SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.09.2019

AKP adayı belli de...


   Başkan kim olacak?
   Şaban Dişli`nin, “Bu dönem kendisine söz verdik” dediği Mehmet İspir, Hasan Ali Çelik`in ve Büyükşehir Belediye Başkanı`nın destekleriyle kazandı. Kazandı ama şimdilik sadece Başkan Adaylığını…
   Sayın Mehmet İspir, sevilen bir kişilik. Belediye Başkanlığını da sevilen bir insan olduğu için kazandı. Karşısında eğilip bükülmeyen, dik duruşunu bozmayan bir rakip vardı, Ahmet Genç. Bu dik duruş, seçmen tarafından farklı algılandı. Seçmenler, biraz da Genç`e “ceza vermek” için tercihlerini “eğilen” İspir`den yana kullandılar. 
   Ama bu sefer kazın ayağı farklı.
   AKP, tek başına seçim kazandırmaya yeterli değil. Bunu önceki seçimde de gördük. AKP`nin en büyük güvencesi, yapılan anketler ile kırsal kesimin oyları. Karasu merkezi kadar oy da kırsaldan gelecek. Unutulmamalı ki, kırsalda halk siyasal gelişmelere daha duyarlı ve kahvehanelerde daha çok siyaset yapılıyor.
   İspir, bu sefer sevilen kişilik olmasına pek güvenmemeli, çünkü karşısındaki iki rakibi de aynı düzeyde sevilen insanlar. Üstelik AKP`nin sahiplendiği dindarlık kalesi, Ahmet Özkan ve Recep Ali Küçük gibi namazında niyazında insanların seçmenlerini pek etkilemeyecek.
   İspir`in arkasında eski MHP`den gelen ve seçim kazandıran arkadaşları yok. 
   İspir için AKP kurmaylarının da canı yürekten çalışmayacağı aşikâr. 
   İspir, belediyecilik olarak da pek iyi sınav veremedi. Hesabını bilmez ayvaz gibi, sık sık icralık oldu, elektrikleri kesildi, araçları bağlandı. Yaptığı güzel yol kaplamaları, altyapı tarafından bozuldu. Doğalgaz döşenmesi sırasında halkın çektiği çile de cabası.
   Belediye, işçi bulma kurumu gibi çalıştı. Gelirlerin tamamına yakını işçiliğe gittiği için halka hizmet etmeye para kalmadı.
   Baştan karşı çıktığı Organize Sanayii`ni altın yumurtlayan tavuk gibi görüp her gün yumurtlatmaya çalıştı. Öyle ki, en ufak bir iş için bile 500 bin, 1 milyon gibi rakamlar istedi. Sonuçta Gazioğlu`na “Bu adam Başkan olduğu sürece ben daha Karasu`ya da, Karasuspor`a da 1 lira yardım yapmam” dedirtti. Tesiste 54 plakadan çok 41 ve 34 plakalı araçlar girmeye başladı. İşsizliğe çareyi Belediye ile sınırladı.
   Birçok kişiye Belediye ile olan işini halledeceği sözü verdi, “Tamam, o işi hallederiz” dedi, halletmedi, halledemedi.   
   Trafiğe çözüm bulamadı. Zaman zaman tek yön olan yollar, tekrar çift yöne döndürüldü. Yollar park alanı olunca zaman zaman tıkandı. Dükkânların dışarı taşmasına engel olamadı. Zabıta görevini yapamaz hale geldi.
   En büyük hizmeti olan Kentpark`ın altına otopark yapma fırsatını kaçırdı. 
   Yarım kalan Kültür Merkezi İnşaatına sahip çıkmadı, ne yaptı, ne yıktı.
   Karasu`nun turistik yüzü olan Özsu ve Karasu Belediye tatil evlerini yıktı ve yerine çivi bile çakmadı. 
   Belediyeye ait bazı arsalar icra ile satılırken sahip çıkılmadı.
