SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.07.2018

Yavuz: "Ferrero mudur nedir, piyasayı ele geçirmiş!"

Yavuz: "Ferrero mudur nedir, piyasayı ele geçirmiş!"
Ak Parti İlçe Teşkilatı’nda konuşan Milletvekili Ali İhsan Yavuz, TMO’nun ilan ettiği fındık fiyatının düşük olduğu şeklindeki eleştirilere “Türkiye’nin geleceği fındıktan daha önemlidir” karşılığını verdi. Yavuz Ferrero’nun fındık piyasasını ele geçirdiğini belirterek devletin müdahalesini yetersiz bulup bunu Ak Parti’ye karşı kullanma yoluna gitmenin doğru olmadığını söyledi. 13.09.2017 23:02

Milletvekili Ali İhsan Yavuz Kurban Bayramı dolayısıyla geldiği Karasu Ak Parti İlçe Teşkilatı’nda partililerle bayramlaştı. Ülke gündemi ile ilgili olarak partililere seslenen Yavuz “Eğer Recep Tayyip Erdoğan bütün aile fertleriyle gecesini gündüzüne katıp çalışıyorsa ve iki gün tatil yapamıyorsa derdimiz büyük, sıkıntımız büyük ve yapılacak çok iş olduğundandır” dedi.

Ali İhsan Yavuz konuşmasında daha sonra şu görüşlere yer verdi:

“Tayyib Bey niye bu kadar uğraşıyor? Çünkü birtakım unsurlar Türkiye’yi ve bu coğrafyayı paramparça etmek istiyorlar. Batı medeniyeti bir düzen kurmuş. Bu düzenin değiştirilmesine çomak sokacak tüm unsurların yok edilmesi gerekiyor. Terör örgütleri uzun bir süredir Türkiye’nin başına musallat edilmiştir. Durup dururken PKK ve DHKPC çıkmamıştır. DAEŞ de kurulmamış FETÖ Teşkilatı da durup dururken oluşmamıştır. 160 ülkede okul kuran FETÖ’nün işini herkes kolaylaştırmıştır. Çünkü ağacı çürüten içinde üreyen kurttur. Müslüman gibi, cemaat gibi gözüken ve tarikat gibi bir takım hususiyetleri olan yapıya destek oldular. Türkiye üç parçaya bölünüp birini FETÖ’ye vereceklerdi. Irak’ta kurulan Kesnizani tarikatı ülkeyi böyle böldü.”

 Darbeye karşı darbe

   17-25 Aralık, 15 Temmuz’dan önce denenenin bir yargı darbesi süreci olduğunu öne süren Yavuz sözlerini şöyle sürdürdü:  “Ama o darbeye karşı bir darbe yapıldı ve Türkiye kurtarıldı. Bunlar İslam medeniyetini riskli ve tehlikeli görüyorlar. Bu kapsamda Batı bir sömürü çarkı kurmuş dünyayı sömürüyor. Onlar, bu sömürüye karşı çıkan Recep Tayyip Erdoğan’a düşman. En büyük karşı çıkışı Davos’ta Şimon Perez’eydi. Dünya şaşırdı. Daha sonra dünya beşten büyüktür dedi. Bu bile Batı’nın Recep Tayyip Erdoğan’ı alaşağı etmeyi istemesi için yeterli bir sebepti.”

 Diş macunu ve misvak

   “Epifiz bezi geometrik olarak insan kafasının tam orta noktasında bulunan pirinç tanesi büyüklüğünde esnek yapılı bir bezdir. Epifiz bezi sertleştirilen ve kireçlendirilen insanı yönetmek daha kolay oluyormuş. Flörürün diş macunları içerisine böyle bir tezgâh sebebiyle konulduğu öne sürülüyor. Aslında diş sağlığına ve diş beyazlatmasına hiçbir yararı olmadığı söyleniyor. Neden? İnsanlar düşünemesin koyun gibi çok kolay yönetilsinler. Bir avuç insan bütün dünyayı çekip çevirsin. Amma velakin Müslüman bu işlere gelmiyor. Hala misvak kullanmaya devam ediyor. Hala alternatif yöntemlere tevessül etmeye çalışıyor. Kuran’dan sünnetten besleniyor. İçki almıyor. Fazla enerjisini kumarla çarçur etmiyor.”

