SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 26.05.2018

Fahri müfettiş

Fahri müfettiş
Müfettişler can sıkmaya devam ediyor06.08.2013 23:54

PAPAZ

   Hans dua etmek için kiliseye gitmiş. İçeriye girdiğinde kapısı hafif açık odadan sesler geldiğini duymuş. Bakmış ki Papaz Efendi bir kadınla uygunsuz vaziyette. “Tuh senin yaptığın işe” demiş ve duasına başlamış.

   Papaz işin altında kalır mı; içeriden seslenmiş: “Hele şu işim bitsin, sana kilisede tükürmek ne demekmiş hesabını soracağım.”

   Bizim belediyenin yaptığı da Papaz`ınkine benziyor. Dünya kadar suçlama var; bir soruşturma açtırıp gerçeği ortaya çıkarmak yerine bu suçlamaları ortaya atanları bulmanın peşinde. Ki bulursa hesabını soracak her halde!

 

PATLAYAN NEDİR?

   Malûm, ardı ardına ilçeyi yerinden hoplatan patlamalar oldu. Herkes birbirine telefon açıp soruyor: `Nedir bu?` En çok arananlar da gazeteciler… Soru aynı: `Nedir bu olay? Bir şey öğrenebildiniz mi?’ Gazeteci askeri uzman değil ki! O da yetkililere sorup öğrenecek. Örneğin ilde Vali Bey`e sorulmuş. İlk açıklama şöyle: `Nedeni saptanamayan bir patlama. Araştırıyoruz!` İyi de, bu patlamanın nedeninin Vali bey öğrenemiyorsa kim öğrenecek? Vali ilin Başbakanı değil mi? Açar Emniyet Genel Müdürlüğü`ne, olmadı Genelkurmay`a telefonu nedeninin sorar. Sonra da vatandaşı aydınlatmak için basına açıklama yapar.

İlk patlama en fazla ilçemizde hissedildi. Kaymakam Bey`den açıklama yok! Belediye`den zaten yok! Pardon, belediyeden bir açıklama geldi: `Bizde Ramazan topu yok. Patlamanın sorumlusu değiliz!` Buyurun buradan yakın! Bu açıklama aslında toptan iflasın belgesidir ya, neyse!

FAHRİYE

Fahri trafik müfettişlerinin bazılarının öğretmen sendikalarına üye olduğu haberimiz rahatsızlık yaratmış. Sendika yöneticileri töhmet altında kaldıklarını söylüyorlar. İyi de ortada bir gerçek var. Karasu’da 13 fahri müfettiş olduğunu ve bunların çoğunun iki sendikaya üye bulunduğunu herkes söylüyor. Töhmeti kaldırmak sendikaların elinde… Toplarsınız üyelerinizi, bu işin aslının olup olmadığını sorarsınız. Eğer üyeleriniz arasında müfettiş varsa, haksız bir uygulamaya neden olup olmadığını sorgularsınız. Bunu yapmak elinizde… (İpucu verelim. Bir müfettiş Karapınar okulunda çalışıyormuş) Töhmet altında kalmak kötü de, sokakta 20 km süratle seyreden bir araç sürücüsünün para ceza-sına çarptırılması iyi mi?

Diğer haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.