SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.09.2019

DEDİKODULAR GERÇEK Mİ?


   Deniliyor ki; Büyükşehir Belediyesi sahilde kesilen ruhsatlardan pay istemiş. Karasu Belediyesi de, “Olmaz, biz zaten onlarla ayakta duruyoruz” demiş. Büyükşehir de; “Madem öyle, biz de sahilde ruhsat kesilmemesi yönünde karar alıyoruz” demiş. 
   Ve 3 Temmuz 2014 tarihi itibariyle sahil kesiminde ruhsat verilmesi yasaklandı! Gerekçe olarak da, 1/5000`lik planların hazır olmadığı öne sürüldü. Basında da yer alan açıklamada, “Bazı belediyeler 1/5000`lik planların yapılmasını ağırdan alıyor” denildi.
   Halbuki Karasu Belediyesi yaklaşık 1,5 sene önce planlarını hazırlamış Ankara`ya onaya göndermişti. Geçen sene Temmuz ayında imzalanması beklenen genelge, bu temmuzda da hala imzalanmış değil. Hadi geçen sene belediye muhalefetin elindeydi, imzalanmıyordu. Peki bu sene hala imzalanmamasının gerekçesi ne? 
   Peki, inşaat yapmak üzere arsa almış vatandaşın günahı ne? Arsası elinde kalan vatandaşın günahı ne? Vatandaş sizin istediğiniz gibi elinizde oynatacağınız kuklanız mı?
   Konuyu sorduğumuz belediyeden bir yetkili, Büyükşehir ile geçtiği söylenen diyalogun yalan olduğunu, Ankara`dan 1/5000`lilk planların imzalanmasını beklediklerini söyledi. Ama birden bire yasaklanmasının tam izahını yapamadı.
ASFALTA BİR MİLYON
   Borçlu Belediyeler sıralamasında 58. sıradaymış Karasu..! Birçok ili geçmiş bu durumda.
   Yönetim, borcun büyük bölümünün önceki yönetimler tarafından yapıldığını söylüyor. Doğrudur. Sayın Genç`in “Toprağa 100 trilyon gömdük” lafı herkesin dilinde. Karasu`nun altyapısı yapıldı. Bu para da İller Bankası`ndan Karasu`ya ayrılan istihkaktan kesiliyor. Borç ödenmesi söz konusu değil. 
   Yaz aylarında da bu kesinti kaldırılıp istihkaklar tam olarak ödeniyor ki, hizmet sağlansın. İşte bu istihkaktan gelen 1.000.000 TL ile yollarımız asfaltlanacak. Tabi bu para yolların tamamının yapılmasına yetmez. Belediye asfalt şantiyesi çalıştırılıp öncelikle yarım kalan yollar ve tamirler yapılacak.
   Hani personel kalabalıklığına ithafen, 900.000 lira personele, 100.000 lira da asfalta harcanacak diye espri yapsak, “espri değil, gerçek bu” diyenler çıkacaktır!
USÜLSÜZ ATAMA
   Karasu Belediyesi`nde görevli bir memur, başka bir belediyeye atanmış. Atama usulsüz, kanunsuz bir atama…
   Bir arkadaşımız, “Belediyeye muhalefet yapan arkadaş sürüldü” diye yayınladı. Kim olduğunu sordum, resmen tanışmadığım ama yorumlarını beğenerek Facebook`dan benim de arkadaşım olan birisi… Paylaşımlarında hırsızlığın haram olduğundan, kul hakkı yememek gerektiğinden ve hepsinden önemlisi seçim öncesi kaset iddialarının gerçekliğini vurgulayan, haksızlığı yeren bir yapıya sahip arkadaşımız… 
   Yazıyı yazmadan önce kendisiyle telefonda görüştüm. Haksızlığa uğradığını, tayininin usulsüz olduğunu, bilgisi olmadan paylaşımlar yapıldığını, bazı paylaşımlarının da amacı dışında yorumlanarak hakaret olarak algılandığını ve haksızlığın düzeltileceğinin sözünü aldığını ve umut ettiğini söyledi. 
   Anladığımın özeti; körü körüne biat edilmesi istenildiği, biat etmeyenlerin de cezalandırılmak istendiği…
   AKP`nin çıkardığı bir yasa daha var, görevinden alınan kişi, dava açsa ve mahkeme kanalıyla tekrar eski görevine iade edilse, yönetim isterse geri almayabiliyor. Sanırım ileri demokrasilere geçince böyle oluyor!
ÖZGÜRLÜKTE ZİRVE
   ATV tabir edilen dört teker motorunuz mu var? Ya da dört çeker bir jipe mi sahipsiniz? Modifiye yaptırdığınız kumda giden sıradan bir otomobil de olabilir. Yoldan çıkıp deniz kenarına, kumsala çıkıyor, deniz kumunda özgürce, canınızın istediği gibi gezip dolaşabiliyorsunuz? 
   Tabi buna deniz kumunda güneşlenen insanlar çok bozuluyorlar! Hele kafasına kadar kuma gömülmüş, romatizmaya iyi gelen şifalı kumumuzun nimetlerinden tam olarak faydalanmak isteyen kişiler, sadece kafaları görüldüğü için fark edilmeyerek ezilme korkusu yaşıyorlar. (Aynı korkuyu ben suda yüzerken jet-sky tarafından fark edilmeyeceğim diye yaşıyorum.) 
   Yasak kardeşim, yasak… Deniz kumunda motorlu araçlarla gezip sürat yapmak yasak! Güneşlenen insanları rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok. Dingo`nun ahırı mı burası? 
   O kumda ancak temizlik amacıyla bir traktör gezebilir. 
   Hatırlarsanız, birkaç sene önce kumda yapılan kros yarışlarına, “Doğal hayatı öldürüyor” denilerek müdahale edilmiş, durdurulmuştu.
ELEKTRİK FATURASINDAKİ EKSTRALAR
   Hala elektrik faturamızdan “kaçaklar için” meblağ kesiliyor. Sedaş, önleyemediği kaçak giderleri bizim faturamıza yansıtarak tahsil ediyor! Biz de seyrediyoruz!
   Hala elektrik faturamızdan TRT`ye pay veriyoruz. Yönetimi bilmeyenlerin yönetimindeki ve her dönemde iktida-rların borazancıbaşısı olan, hiç kimse-nin seyretmediği (Dünya kupası hariç) ve reklam alamayan kanalların gideri bizden alınıyor. Yok TRT Şeş, yok TRT Arapça,.. TRT Çocuk`u seyreden bir çocuğa bile denk gelmedim. Tek seyrettiğim, TRT Müzik, o da bazen amacını aşıyor. G*tünüze güveniyorsanız reklam alın, bizden zorla tahsil etmeyin, haraççılar..!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1171