SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.09.2019

HAYAT KADINI


   “Yahu şu kadınları anlamıyorum, içki içmezler, kumar oynamazlar. Kadınsa kendileri kadın… Nereye harcarlar bu kadar parayı…”   demiş Karadenizli arkadaş. 
   Haklısın arkadaş demiş, diğeri… “Benim hanım önceki gün 100 Lira istedi, dün 150,                  
Bu gün de 200…” “Ne yapıyor bu kadar parayı?” diye sormuş arkadaşı.   “Bilmem, hiç birinde de vermedim zaten!” 
   “Arkadaş, hiçbir kötü alışkanlığım yok, içki içmem, sigara kullanmam, kadına gitmem. Varsa yoksa uyuşturucu müptelasıyım..!” demiş başka biri!
   Yüzünüz az tebessüm etsin diye yaptığım girişten sonra, saadete gelelim. Geçen hafta uyuşturucu bonzaiden bahsettikten sonra, bu hafta da hayat kadınları konusuna girecektim. –ki yapılan operasyon gündeme girdi. Ha, bu arada, bonzai denilen illet aslında uyuşturucu değil, tarım ilacıymış! Bali buharına tutuluyor, süslenip püsleniyor ve satılıyormuş! 
   Uzun yıllardır Karasu`da gündemden düşmeyen konu, hayat kadınları… Ne yapılan baskınlar, ne gazinolar bölgesinin tecrit edilmesi, bu konuyu gündemden düşürmedi. Cumartesi akşamı Adapazarı emniyetinin yaptığı baskın sonucu yine ilçemizin kötü reklamı oldu maalesef. Bir çok kadın, biraz uyuşturucu ve ilâç ele geçti. 
   Kadınların çoğu, vizesi olan yabancı kadınlar. Çalıştıkları mekânlar belli. Muhtemelen operasyondan sonra ellerini kollarını sallaya sallaya çıkacaklar ve kaldıkları yerden devam edecekler. Yani, kocasının âlemde para yemesinden şikâyetçi olup baskından sonra göbek atan ev hanımlarının sevinci yarım kalacak!
   Öncelikle şunu söyleyeyim, gazinoda, kafede çalışan kadın, zaten vizeli ve izinli…Bu bölgelerde yapılan operasyon, akıntıya kürek çekmek gibidir. Sanki biraz da dostlar alışverişte görsün havası yaratılmak-tadır. Fuhuş önlenmek isteniyorsa, önlenir. Polise verilen onca salahiyetten sonra, istenirse göz açtırılmaz. 
   -Sahilde yüzlerce yazlık bulunmak-tadır. Bu yazlıklarda kalan insanları takip eder, kaydını muhtarlığa ve vergi dairesine bildirmeyen ev sahibi ve kiracı hakkında işlem yaparsın. 
  -İstanbul ya da başka bir bölgeden fahişeyi alıp buradaki yazlığına karısından gizli alem yapmaya gelenleri takibe alırsın. Hafta sonları 41, 34, 81, 16, 14 plakalı araçları ve P.. ile başlamayan plakaları takibe alırsan, fuhuşa meydan vermemiş olursun.
   -Oteller, müşterilerini bildirmek zorundadırlar. Bunu sık sık kontrol edersin.
   -Türkiye`ye gelen şüpheli Kuzey ülkeleri kadınlarının cep telefonu bildirimini mecbur tutarsın. Kaydettirdiği telefondan başka telefon kullanan kadınları yanlış beyandan dolayı sınır dışı edersin. Bu kayıtlı telefonları da takip ederek yapılabilecek pazarlıklardan ve yer değiştirmelerden haberdar olurun.
   -Olası bir ihbar için ihbar edenin adını vermeden gizli ve acil müdahale hakkını kullanırsın.
   -İhbar eden kişiye gizli bir ödül koyar, bunu da fuhuştan yakalanan kişilerin el konulan paralarından finanse edebilirsin!
   -Sivil polislere gizlice müşteri gibi pazarlık edip suçüstü yapma görevi verirsin.
   -Zaten belli bir çevrede bulunan eğlence sektörüne giren çıkanları kontrol altına alırsın.
   Karasu`nun hemen her köşesine asılı “Uyuşturucuya hayır” kampanyası, nasıl ki ilçemize gelen birine İlçemiz hakkında kötü düşünce uyandırıyorsa, yapılan operasyonlar da karalama kampanyasına katkı sağlıyor! Karasu`nun adının Kara anılmasını istemiyoruz. Eğer mücadele edemiyorsan, serbest bırakır, sık sık baskın yapmak zorunda kalmazsın! En azından doktor kontrolünden geçer de hastalık bulaştırmaz!
    BİR KARA DA KÜTAHYA`DAN
   “Karasu`da maç sonucu olaylar oldu” diye gündeme geldik bu hafta da...
    Karasu ilk defa mı kendi saha ve seyircisi önünde yeniliyor. Zaten doğru dürüst bir galibiyete hasret kaldık. Bu güne kadar hiç olay oldu mu? Peki, bu güne kadar hiç olay olmayan Karasu stadında neden bu kadar büyütülecek olaylar oldu?
   Karasu`ya 200 kişilik çevik kuvvet geleceği önceden bildiriliyor. Gelen -biber gazı tüfekli dahil-polisler, sahanın her yanını ablukaya alıyor. Bu olağanüstü güvenlik tedbirleri, rakip takım futbolcu ve taraftarına aşırı güven telkin ediyor. Bu güvenle birlikte önce kalecileri abuk subuk hareketlerde bulunuyor. Sonra rakip takım taraftarları tel örgüye atlıyorlar. Bu güne kadar –küfür dışında- hiçbir taşkınlıkta bulunmayan Karasu taraftarı galeyana geliyor ve olaylar başlıyor. Rakibe atılan taşlardan biri bir polise geliyor. Jandarma aracı da gereksiz panik yüzünden kaza yapıyor. 
   Şimdi belki, rakibin başlattığı olaylar yüzünden hak etmediğimiz ceza yiyeceğiz. Çoğu bilinçli taraftarımız da biliyor ki, misafir taraftarların bilinci yerinde değil, içkili, haplanmış ve uyuşturucu almışlar. Bu tür taraftarlar sporsever olamaz. Önüne geçmek için de içkili kişilerin statlara girmesi engellenmelidir. 
                MODERN KÖY
   Nasıl bir dilenci caminin içine girip saf tutan cemaatten para dilenemezse, Atatürk anıtının önüne çadır açılıp milli değerler ayaklar altına alınamaz! Üstelik “Burada çadır kurulamaz, ticari faaliyetlerde bulunulamaz” diye meclis kararı varken…
   Nasıl bir kamyonet, megafonla sokak aralarında “Patates var, soğan var” diye bağıramazsa, Her hangi bir esnaf da kentin göbeğinde megafonla bağırıp sattığı malın reklamını yapamaz! Bundan hem komşular rahatsız olur, hem de aynı işi yapan diğer esnaflar arasında haksız rekabet olur. Buna izin veren zabıta da Belediye de suç işlemiştir. 
   Sokaklarımız, içme suyu döşenecek diye asfalt yapılmıyormuş! Bari yolları tamir edin!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1169