SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.09.2019

Bismillahirrahmanirrahim


                         BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

  Hafta sonu, Üniversitedeki sınıf arkadaşlarım ile birlikte Çerkezköy’de yıllık olağan toplantıdaydık. Her sene ailece yapılan bu toplantılar, bir aile toplantısı havasında yapılıyor. Çok farklı siyasi görüşü olanlar, fanatik olanlar, tam demokratik bir havada karşı tarafa saygılı bir şekilde dostane muhabbet ediyorlar. Aynı zamanda da her yıl başka bir İldeki arkadaşımız ev sahipliği yaparak, o ili gezdiriyor, güzelliklerini görmüş oluyoruz.

  Bu yılki ev sahipliğini Çerkezköy Belediye Başkanı olan arkadaşımız yaptı. 110 bin nüfuslu İlçeye her sene 5 bin nüfus göç ediyormuş. Yani her yıl bir belediyelik artış söz konusu… Biz de Karasu’yu göç alıyor biliyorduk!

  Tabii, Çerkezköy’de fabrikaları mı gezeceğiz, getirdi bizi Başkan İğne Ada’ya…  Longoz’u gösterdi. Getirdi Kıyıköy’e, denizi gösterdi. Bir Karasu’lu olarak hiç de cazip gelmedi tabii longoz ve deniz… Seneye Karasu’ya getirebilmek için gösterdiğim gayretler sonuçsuz kaldı. Gelselerdi de deniz ve longoz görselerdi!

***

   Söze Bismillah çekerek başlamamın sebebini çoğunuz tahmin etmiştir. Döner dönmez bir arkadaşım haberi okudun mu, dedi. Face’de yayınlanan bir yazı, neredeyse tüm belediye çalışanlarını ve Başkanı hedef almış, isim vererek kinaye bir şekilde suçluyor. “Hakkını helal et …………. Bey, benim yaptığım şu yolsuzluklara yardımcı oldun vs gibi… Sahte isim altında insanlara iftira atarak suçlayan bu şahıs, kendisine ekli olmayanlara da önce arkadaşlık isteği göndermiş, sonra bu yazıyı göndermiş…

  Öncelikle şunu söyleyeyim, yapılan ithamlara zerre inanmadım. Şaibeli isimler olabilir ama öyle isimler geçiyor ki, kesinlikle yolsuzluğa alet olacaklarına ihtimal veremem.

  Bismillah çekerek hayırlı bir işe başlanılır. Bu şahıs (ya da şahıslar) Allah’ın yapmayın dediği iftira gibi bir eylemi yapıyor, Allahın adıyla başlayarak…

  Yazıyı gönderen şahıs her kimse, Ya belediyenin içinden birisi, ya da belediyenin içinden yardım almış. Çünkü birçok insanın bilmediği, itham ettiği insanların ikinci isimlerini de yazmış. Bu da, çıkış noktası olarak belediyede insanların ikinci isimlerini bilen birilerini işaret ediyor.

  Belediyede çalışıp listede adı geçmeyen insanlar da şüphe çekenlerden… Çok dürüst insanların isimleri geçtiği halde sizlerin neden geçmiyor!

  Face de Karasu adını kullanıp profilini yayınlamayan, kimliğini gizleyen insanlar var. Örnek olarak, Öz Karasulu, Karasuyu çok sevenler, Ahmet Karasu Lu, benzeri gibi (reklam olmasın diye gerçek nicklerini yazmadım)… Bu kişiler, önce Karasu’nun ileri gelenlerine faceden arkadaşlık teklif ediyor, sonra bu arkadaşları gören diğer kişileri. Ben, bu kişilerden bana gelen arkadaşlık tekliflerini kabul etmiyorum. Hatta bir tanesine neden profil resmi koymadığını sordum, “Benim kim olduğumu bilseydin, korkardın Adnan Yıldız” gibi laflar edince diyaloğu kestim. Sizlere de tavsiyem, kim olduğunu bilmediğiniz bu art niyetli olabilecek kişileri tanımıyorsanız listenize eklemeyin. Sizin hakkınızda edinebileceği bilgilerle yarın size de saldırabilirler.

  Şahıs, belediye çalışanlarını suçluyor, “Benim işimi yaparken bana yardımcı oldun…..” gibi. Yahu belediyenin zaten işi o. O kişi seni vatandaş olarak görüp sana yolun için, bahçe duvarın için, evinin hafriyatı için vs yardım ettiyse, ne iyi. Haber olması gereken, senin gibi vatandaşlara yardım etmemesi, yolunu suyunu vs yapmamasıydı. Ama sen nankörlük etmiş (-ki gerçekten böyle bir şey olduysa) o kişileri töhmet altında bırakmış, iftira etmişsin. Sana yardım ederken, ayrıcalık tanıdıysalar, demek sana hak ettiğinden fazla değer vermişler. Demek sen de hak etmediğin bir yardımı isteyip alabilecek kadar, yani sana yardım edenler kadar suçlusun!

  Adını saklayarak insanlara iftira atmaya çalışan şahıs, sanma ki yaptığın yanına kar olarak kalacak. Şimdi bu isimleri geçen şahıslardan bazıları, seni savcılığa şikayet ettiler. Teknoloji diye bir şey var. O yazdığın yazının çıkış noktası olan bilgisayarın numarasından size ulaşacaklar. Biz de merakla bekliyoruz sizin gerçek suratınızı görmeyi.

  Bu arada belediye çalışanlarını uyarayım, bilgisayarım arızalandı, değiştiriyorum gibi sebeplerle bilgisayarını değiştirmek isteyenler, gece kendi bilgisayarı ile sizinkini değiştirebilecek olanlara dikkat ediniz. Bilgisayarınızı da başkalarının kullanamaması için şifre koyun.

  Ha, bu arada benden küçük bir teşekkür, bu haftaki yazı köşemde yardımcı oldun.

                                          BANKALAR

  Geçen hafta değinmiştim, insanların işlerini hızlandırmak için düşünülen bankamatik sistemini gereği kadar değerlendirmiyorsunuz. Özellikle yapı Kredi ve Ziraat Bankası önünde uzun kuyruklar oluşuyor.

  Yazın 2’ye hatta 3’e katlanan İlçemiz nüfusunun ihtiyacını karşılamıyor Bankanız. Belki karasu halkına hak ettiği değeri vermiyorsunuz ama şu an bankanızın ATM’sini kullananların büyük çoğunluğu dışarıdan gelen yazlıkçılar. İnsanlar tatile geldiğinde tatillerinin en tatsız anını oluşturan bankalarını kolaylıkla değiştirebilirler, bilginize…

  Bu arada Finansbank’ın 3 ATM’si varmış hizmette, Garanti’nin de 1 tane…Hani ATM önünde kuyrukta beklemekten sıkıldıysanız…Yapı Kredi Bankası ATM önündeki kuyruk da benim işyerimin önünü kapatıyor, şikayet dilekçesi mi versem…

  

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1347