SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 27.03.2019

Rüşvetçi müfettiş tanıdık çıktı

Rüşvetçi müfettiş tanıdık çıktı
Giresun Piraziz Belediyesi’ni denetime gelen müfettişlerin rüşvet aldığı yönündeki iddialarla ilgili iki kişi gözaltına alınarak çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. O kişilerden birinin ise Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Şişman olduğu belirlendi. Şişman bir şikâyet üzerine Karasu Belediyesi’nde de ön incelemede bulunmuştu.29.03.2018 00:21

RÜŞVET İSTEMİŞ

CHP’li Piraziz Belediyesi’ni denetime gelen müfettişlerin Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu’ndan rüşvet aldığı yönündeki iddialarla ilgili iki kişi gözaltına alınarak çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Tutuklan o kişilerden birinin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Şişman olduğu ortaya çıktı İddialara göre Şişman ve yanındaki görevli, belediye başkan yardımcısından rüşvet istedi. Durum hemen Giresun Valisi ve savcıya aktardı. Cemal Şişman rüşveti alırken suçüstü yakaladı. Yanında bulunan kişi ile gözaltına alınan Cemal Şişman çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

SERİ NUMARALARI ALINDI

Piraziz Belediyesi’nde yaşanan bu rüşvet skandalıyla ilgili açıklama yapan CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu “Belediye Başkanımız Hüseyin Görgülüoğlu, belediyeyi denetime gelen Maliye Bakanlığı’nda görevli müfettişin kendisinden rüşvet istediğini ileri sürerek ihbarda bulunmuştur. Bu ihbar üzerine yapılan soruşturma kapsamında, seri numaraları alınmış paralar ve diğer delillerle ve bir başka ilçeden olan bir kişiyle birlikte tutuklanmıştır. Operasyonu yürüten güvenlik güçlerini ve Başkanımızı gösterdiği hassasiyet ve CHP’li bir başkana yakışan, halkın menfaatlerini koruyan duyarlı tavrı nedeniyle kutluyorum.

GİZLİLİK KALKSIN

Bülent Bektaşoğlu “Dosyaya gizlilik yasağının bir an önce kaldırılarak olayın ayrıntılarının açığa çıkarılmasını ve örnek olması açısından bütün ülkemize duyurulmasını bekliyorum” dedi. Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında; 16 Şubat´ta denetime gelen Maliye Bakanlığı müfettişinin denetimler sırasında rüşvet istediğini, olayın savcılığı intikal ettirilmesiyle birlikte, müfettişin seri numaraları alınmış 5.000 TL ile birlikte gözaltına alındığını ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandığını açıklandı.

KARASU’YA DA GELDİ

Rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklanan Cemal Şişman’ın 2016 yılında Karasu Belediyesi’nin olağan teftiş sürecini yürüttüğü ve ardından Hendek Belediyesi’ne geçtiği öğrenildi. Şişman, Hendek teftişi sırasında İçişleri Bakanlığı’na yapılan isimsiz bir ihbarı soruşturmak üzere Karasu Belediyesi’ne gönderildiği belirlendi. Cemal Şişman’ın şikâyet dilekçesinde yer alan konular hakkında, isimsiz ihbar gerekçesiyle soruşturmayı gerektiren bir durum bulunmadığı şeklinde rapor hazırladığı öğrenildi.

 


Etiketler: Müfettiş - rüşvet - Giresun - Karasu - belediye

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.