CHP adayını buldu


     Aylardır Dr. Kerem Bey’e bel bağlayıp Başka aday düşünmeyen CHP`de, Kerem Bey’in vazgeçmesi üzerine aday sıkıntısı baş göstermişti. Genişletilmiş toplantıda bu sıkıntı dile getirilip adayların müracaat etmesi istenince, Karasu`nun eski mühendislerinden Ahmet Özkan adaylığını açıkladı.  
   Mühendisliğin dışında bir ara müteahhitlik de yapan ve babadan variyetli Ahmet Bey Belediyeye yabancı değil. Sıkıyönetim zamanında ve daha sonraları, Karasu Belediyesi’nde Başkanlık dahil Fen işlerinde de uzun süre hizmetleri bulunan Ahmet Bey, eski başkanlardan Sedat Büyük`ün de desteğini almış durumdadır.
   Adaylığını açıklarken, bu işi kendisinden daha iyi yapabilecek kişiye de yol verip destekleyeceğini sık sık dile getiren Ahmet bey, inşaat mühendisidir.
  Sevilen ve mütevazi bir yaşantısı olan meslektaşımız Ahmet Abimize bu yolda başarılar diliyoruz.                   
            MUTLU OLMAK İÇİN SEBEP
   Meğer ne kadar mutsuzmuşuz, mutlu olmak için sebep arıyor muşuz ki, kar yağar yağmaz herkes sevindi. Hemen herkes, karın resmini çekip internete attı. Kartopu oynamak, kardan adam yapmak için, karın birikmesini bekledik.
   Bazı münafıklar, hiçbir şeyden mutlu olmasını bilmeyen zihniyetteki kişiler ise, yollardaki çukurların resimlerini çekip paylaştı. Doğalgaz hattının bitmemesini eleştirdi. Sokaklarda tirim tirim titreyen aç-bilaç sokak hayvanlarının resmini çekip paylaştı, vicdanlarımızı sızlattı! 
  Bazı insanlar, Yenimahalle yoluna konan radardan şikâyetçi oldular. Neymiş efendim, hız limiti 50`ymiş. 50`yi geçen ceza yiyormuş. Düşünsenize, altınızda son model arabanız var. ABS, ESP, ASR, EDL, 8 tane hava yastığı, kış lastikleri, emniyet kemeri gibi bir sürü güvenlik sistemleri mevcut. Defalarca testlerden geçmiş aracınızla 120km/saat hız yapılabilecek şekilde tasarlanmış bir yola çıkmışsınız. Ve sizden 50 km hızla gitmeniz isteniyor. Üstelik bunu her tarafı çukur, kazılmış, bozulmuş, bu da yetmezmiş gibi kasisli Karasu yollarından çıktıktan sonra yapmanızı istiyorlar. Yine de yaranamıyorlar! Kaza olunca şikâyet etmesini biliyorsunuz ama!
   Zaten bu tür insanlara ne yaparsan yap yaranamazsın!
   Neyse ki kar yağdı da yüzümüz biraz güldü. Kar, bütün çirkinliklerin üzerini örttüğü için mi bu kadar seviliyor, ne..!
           YENİLMEZİ YENDİK!
   Mutlu olmak için en büyük sebebimiz, Karasusporumuz… Bu hafta Arnavutköy gibi namağlup bir takımı yendik. Öyle rahat yendik ki..! Bu ligde namağlup lider takım buysa, biz bu ligin tozunu atarız. Adamların otobüsü bile yok!
  Sakaryalı iki rakibimiz Serdivan ve Adapazarı da puan kaybedince, keyfimiz iki kat arttı. Malum, düşmemek için onların üstünde olmamız gerekiyor. Bu haftaki sonuçlardan sonra da takım vites büyütmüş, gözü liderliğe dikmiş vaziyettedir. Zaten liderle aramızda 9, ikinci ile aramızda 6 puan fark kaldı. Bu hafta İstanbul`da lig ikincisi namağlup Yeniköy ile oynayacağız. Beraberliği düşünen yok, herkes galibiyeti düşünüyor. Maçı seyrettikten sonra da galip geleceklerine inancımız tam.
   Bana göre takımdaki en büyük eksiklik, taraftarı ateşleyecek bir amigo…
          DÖVÜLMEZİ DÖVDÜK!
   Maçın stresi, heyecanı içerisinde 14-15 yaşındaki bir kardeşimiz galeyana gelip bağırıyor, “Herkes bağırsın, bağırmayanın bacısını..” diye. Tribünde bu sözü duyan ve bacısını çok seven, söz gelsin istemeyen taraftarlarımızdan bir kısmı, bağırmak yerine gözlerine kestirdikleri bu ufak tefek çocuğu döverek deşarj olmayı seçiyorlar. Dövüyorlar da...!
   Arkadaşlar,  bu çocuğun ceza-ı ehliyeti yok. Resmini çekip yayınlasan, küçük yaşta çocuğu teşhir ettiniz diye ceza alırsınız. Bu öfke bu kin niye? Ya bu çocuk sizin çocuğunuz olsaydı, kardeşiniz olsaydı..?
   Eskiler derlerdi, “Kuru b.k duvara yapışmaz” diye. Genç yaştaki bu yeğenimizi hayata küstürmek niye? Ya sizlerle beraber herkes o çocuğun üzerine gidip vurmaya başlasa ve linç etseydi, vicdanınız rahatsız olmayacak mıydı?
            GENÇ ARKADAŞLAR
   Uyuşturucu, vücudunuza, beyninize ve iç organlarınıza kalıcı hasarlar verir bağımlılık yapar. Mantıklı düşünemediğiniz gibi böbrekler ve ciğerlerinizi de çürütür. Hiçbir uyuşturucu müptelası uzun yaşamamıştır. Uyuşturucu kullananlar toplumdan dışlandığı gibi ailesi tarafından da acınılan ve iflah olmaz gözüyle bakılan bir fert olur.
   Bir anlık keyif için ömrünüzü karartmayın ve etrafınızda uyuşturucu kullananlara da müdahale edin. Sizler bizim geleceğimizsiniz.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1395