SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 18.10.2018

Yeni Hayat Refleksoloji şifa dağıtıyor

Yeni Hayat Refleksoloji şifa dağıtıyor
Vatan Caddesi’nde açılan Yeni Hayat Refleksoloji Merkezi, alanında uzman kadrosuyla doğal tedavi hizmetleri veriyor.Merkezin sahibi terapi uzmanı Aydın Ay "Refleksoloji bir mesaj tekniği ve steresten tansiyona birçok hastalığın tedavi yöntemi" diyor. Merkezde masaj tedavisinin yanı sıra hamam, kese-köpük gibi hizmetler de veriliyor.06.01.2018 23:12

İnsanları doğal tedavi yöntemiyle sağlığına kavuşturmayı amaçlayan merkezin sahibi Terapi Uzmanı Aydın Ay, ’’Refleksoloji vücuttaki gerilimi almak ve nörolojik rahatsızlıklarda destek tedavi sağlamak amacıyla belirli noktalara uygulanan bir masaj tekniğidir. Vücuttaki bütün sinir noktalarına belirli tekniklerle uygulanan ‘Acupure’ bir terapi şekli olan refleksoloji sayesinde hastalıklı bölgelerde bulunan ağrılar son buluyor’’ ifadelerine yer verdi.

 Refleksolojinin faydaları

 Aydın Ay refleksolojinin oldukça faydalı bir tedavi olduğunu önemle vurgulayarak, "Refleksoloji stresi azaltıyor, bedenin kendi kendini iyileştirmesini sağlıyor, kan dolaşımını ve basıncı düzenliyor, kan sistemini rahatlatarak ağrı ve acıları azaltıyor. Refleksolojiyle sinir noktaları belirli tekniklerle uyarılıyor. Ayaklardaki her bir nokta vücutta belirli organ ve dokuları temsil ediyor. Böylece ayakların belirli noktalarında, kişinin verdiği tepkilere göre sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılıyor. Fiziksel ve zihinsel hastalıklar, bel fıtığı, migren, nörolojik kaynaklı fiziksel engeller, depresyon, uykusuzluk, eklem ağrıları ve kas gerginliği gibi hastalıklarda önemli faydalar sağlıyor. Refleksoloji tedavisiyle hastalarının yüzünü güldürmek mümkün’’ diye konuştu.

 Uygulama Alanları

 Aydın Ay, ’’Merkezde uygulanan tedaviler arasında bel ve boyun tedavi, eklem ağrıları, refleksoloji, diz sıvısı tedavisi, fizik tedavi, kupa terapi tedavi yöntemleri bulunuyor. Hastanın yaşına, konumuna ve psikolojik durumuna göre değişen refleksoloji tedavisinde on seansta %80 oranında hastalarımız şifa buluyor’’ diye konuştu.

 Yeni Hayat Refleksoloji Merkezi’nde hamam hizmeti de veren Aydın Ay çarşamba, cuma ve cumartesi günleri bayanlara özel seansların olduğunu da belirtti.


Etiketler: karasu - hamam - masaj - refleksoloji - köpük - kese

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.