meclise getirdiği teklifler birbiri ardına reddediliyor. Ak Pari İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu’nun da Başkan İspiroğlu’nun tavırlarına uzun süredir sıcak bakmadığı biliniyor.


Etiketler: Karasu -belediye - meclis - skandal

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.