 ‘Yerine kimse yok’

   “Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan olmasa onların işi son derece kolay olur. Onun için diyorum ki, İlçe başkanı olmasa bir başkası bunu yapabilir. Milletvekilleri olarak bizler olmazsak başkaları bunu yapabilir, hiçbir sorun yok. Ama Recep Tayyip Erdoğan tek; yerini tutacak kimse de yok. Onun için ne olur, şurası yanlış, şurası eksik diyerek mesafe koymayın. Dua edelim ve çalışalım. Eğer biz çalışmazsak Allah dahasını bize nasip etmez. Biz sonuç almak için değil görev yapmak için zaten çalışmak zorundayız. Çalışacağız, Recep Tayyip Erdoğan’a dua edeceğiz, eksikliklerimizi tamamlayacağız.”

 Kuzeye yatırımlar

   Liman, duble yollar ve Kuzey Bölgesi’ne kurulması düşünülen savunma sanayi ile yerli otomobil üssü gibi yatırımlara değinen Ali İhsan Yavuz, 1000 yataklı hastanenin de mutlaka yapılacağını bildirdi. Yavuz Sakarya Üniversitesi’nin 80 bin öğrenci kapasitesine ulaştığını kaydetti ve yeni bir üniversiteye ihtiyaç duyulduğunu ve teklifin YÖK Genel Kurulu’ndan geçtiğini bildirdi. Arakan’da yaşananları da hatırlatan Yavuz “Batının insan hakkı düşüncesi yok. Onların insanının hakkı var” değerlendirmesinde bulundu.

 ‘Sandığa gitmeyiz’ 

Bayramlaşma toplantısında daha sonra partililere söz verildi. Kurudereli üretici Hasan Ertürk fındığın 12 TL’den aşağıya olması durumunda sandığı gitmeyeceklerini söylerken Fiskobirlik Karasu Kooperatifi Eski Başkanı Arif Aydın da TMO’nun rekoltesi en fazla olan bölge Karasu ve Kocaali yerine Adapazarı ve Akyazı’da fındık almasını eleştirdi. Aydın ayrıca alan bazlı destek yerine fındık taban fiyatının yüksek tutulması gerektekini öne sürdü. Arif Aydın, üreticinin sıkıntıları dikkate alınmadığı takdirde Ak Parti’nin sandıkta sorun yaşayacağı uyarısında bulundu. Erdal Topal da söz alarak Şaban Dişli’nin ekonomik işlerden sorumlu başdanışmanlığa getirildiğine dair basında yer alan haberlere açıklık getirilmesini istedi. Ali Osman Karaman da Karasu için hazırlanan balıkçı barınağı projesinin hayata geçirilmesini istedi.

 ‘Sorgulama hakkım yok’

Önce Erdal Topal’ın sorusunu yanıtlayan Ali İhsan Yavuz parti içi meselelerin basın huzurunda konuşulmasını doğru bulmadığını belirtti. Yavuz “Tayyip Bey bir karar vermişse doğru vermiştir. Böyle bir danışmanlık söz konusudur. Bunu ne sorgulama ne yorumlama hak ve salahiyetine ben sahip değilim. Onun için bu soruyu sorulmamış kabil ediyorum” ifadelerini kullandı. Fındık konusuna değinen Yavuz şunları söyledi: “Fındık meselesi önemlidir; ama Türkiye’nin geleceği daha önemlidir. 15 Temmuz gerçekleşseydi fındığın hesabını bile yapamayacaktık. Bahçelerimiz, evlerimiz, tarlalarımız, villalarımız hiçbir işe yaramayacaktı. Suriyelileri içeriye almasaydık belki de Allah 15 Temmuz’da o yardımı bize göndermeyecekti.”

 ‘Piyasayı Ferrero belirliyor’’

 Fındığın daha iyi olması için bir uğraş vereceklerini belirten Yavuz sözlerini şöyle tamamladı: “Ama taban fiyatı açıklamak olmaz. Fındık fiyatı serbest piyasa ortamında şekilleniyor. Şimdi Ferrero mudur nedir piyasayı ele geçirmiş. Fındık piyasasını istediği gibi şekillendiriyor. Devletin burada müdahale etmesi gerekir; bu da doğru. İşte müdahaleyi yaptı. Eksik oldu diyebiliriz. Şöyle olabilirdi denebilir; ama öyle olursa siz şöyle olursunuz diye bir üslup doğru değil. Bu partinin geleceği hepimizi enterese ediyor. Bizim daha yapacak çok işimiz var. PKK’yı, DAEŞ’İ, DHKPC’yi, FETÖ’yü kurutacağız. Savunma sanayini geliştireceğiz. Tankımızı, topumuzu biz yapacağız. Yerli otomobil inşallah buraya denk gelir. Paraları devlet biraz da oralara harcıyor. Buna rağmen çiftçiye gelir desteği veriyor. 80 trilyon verildi Sakarya’ya, bunu nasıl yok sayabiliriz?”


Etiketler: Fındık - taban fiyat - Ali İhsan Yavuz - Ferrero - AKP

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.