SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 19.02.2019

Sakarya'da mali müşavir yok mu?

Sakarya'da mali müşavir yok mu?
Karasu Belediyesi’nin 2017 yılı gelir gider hesaplarını incelemek üzere oluşturulan Denetim Komisyonu’na çıkarılan engeller skandal boyutunu aştı. Valilik, komisyonun üç mali müşavir isteğine “Sakarya’da mali müşavir bulunmamaktadır” yanıtı verdi.04.04.2018 23:59

MÜŞAVİR İSTEDİLER

Karasu Belediyesi’nin 2018 Ocak ayı olağan toplantısında, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 25. maddesi gereğince oluşturulan üç kişilik Denetim Komisyonu bu kez Şubat toplantısında denetimin daha sağlıklı olabilmesi için üç kişilik mali müşavir desteği talebini bir önergeyle meclise getirdi. Ancak toplantıyı yöneten Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Komisyon Başkanı AKP’li Yakup Ayar’ın gündem dışı önergesini oylatarak görüşme listesine almasına rağmen “Komisyon bu kararı toplantı yapmadan aldı” gerekçesiyle oya sunmadan ve meclisi kapatmadan salondan ayrıldı.

TALEP YİNELENDİ

Müşavir talebi bu kez Mart ayı toplantısında görüşüldü ve oybirliği ile kabul edildi. Ancak Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü, Denetim Komisyonu’nun görevinin yasal olarak 30 Mart’ta tamamlanacağı gerçeğine rağmen talep yazısını 13 günlük gecikmeyle Karasu Kaymakamlığı’na 21 Mart 2018’de ulaştırdı. Kaymakamlık da aynı şekilde yazıyı bir hafta bekleterek 27 Mart 2018’de valiliğe gönderdi.

İLDE MÜŞAVİR YOKMUŞ!

Talebi inceleyen Valilik, Karasu Kaymakamlığı aracılığı ile Karasu Belediyesi’ne gönderdiği 28 Mart 2018 tarihli ve Vali Vekili Mehmet Zeki Koçberber imzalı yazıyla, Sakarya’da mali müşavir yetkisine sahip hesap uzmanı bulunmadığını bildirdi. Söz konusu yazının Karasu Belediyesi’ne ulaştığı tarih olan 30 Mart 2018 Cuma günü ise Denetim Komisyonu raporu Belediye Meclis Başkanlığı’na sunuldu.

MUSTAFA AK ÖRNEĞİ

Karasu Haber’in konu hakkında görüşlerine başvurduğu Karasulu mali müşavirler, valiliğin ilde mali müşavir bulunmadığı şeklindeki yazısını anlayamadıklarını belirttiler. Ak Parti Sakarya Merkez İlçe Başkanı Mustafa Ak’ın yeminli mali müşavir olduğunu belirten meslek mensupları “Meslek odasına kayıtlı en az 1000 kişi var. Anlaşıldığı kadarıyla burada bir kollama söz konusu” değerlendirmesinde bulundular.


Etiketler: karasu - belediye - denetim - komisyon

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.