   Mayıs 2013`de yapılan ve Temmuz ayında kesinleşmesi beklenen tek imar değişikliği hala onaylanmadı, takip edilmediğinden Ankara`da bekletiliyor. 
   Tren yolu, Liman, Tersane gibi yatırımlar için bir laf dahi edilmedi.
   Eğlence mekanlarını Hazineye ait bir araziye topladı ama toplamadan halletmesi gereken devir işlemlerini yapmadığı için şimdi borç harç yaptırılan binaların da parasını hazineye ödemesi isteniyor!
   Bana göre Belediyedeki en çalışkan iki yardımcısı, Murat Çelik ile Enver Albayrak`ı küstürdü. Yapılan hizmetlerde de bu iki yardımcısının, özellikle de ağaçlandırma konusunda Orman İşletmesinden gelen Murat Çelik`in yardımlarını bu Karasu hep hatırlamalı. Kültür ve tanıtım alanında da Enver Albayrak`ı…
   İspir, SEDAŞ`tan geldiği halde bölgedeki sık sık elektrik kesilmelerini açıklayamadı.
   Aranıldığında yerinde bulunamadı. Telefonuna cevap vermedi. Gelen aramalara dönmedi. Hatta rahat edebilmek için kendine ayrı 2 hat aldı.
   Randevularına sadık kalmadı. “Sabah 9`da Belediyeye gel” dediği insanlar kendisiyle görüşebilmek için saatlerce beklemek zorunda kaldı.
   Belki iktidar partisi olarak başlamadığından, belki de insanları kıramadığından, hayır demeyi bilmediğinden, Başkanlık koltuğunu tam dolduramadı. 
   Bu sefer karşısında kendisi gibi “Çok İyi” iki insan, iki rakibi var. (Saadet ve BBP son anda güçlü bir aday çıkarıp sürpriz yapmazsa…) Bu sefer işi zor… 
   Eğer kazanırsa, Karasu Halkı hizmete aç kaldı. Bu geçmiş dönemi bir çıraklık tecrübesi olarak görüp yeni dönemde aynı hataları yapmamasını diliyoruz. Eğer kazanırsa…
OLMADI AHMET ÖZKAN
   Mühendisler az çekmedi mühendislerden. Çünkü en büyük zararı birbirlerinden gördüler.   
   CHP adayı Özkan, vaatte bulunurken,  kantarın ayarını kaçırıp, Köylerdeki insanların projelerini bedava çizeceğini söylemiş. 
   Peki, dışarıda bu işten para kazanan mühendisler taş mı yiyecek Ahmet abi? Mimar Tuğba, Mühendis Tuğba, Tülay, Salih, Soner, Fatih, Selim, Serdar neden büro açtılar? Mesela, Oğlun Cafer`e ve ortağına hiç sordun mu, o ne diyor bu bedava proje çizme vaadin için?
   Hem o Projelere kim imza atacak? Malum, siz “Başkan” olduğunuz için başka bir işte çalışamazsınız. Oğlunuza mı yoksa?
   Hem zaten sen bu sözünü tutup bedava proje çizdirirsen… Ne olur biliyor musun? Köydeki evlerin inşaatı biter, senin çizdirdiğin proje bitmez!
   Yapma Ahmet abi, 3-5 kişinin oyunu alabilirim diye meslektaşlarını satma!
   (Not: Şimdi ben de bir Mühendis olarak başka bir Mühendise zarar vermiş sayılıyor muyum?)
CİHAN HOCAM
   Suudi Başkonsolosu geldi, resimlerini çekip haber yaptın. Başlık 
“Arap Ataşe..” 
   Zenci olsaydı zenci ataşe, kızılderili olsaydı Kızılderili ataşe mi diyecektiniz? 
   Biraz ırkçı olmadı mı?
   Aile, benden gazeteyi istemişti, merak edip. Ben şimdi nasıl göndereyim? 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1058