SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.09.2019

BU ŞEMSİYE AÇILMAZ!


Telefon ediyorlar; “3-5 gün Karasu`da tatil yapacak arkadaşlar var, boş pansiyon var mı?” Bu mevsimde genellikle dolu olurlar ama yine de sorup araştırıyorum. Var, hem de fiyatı 5 yıl önceki fiyat ile aynı, gecelik 125 Lira. Adresi de veriyorum. Sonrasında sorduğumda, “Kalmadılar, Babalı`ya gittiler” cevabını alıyorum. Bu cevap bazen Kefken, bazen Kerpe, bezen Cebeci, Bazen Şile şeklinde oluyor. Sebebi de, Karasu`yu beğenmiyorlar!
  Karasu`ya gelen “Almancılar” son umut derken, onlar da 3-5 gün eşi dostu görüp Ege ve Akdeniz kıyılarına kaçıyorlar tatile!
  Karasu`nun para kazanan işadamları, müteahhitler de ortada görünmüyor. Hepsi bir tarafa gitmiş, kimi Kıbrıs`a, kimi Batum`a… 
  Karasu sosyete pazarında sergi kiralamış bir arkadaşım var, “Yaz bitti, daha kirayı ödeyemedik. Bir daha Karasu`ya gezmek için bile gelmeyeceğim” diyor. Zaten girişi de başka bir esnaf kapatmış, halk burada pazar olduğunu bile bilmiyor! Sonra devam ediyor, “Her taraf pis, karanlık… Her gün kavga, bıçaklama, ölüm, silah sesleri…”
   Güzelleştireceğiz denilerek yapılan Plaj Caddesi, eskisini aratıyor! Bulvar ha keza esnafın attığı sandalye ve şemsiyelerle insanlara hitap etmeye çalışıyor. Yalı Mahallesi`nde çoğu sokak asfaltsız, mevcut asfaltlı yollar çukur içinde, araç park etmeye yer yok, yollarda trafik kilitlenmiş, gece sokak lambaları yanmıyor, sokaklar karanlık…
  Belediyenin kasasında para bitmiş, satacak bir şey kalmamış, satılacak olanlara da icra konmuş. Personel, siyasi sebeplerle şişirilmiş, bir kişinin yapacağı işi 3 kişi yapıyor! İller Bankası`ndan alınan kredi geri ödenecek. Tasarruf tedbirleri çerçevesinde gelen para da kesiliyor. Yazın serbest bırakılan İller Bankası parası, kışın hepten kesildiğinde ne olacak?
  Özetle, ne gelen turist memnun, ne yazlıkçı, ne halk ne de belediye personeli!
  Karasu Haber`in geçen haftaki sayısını incelerken, bir köşede esnafla yapılan röportaja rastladım, Yeni başkan kim olsun, diye. Yahu herkes yine “Başkan İspir olsun” diyor. Mazoşist misiniz Siz yahu? Sonra da bunun bizim gazetenin sahibi Cihan Ersöz`ün bir şakasıdır deyip geçtim.
  Tüm bunlara rağmen belediye başkanı almış eline megafonu, denize girenleri uyarıyor, “Denize girmek yasak!” Belediyedeki üç yüzden fazla personel içinde sesi güzel ve gür biri bulunamadı demek ki! Tamamen magazinsel bir şovla tüm beceriksizlikler unutturulmaya çalışılıyor! Bu şov, bana başkanın yeni seçildiği gün, kepçe operatörünü yönlendirerek paletli dozerle kumsalı düzlettiğini hatırlattı. Öyle geldi böyle gidecek diye zihinlere kazınacak!
  Tüm bunların üstüne, cebimize gelen mesaj; “Başkan İspir`i başarılı buluyor musunuz?”
Hani cevap vereceğim, “Siz başarılı buluyor musunuz?” diye de olmayacak! Başarılı buluyoruz desek inanacak mısınız yani? Görünen köy (Karasu oluyor bu) kılavuz istemez!
  Ben, birkaç söz de belediye çalışanlarına söylemek istiyorum; Sıkıntılı, maaş alamayacağınız günler sizi bekliyor. Eğer yaşınız geldiyse emekliliğinizi isteyin. Gençseniz, kendinize yeni bir iş bulun. Ya da ileride düzelir diye kıyıda köşede, yastık altında olanları bozdurmaya hazırlanın.
  AKP ilçe yönetimi ve genel merkezine de birkaç sözümüz var; Başkan İspir`in bu kadar rahat kredi alıp fütursuzca savurmasından sizler de en az başkan kadar mesulsünüz. Bu şartlar altında İspir ister kalsın ister gitsin, kim gelirse gelsin, Karasu halkına hizmet edilemez. Yerine gelecek başka biri sizin partinizden bile olsa, 5 sene hizmet yapamaz. Karasu halkı bunu hak etmiyor. Yapacağınız şey, İller Bankası`ndan alınan paranın, gerçekten Karasu`daki afet için kullanıldığını söyleyerek afet fonundan ödenmesini sağlamanız gerekir. Yok, afet var diye alınan para gerçekten afet için kullanılmadıysa da, gereğini yapın, partinizi kullanarak ilçe halkını mağdur eden kişinin siyasi hayatını sonlandırın. Yani yapılacak seçim, adaylar arasında eşit şartlarda gerçekleşmeli. Ya sıfır bütçe ile personel maaşını bile ödeyemeyen, çöp kamyonu hacizli ve mazot bile alamayan belediye istemiyoruz. Hesabınızı verin, sonra yarışa girin.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 244