SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.09.2019

Demokrasi nedir?


    Oğlum sordu bana, “Baba, demokrasi nedir?” diye…
   “İnsanların, kendi seçtikleri kişiler tarafından yönetilmesidir” diye cevap verdim. “Peki, biz demokrasi ile mi yönetiliyoruz?” deyince, kandırdım onu, Evet, dedim, biz de demokrasi ile yönetiliyoruz.
   Kandırdım, çünkü İl Başkanımızı Ankara seçiyor, biz oy veriyoruz. İlçe Başkanımızı Ankara seçiyor, biz oy veriyoruz. Belediye Başkanımızı Ankara seçiyor, biz oy veriyoruz. Hatta ve hatta milletvekillerimizi de Ankara seçiyor, biz sandığa gidip Ankara`nın seçtiği adaya oy veriyoruz.
   Örnek, AKP Hendek İlçesi, 2. Liste çıkarınca, kongre iptal edildi. Karasu`da da aynı…
   MHP, Koray Aydın aday olunca, onu hainlikle suçladı. 
   Sakarya İl örgütü, Koray Aydın`ı destekleyince komple feshedildi. Hatta bu iki sefer tekrarlandı. Daha sonra da Hendek`ten biri atandı teşkilatın başına.
   Ankara, Partiyi kendi malı gibi görüyor ve hükmedemeyeceği kişilerin eline geçmesini istemiyor. Bu yüzden kendisine muhalefet edebilecek isimleri ekarte ediyor. Bu AKP için de böyle, MHP için de böyle, CHP için de böyle. CHP, aday olduğunu söyleyen Ecevit Keleş yerine merkezden başka birini aday gösterdi. Ancak aday gösterdiği kişi faaliyetlere başlamayınca, mecburiyetten Ecevit`e hadi gel dedi!
   Bu sebeple iddia ediyorum, Türkiye demokrasi ile yönetildiği söylense de, Partinin sahibi olan kişi tarafından yönetiliyor. Bir an önce demokrasiye geçme dileği ile…
  TRAFİK
   Emniyet Müdürümüz ile Jandarma Garnizon Komutanımız, İlçemiz trafiğini düzenleme konusunda toplantı yapmış. Cihan Hoca, birkaç fotoğraf çekip yazı ile konuyu gündeme getirmemizi istedi.
   Öncelikle böyle bir konuyu gündeme getirdikleri için kendilerine teşekkür ederim. Köşemde de zaman zaman bu konuya değindim. İlçemizde trafik Allah`a emanet… Bu yüzden yazacak yeni bir şey yok. 
   Ancak, trafik çözümünü siyasiler alır, asayiş görevlileri uygular. Şehircilik plancıları, mimar ve mühendisler, konu ile ilgili çözüm önerileri getirir, Yönetim, bunlardan uygun gördüğünü uygular. Tabi Yönetim konu ile ilgili çözüm aramazsa, asayişi korumakla görevli olanlar çözüm üretmeye çalışır. Bu da muhtemelen, Trafik ve Park cezası yazma, araç çekici kullanma gibi can yakan türden olur. 
   Trafikte en büyük çözüm, Mobese kameralarının devreye girmesiyle olur. Nedense bizim mobese, yılan hikâyesine döndü. En son nerede tıkandı anlamadık. Hâlbuki kanalları bile kazılmıştı. Köşe başlarında ve işlek sokaklardaki tıkanmalar merkezden görülecek ve hemen müdahale edilecek. Ayrıca tıkanmaya sebep olan araca da yüklü bir ceza kesilerek… 
     -Otopark yapmayıp yolları otopark olarak kullanırsan,
     -2. sıra park yapılmasına müdahale edecek elemanın olmazsa (Park ücreti toplayan kişiler bu konuda eğitilip müdahale etmesi sağlanmalı)
    -Esnafın dükkânları önüne malzeme koyarak park edilmesini önlemeye çalışması,
    -Park edilmemesi gereken yerlere ve yolların iki tarafına birden park edilmesi,
   -Araç sayısının hızla artması ve buna rağmen otopark yapılmaması… Yeni yapılan binalarda otopark istenmemesi ve otopark harcı kesilmemesi…
   -Belediyenin ve emniyetin bir çekicisi olmaması… Trafik sorununun devamlı artmasına etkenlerdir. 
  İNÖNÜ İLKOKULU
   Trafik sorununa girince, İnönü İlkokulunun önünde de önemli ölçüde trafik tıkanıklığı yaşanıyor. 
   Bu okula gelen öğretmenler, öğrenci velileri, çevre esnafının park edecek yeri yok!
   Ve en önemlisi servis otobüsleri öğrenci indirip bindirirken, tek yönlü bu yolu tıkayıp trafiği hepten kilitlemektedir. Ve tıkanıklık Belediye önüne kadar gitmektedir. 
   ***
   Pazartesi günü pazaryeri etrafı Cuma günü merkez cami önü trafiği kilitlenmektedir. 
   Bu gün için yollar geçici olarak park sorununun çözümünde kullanılsa da, hızla artan araç trafiği yüzünden gün gelecek park yeri bulunamayacaktır. Bu yüzden merkezde katlı otopark yapılması elzem ihtiyaçtır. Kentpark yanındaki özel otoparka Belediyenin de katkısıyla katlı otopark yapılmalıdır. Minibüs yolundaki özel otoparklara da katlı otopark yapımı için teşvik verilmelidir. 
   Yoksa çok yakında küçük İstanbul olup kilitli trafikte sinir küpü olacağız.
  ŞEREF TRİBÜNÜ
   Deri koltuklarla kaplanan şeref tribünü önüne yapılan yedek kulübesi kabini, stadın seyredilmesini engelliyor. Maça gözlemci olarak gelen federasyon yetkilileri bile bu şikâyetlerini açık açık dile getirdi.
   Ve maçlarda gözlerimizin aradığı ve şeref vermesi beklenen kişilerden Kaymakam Bey bile maçı seyircilerin arasında seyretti. 
   O kabini oraya koyanlar, IQ`nuzu bir ölçtürsenize…
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1132