Şubat'tan sonra Allah kerim!

Şubat'tan sonra Allah kerim!
Karasu Belediyesi’nin İller Bankası’na olan kredi borç taksitleri 6 ay süreyle ertelendi. Başkan Sarı, "Günü kurtarıyoruz" dedi.25.09.2019 14:39

EYLÜL-ŞUBAT ARASI

Karasu Belediyesi’nin 2015 yılı sonunda afet gerekçesiyle İller Bankası’ndan kullandığı 46 milyon liralık kredinin geriye ödenmesine başlanan taksitleri 2019 Eylül-2020 Şubat ayları arasını kapsayan geriye ödeme taksitleri ertelendi. Bu kapsamda Eylül ayı ödeneğinin Karasu Belediyesi’ne aktarıldığı öğrenildi. İller bankası aracılığı ile Hazine’den gönderilen para ilk olarak yol çalışmalarında kullanılacak.

BAŞKAN: ‘GÜNÜ KURTARIYORUZ’

Belediye başkanı İshak Sarı’nın 312 Mart seçimlerini kazandıktan sonra 46 milyonluk kredinin 10 yılda geriye ödenmesi gereken taksitlerinin 20 yıla yayılması için yaptığı girişimler sonuçsuz kalmıştı. Başkan Sarı konuya ilişkin değerlendirmesinde, “Bu kredide bizim içimize sinmeyen birçok nokta var. Erteleme günü kurtarmış oluyor” dedi. Söz konusu kredi dolayısıyla Karasu Belediyesi’nin İller Bankası aracılığı ile gelen Hazine paylarından her ay ortalama 750 bin lira kesinti yapılıyor.


Etiketler: Karasu - Belediye - borç - taksit - erteleme

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.