SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.09.2019

BİR FIRSAT KAÇTI


Halbuki güzel düşünceydi, Gazino adı altındaki müzikhollerin kasaba dışına çıkarılıp bir yerde toplanması… Bunun için hepsinin ruhsatlarını iptal etmişler, ruhsatı devam edenleri de sebepsiz olarak mühürlemişlerdi.

   “Benim iş yerim Ruhsatlı, ben gitmem” diyenle “Benim işyerimin üstü otel” diyenler, mühürü yiyince, itiraz bile etmemişlerdi. “Etsek ne olacak, her gün polis gelip bahane arayacak kapatmak için, devletle inatlaşma olur mu” diyerek işyerlerinin kapanmasını sineye çekmiş, hazineye ait yeni yere taşınmak için gerekli çalışmayı başlatmıştı.

   “Hazineye ait” yeni yere işyeri yapmak, proje, ruhsat vs gerektirmiyor. Başkanın “Git yap” demesi yeterli. Bu yüzden ilk gidenler kaptılar güzel yerleri. Sona kalanlar da dona kaldı tabiri caizse… Arkalardan kalan dar alanlara sıkışmak zorundaydılar!

   Halbuki;

   Arazi Hazineden devralınsa…

   İmar planı yapılsa…

   Kaç müzikhol yapılacaksa o kadar parselasyon yapılsa…

   Dış ve iç estetik güzellik ile fonksiyonel işlerlik düşünülerek projeler hazırlansa… Mesela kat yüksekliği asgari 3,5-4,0 metre olma sınırı aransa, Kimseye gözükmeden eğlenmek isteyen işadamı ve esnaflar ile aileler için Localar olsa…

   Sarhoş olup eve gitmek istemeyenler için Otel de düşünülse,

   Mesela alınacak ruhsat harçları ile müzikhollerin yolları ve alt yapısı yapılsa…

   Mesela müzikhollerde özel güvenlik elemanı çalışma zorunluluğu getirilse, Alkol sınırını zorlayanlar için “Sarhoşum, eve bırak” servisi için şoför çalıştırma zorunluluğu olsa…

   Mesela müzikhollerde MYO Turizm bölümü mezunu en az 2 eleman çalışma zorunluluğu getirilse…

   İmar durumu yapılırken büfe, lokanta gibi yerler de plana sokulsa…

   Adapazarı ya da Cezaevi tarafından gelenlerin ters yoldan girmelerini önlemek için yolları düzenlense…

   Ve girişe İstanbul’dan gelenleri bile kıskandıracak bir ışıklı giriş tak-ı konulsa ve üzerine “Karasu Eğlence Merkezi” yazılsa…

   Bölgenin eğlence merkezi olma fırsatını kaçırdı Karasu.

   Şimdi, Plajda ruhsatı iptal edilen müzikholler, belediyeye ait olmayan bir tarlada, Belediye Başkanının iki sözü üzerine ruhsatsız bir şekilde plansız projesiz yapılan yapılarda, toprak yollardan geçerek insanları eğlendirmek ve para kazanmak için uğraşıyorlar.

   Çok geç olmuş sayılmaz. Çevrede birkaç arsa kamulaştırılır ve bu arsa da hazineden devralınır. Ve Karasu, Kavşaktan doğrudan giriş-çıkış yapılacak bir Organize eğlence Merkezine kavuşur. Bir arada bulunan eğlence merkezleri arasındaki rekabet de, Kaliteli bir eğlence merkezini getirir. Hani, bacasız sanayi diyorlar ya, öyle bir şey… Hem de Organize Sanayi ile yan yana ve Liman yolunda…

                              BÖYLE TUVALETİN İÇİNE…

   Karasu Belediyesi içindeki erkekler tuvaletinde, erkeklere özel olması gereken çok önemli bir eksiklik var, pisuvar… Yani ayakta işeme yeri…

   Bunun yerine, oturarak ihtiyaç giderilen kabinler var. İnsanların buraya girip oturarak çiş yapmaları bekleniyor sanırım. Halbuki bizim erkeklerimiz, ayakta ihtiyaç gidermeye alışkındır. Kadınlar gibi oturarak hacet gidermeyi ya bilmez, ya işi acildir, ya da erkekliğe ve alışkanlıklarına aykırı bulurlar.

   Oturarak küçük ihtiyacını gidermenin hem sağlık açısından faydalı olduğu savunuluyor hem de dini gerekçelere dayandırılıyor. Sağlık açısından faydalı olduğunu savunanlar, bu sağlık unsurunu neden diğer Avrupa ülkelerinin de fark edemediğini izah etmek zorundadırlar. Dini gerekçelere dayandıranlar da, pisuvardan insanın üzerine sidik sıçramadığını, halbuki ayakta diğer bölüme boşaltılan idrarın pantolona damlama ihtimalinin yüksek olduğunu da düşünmeleri, tahareti bozduğunu farketmeleri gerekir.

   Sözün burasında, Afganistan’da geçen bir kısa diyaloğu anlatayım. Rusya’nın Afganistan’ı işgali sırasında, Afgan mücahitlerinin arasına giren bir Türk gazeteci, ayakta işerken yakalanır. Mücahitler bunu (oturarak yapmadığı için) Müslüman olmamakla, casus olmakla suçlarlar ve kurşuna dizmeye yeltenirler. Bizimki son anda sünnetli olduğunu göstererek Müslümanlığını ispat eder ve ölümden döner!

   Bu arada, Belediye binasının Ahmet Genç zamanında yapıldığını da belirtelim.

                                CENNETLE İLGİLİ MERAKLARIM

   Tanrı, önce erkeği yarattı. Cennete bıraktı. Baktı ki erkek çok mutlu ve bu kadar mutluluk buna fazla, onun için mi kadını yarattı?

 

   Cennette yasak meyve yediği için kovulan insanoğlu, tekrar cennete girmesi halinde, tekrar yasak meyveyi yerse, yine kovulacak mı?

 

   Cennette erkeklere Huri kızı vaat ediliyor. Kadınlara da Nuri mi verilecek? Kadınlarımızın dindar olmasını önlesek mi? Dönme olup kestirenler, sonradan pişman olup tövbe ederlerse, Huri mi verilecek, Nuri mi?

 

   Herkes cennete gitmek istediği halde neden kimse ölmek istemez! (Ölmeden cennete gidilmez ki!)

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1565