TÜGVA’nın giderleri belediye kasasından!

TÜGVA’nın giderleri belediye kasasından!
Karasu Belediyesi ile TÜGVA arasında imzalanan protokol sonrasında, belediye encümeni tarafından vakfın faaliyet göstereceği üç iş yerinin kiralarının ödenmesi kararı aldığı belirlendi. Encümen ödeme kararını, işyeri sahiplerinden alınan teklif mektubunda verilen bedelleri Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün uygunluk yazısına dayanarak vermiş. 15.11.2019 17:47

Konu, CHP’li Belediye Meclisi üyesi Mustafa İngenç’in Kasım ayı olağan toplantısında Belediye Başkanı İshak Sarı’nın yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesiyle gündeme geldi. İngenç soru önergesinde kısa adı TÜGVA olan Türkiye Gençlik Vakfı  ile Karasu Belediyesi arasında 23 Kasım 2017 tarihinde imzalanan işbirliği protokolünü hatırlatarak, söz konusu vakfa bu güne kadar ne kadar parasal yardımda bulunulduğu konusunda meclisin bilgilendirilmesini istedi. Başkan Sarı ise protokolden haberi olmadığını ve eğer varsa araştırıp bilgi vereceğini bildirdi.

TEKLİF ALINMIŞ

Karasu Haber, meclis toplantısının ardından konuyla ilgili belgelere ulaştı. Belgelerde TÜGVA’nın Karasu’da faaliyet göstereceği üç işyerinin kira ücretlerinin bir yıl süreyle belediye tarafından üstlenilmesi için, Destek Hizmetleri Müdürlüğü vakfın kiralamak istediği üç işyerinin sahiplerinden aylık kira bedellerine ait teklif mektupları aldığı görülüyor.

ENCÜMENDEN ‘UYGUNDUR’ KARARI

Destek Hizmetleri’nin kira teklifleri için verdiği uygunluk görüşüne dayanan Belediye Encümeni, MHP’li üye Selver Özdemir’in karşı oyuna rağmen oy çokluğu ile biri Plaj Caddesi’nde, biri Atatürk Bulvarı’ndaki pasajda bir diğeri Vatan Caddesi’ndeki üç işyeri için aylık toplam 7 bin 500 liralık kira bedellerinin bir yıl süreyle belediyece ödenmesini kararlaştırdı. Selver Özdemir karşı oy gerekçesini ‘Belediyeye ek yük getireceği ve kamu yararı bulunmadığı’ şeklinde kayıt altına aldırdığı belirlendi.

HER ŞEY BELEDİYEDEN

Belediye-TÜGVA arasında imzalanan 27 Kasım 2017 tarihli işbirliği protokolünde kira desteğinin yanı sıra, belediyece temin edilecek yurt binasında ve Gençlik Merkezi’nin bağımsız bölümlerinde oluşacak her türlü yapısal ve fiziksel problemin mutat bakım ve onarımını sağlanması; Gençlik Merkezi ile ileri tarihte açılabilecek yurt binasının elektrik, doğalgaz, su ve internet fatura giderlerinin karşılanması; amaca hizmet etmesi şartıyla mobilya, teçhizat, tefrişat, baskı ve cilt giderlerinin karşılanması; gençlik merkezlerinde gerçekleştirilecek olan faaliyetlerin yürütmesini sağlamak üzere personel desteği gibi maddeler yer alıyor.

 


Etiketler: TÜGVA - Karasu - belediye - protokol - kira bedeli

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.