Üç birim gözlem altında

Üç birim gözlem altında
Karasu Belediyesi, bünyesinde barındırdığı üç birimi takibe aldı. Belediye şirketi Karsaş’ın faaliyetine son verilip verilmeyeceğine dair karar şu anda süren denetimin tamamlanmasından sonra verilecek. 2011’de faaliyete geçen Kargem ve 2016’dan beri hizmet veren Sosyal Hizmet Merkezi’nin bir süre sonra Samek veya yakında açılacak Sosyal Gelişim Merkezi’ne devredilmesi gündemde.17.04.2019 22:16

Borç yükü nedeniyle zor günler geçiren Karasu'nun yeni belediye yönetimi tasarruf tedbirleri kapsamında mali yük getiren bağlı birimleri gözlem altına aldı. Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, Karasu Haber’in konuyla ilgili sorularını yanıtladı. Belediye şirketi Karsaş’ın faaliyetlerini ve bilançolarını incelemeye aldıklarını belirten Karakaş “Arkadaşlar çalışmalarını sürdürüyor. Denetim tamamlandığında bu şirketin belediyemize artısını eksisini daha iyi görme fırsatımız olacak. Kararı da ona göre vereceğiz” dedi.

KARGEM NE OLACAK?

Belediye destekli kurs merkezi durumundaki Kargem’e bizzat giderek durumu incelediğini hatırlatan İsmail Karakaş, “Bu birimin faaliyetleri Halk Eğitimi ve Büyükşehir Belediyesi’nin Karasu’da da şubesi bulunan Samek’in benzeri. Dolayısıyla orada çalışanların mağduriyetine yol açmayacak bir çözüm düşünüyoruz. Bu Samek’e devir veya kurs faaliyetlerinin önümüzdeki günlerde hizmete açılacak olan Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde sürdürülmesi şeklinde olabilir” ifadelerini kullandı. Karakaş, Giysi ve Ev Eşyası Bankası olarak adlandırılan Sosyal Hizmet merkezini de tasfiye etmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.


Etiketler: Karasu - belediye - KARGEM - KARSAŞ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.