Terör şehidi Kansuva'ya mevlit

Terör şehidi Kansuva'ya mevlit
Geçtiğimiz hafta teröristlerin düzenlediği saldırıda yaralanıp kaldırıldığı hastanede şehit olan Polis Özel Harekât Şube Müdürü Tufan Kansuva için Kocaali’de Mevlid-i Şerif okutuldu.20.09.2019 23:50

Mardin İli Ömerli ilçesi Harmankaya mevkiinde teröristlerin düzenlediği saldırıda yaralanıp kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak Şehit olan ve Ankara’da toprağa verilen Polis Özel Harekât Şube Müdürü Tufan Kansuva için 20 Eylül 2019 Cuma günü eşinin doğum yeri olan Kocaali ilçesinde Mevlid-i Şerif programı düzenlendi.

Merkez Camii'nde düzenlenen programa Vali Ahmet Hamdi Nayir, şehidin eşi Canan Kansuva ve yakınları ile birlikte Kocaali Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, siyasi partilerin il/ilçe başkanları, Sakarya Özel Harekât Şube Müdürlüğü ile diğer birimlerden emniyet görevlileri, yetkilileri ile vatandaşlar katıldı.

 ŞEHİTLERE DUA

İkindi namazının ardından mevlithanlar tarafından okunan Mevlid-i Şerif ve ilahiler ile birlikte Kur’an-ı Kerim Tilaveti de yapılırken, Şehit Emniyet Müdürü Kansuva ile birlikte tüm şehitlerimiz için de dualar edildi. Mevlid programının sonunda vatandaşlara etli pilav ikramında bulunuldu.

Vali Ahmet Hamdi Nayir mevlit programının ardından Şehit Tufan Kansuva’nın 2002-2005 yılları arasında Kocaali'de görev yaptığı sırada tanışıp evlendiği eşi Canan Kansuva’yı baba evinde ziyaret etti. Şehit Emniyet Müdürümüzün eşi ve eşinin ailesine başsağlığı dileğinde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Dinimiz gereği onların sizlerin şefaatçileri olacaklarına inanıyoruz. Şehidimiz güvenlik kuvvetlerimizin en üst seviyesinde görev yaptığı için bu işi en iyi bilenlerden birisi idi. Dualarımız daima sizinle olacak, onun hatırasını yaşatmak için, onun emanetlerine sahip çıkmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Şehidimize Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz, sizlere de sabırlar niyaz ediyoruz” diye konuştu.

 


Etiketler: Şehit Müdür - Kansuva - Kocaali - Mevlit

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.