Yeni Başkan Türker Tetik

Yeni Başkan Türker Tetik
Haftalardır Karasu siyaset kulislerinin tartışılan konusu Muhtarlar Derneği Kongresi yapıldı. 38 üyenin tümünün oy kullandığı seçimde başkanlığı 20 oy alan Türker Tetik kazandı. Tetik yaptığı açıklamada tüm mahalle muhtarları ile bir aile olduklarını ve sorunları istişare ile çözecekleri sözünü verdi.29.11.2019 14:18

Kongre 25 Kasım Pazartesi günü Belediye Meclisi salonunda gerçekleştirildi. Günler öncesinden adaylıklarını açıklayan Yassıgeçit Muhtarı Türker Tetik ile Tepetarla Muhtarı Hasan Tabiloğlu taraftarlarının kulisleri oy verme saatine kadar sürdü. Divan başkanlığını Dernekler Masası Müdürü İdris Demirci’nin üstlendiği kongrede bir konuşma yapan eski başkan İsmail Hakkı Topaloğlu, her iki adaya başarılar diledi ve, “Kazanan kim olursa olsun görevi devreden başkan olarak kendisine her türlü desteğe hazırım” dedi.

ADAYLAR KONUŞTU

Daha sonra söz alan başkan adayları Hasan Tabiloğlu ve Türker Tetik, belediye ili sıcak ilişkiler kurarak ilçenin 40 mahallesine eşit hizmet götürülmesi için çaba sarf edeceklerini söylediler. Konuşmaların ardından yapılan oylamada derneğe kayıtlı 38 üye oy kullandı. Sandıktan Türker Tetik’e 20,Hasan Tabiloğlu’na da 18 oy çıktı. Tabiloğlu yeni başkan Tetik’i kutladıktan sonra yönetim listesinde bulunan muhtarlarla birlikte salondan ayrıldı.

‘BİZ BİR AİLEYİZ’

Seçimi kazanmasından sonra bir açıklama yapan Türker Tetik şunları söyledi: “Benim listeme oy veren, ya da vermeyen tüm muhtarlarıma teşekkür ediyorum. Her zaman söylediğim gibi biz muhtarlar Derneği olarak bir aileyiz. Mahallelerimizin sorunlarını hep birlikte istişare ederek çözeceğiz. Önümüzdeki görev yıllarımızda hiç kimseyi ayrıştırmadan 40 muhtar arkadaşımla yolumuza devam edeceğiz.”

YENİ YÖNETİM

Türker Tetik’in yönetiminde şu isimler yer aldı: Türker Tetik, Özcan Albayrak, Mustafa Kaya, Osman Şahin, Erdal Kılıç. Denetim Kurulu: Yılmaz Koca, Veysel Aksu, Alaattin Köroğlu. Federasyon delegeleri: İ. Hakkı Topaloğlu, İsmet Turan, Ali Haldız, Mustafa Sağır, Türker Tetik, Adem Ekiz, Veysel Aksu, Celal İmamoğlu, Yusuf Sağı, Şaban Tutuş.

 

 

 


Etiketler: karasu - muhtarlar derneği - kongre - Türker Tetik

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.