BEN DEMİYORUM TURİST DİYOR  Gerçi Ben de dedim zamanında. Ama şimdi yönetim değişti Belediyede. Bazı şeyleri tekrar tekrar yazmak gerek demek ki. Sizlere söylüyorum Belediye Başkanı ve Başkan yardımcıları...
  "Adnan Bey, yazılarınızı okuyorum. Karasu`nun sorunlarına değinen yazılarınızı okuyunca şikayetimi de size söylemek istedim. Umarım değinirsiniz" dedi, Karasu`da  Öğretmenlik yapmış ve tatil için gelmiş bir Hocamız. 
  Şikayeti şu; "Sabah 08:00`de Simitçi başlıyor bağırmaya. Sonra Hurdacı, Sonra Overlökcü, sonra yine hurdacı...Karpuzcu geliyor peşinden; "Esmiyyyteeeee, Eski hurdalar alırım, ne varsa alırım, halı kenarına overlök yapılır, Karpuz 1 lira, domates biber.." İnsanlar sabah uykusuna hasret kaldı, tatilde. Ve ekiyor, "Çevremdeki insanlar da bundan rahatsız ama kimse müdahale edemiyor!"
  Sahilde oturan Anneme gidiyorum ziyarete, yoldan hoprlörle bağıra bağıra hurdacı geçiyor. Annem diyor ki, "Sabahtan beri geçen üçüncü hurdacı bu, hele ilki canımızdan bezdiriyor. Her birine bir parça bulup versen, hurda kalmaz zaten millette!" Hurdacı durduğunda bağırıyorum, "Neden hoparlörle milleti rahatsız ediyorsun?" Dikleniyor, "Ekmek kavgası....!"  Tamam, ekmek kavgası ama burası tatil memleketi ve hoparlörle bağırmak yasak. Kim takıyor ki! Hurdacı Çingene bağıra bağıra gidiyor, başka yazlıkçıları rahatsız etmeye, kamyonetiyle.
  Bunlara kim dur diyecek. Zabıta arkadaşlar görmüyor mu, şikayetçi yok mu? Yoksa onlar da "Ekmek kavgası" diye mi düşünüyor. Yasal olarak, kamyoneti çekip bağlaması, içindekilere el koyması ve sürücüye para cezası kesmesi lazım.
  Zaten turizme umut bağlayanların hüsrana uğradığı bir dönemdeyiz. Dükkanlar sinek avlıyor. Bir coşku yok. Zaten havalar da bozuk. Sular akmadığı için bazıları geri döndü. Karasu`dan kaçan bir yazlıkçı arkadaşım, "Adnan, sular geldiğinde haber ver", diye telefon etmişti!
  Yolların halini zaten herkes biliyor, çukur, asfaltsız.. Ama yolların sağına ikinci sıraya park edip trafiği tıkayanlara illa ki polis mi müdahale etmeli. Artan nüfus sayesinde zaten işleri başlarından aşkın. Zabıtanın polise trafik konusunda yardımcı olması gerekmez mi?
  Ondan sonra eleştir, Millet Karasu`ya gelmiyor tatil için....! Yahu neden gelsin? Ne cazip özelliğimiz var? Karasulu bile kaçıyor, Balıkesir`e, Romanya`ya, Antalya`ya, Gürcistan`a... Bakın hele neden kaçıyor?
                             HER  HİZMET PARAYLA DEĞİL
  Karasu Belediyesinden hizmet almada umudumu kestim. Bilin istedim Başkan, Başkan Yardımcıları ve Encümen üyeleri. Anlatınca sanırım bana hak vereceksiniz.
  1-İmar Müdürlüğü; Yeni atanan müdüre, bilgisiz, kendilerine güvensiz, karar vermek için cesaretleri yok ve bu sebeple işler yürümüyor. Örnek vermek gerekirse, 9 dairelik bir inşaatta 8 daire iskan almış, 9. daireye iskan vermiyorlar. Neden vermedikleri konusundaki mazeretleri de şaşırtıcı, kapanmış bir yapı denetim firmasından mümkün olmayan % 100`lük sığınak hakedişiniistiyorlar!
  2-Zabıta Müdürlüğü; Mahallemde sabahın köründen itibaren öten bir horoz var. Şikayetçi olduğum halde, bir işlem yapılmadığı gibi bilgi de verilmedi!
  3-Park ve Bahçeler Müdürlüğü; Evimin yanındaki boş bahçede yetişmiş yabani kavak ağaçları tehlike arzediyor. Ayrıca saldığı polenler çevreye zarar veriyor. Bunların budanması için verdiğim dilekçeye herhangi bir yanıt yok!
  4- Sahilde sosyal hizmet veren ve Karasu`ya gelen turistlerin eğlenmesine katkı sağlayan bir kurumu mühürlediler. Başkan yardımcılarından birine, yardım etmesi için müracaat ettiğimde, iskanı olmadığını söyledi. İskan alalım dediğimde ise mazeretler sıralayıp, yine de yardımcı olmak için gayret edeceğini söyledi! Nesine gayret edeceksin arkadaş, vereceksin zabıtaya emir, tüm sorumluluğu üstlenip gereken evrakları hazırlayacağına taahhüt ediyorum dediğinde de izni vereceksin. Senden yukarı makam mı var?
                           KAN NİÇİN LAZIM OLUR?
  "Hastanelerde yatmakta olan hastalar için Bulvarda kan bağışı yapılması beklenmektedir!" diye anons başladığında, sanırsınız ki acil bir durum var. Kan bağışı zaten bunun için yapılmaz mı?
  Kızılay güvenini kaybetti. Önce maden şişelerindeki "Türk" ismini kaldırdı. Sonrasında, toplanan kanların Avrupaya satıldığı söylentileri yanıtsız kaldı. En sonunda da Binali Yıldırım`ın Kardeşinin 105.000 lira bedelle Kızılaya kayyum atandığı söylentileri bardağı taşıran son damla oldu.
  Kızılay boşuna uğraşmasın, kurban paralarının kendilerine verilmesi için. Güven kaybetti bir kere. 
  Kaldı ki, bir hastamıza kan lazım olduğunda, karşılığında hasta yakınlarından kan istiyorlar. Biz, kendi kanımızı kendimiz  tedarik ederiz. Sen önce güven tazele, Kızılay...!

 

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 138