EMITT FUARI


    Karasu Belediyesi’nin her yıl katılmak için gayret gösterdiği, İlçemizin reklamının rutin olarak yapıldığı Fuarı bu yıl ziyaret edemedim. Ziyaret edenlerin önerileri ve daha önceki yıllarda gördüklerimle, birkaç önerim olacak:

   Zaman zaman İlçemizden meşhur olanları davet ettiğimiz fuarda ziyaretçileri oraya toplayacak bir etkinlik, ziyaretçilerin aklında kalacak bir ayrıntı lazım. Diğer Ülkeler, İl ve ilçeler neler yapıyor, kalabalık nerde toplanıyor, gözlemlemek lazım.

   Mesela, devamlı olarak çalan bir müzik ve oyun…

   Bir kemençe, bir tulum çalsa ve gelen Karadenizli ziyaretçilere üçayak oynatılsa… Bir org, bir saz, bir keman, bir gitar olsa… Bu seneden geçti ama önümüzdeki yıl muhakkak İsmail Hakkı Yavuzyiğit’in talebeleri, Kuzeyin Yıldızı Halk Oyunları Ekibi muhakkak düşünülmeli.

   Yerel sanatçılarımız, Musa yanmaz, Salih Kütükçü gibi değerlerimiz davet edilip Bir tanıtımın nasıl yapılacağı gösterilse…

   Karasu’yu hatırlatan, çağrıştıran biblolar, el sanatları, yiyecekler, ziyaretçilere ikram ya da sembolik ücretlerle dağıtılsa…

   Diyorum ki, istersek fuarın nasıl yapılacağını gösterip diğer reyonları silik hale getiririz. Çünkü gördüğümüz kadarıyla, birçok reyonlarda ziyaret sağlamak için mini etekli kızlar tercih ediliyor!

                                    ****************

   Fuarın en büyük amacı, tanıtım sağlamak, ilçeye ziyaretçi toplamak… Turistik yerlerimizi tanıtıp turist toplamak… Sonuç olarak da İlçemize yatırım ve para girsin. Tabi bu amaçla İlçemiz İşadamları ve Sivil Toplum Örgütleri davet ediliyor.  İnanıyorum ve biliyorum ki, bu davete de mazereti olmayan hemen herkes icabet ediyor. Gidenler, bunu bir cemiyet olarak algılayıp, şöyle bir Fuarda gözükerek diğer reyonları ziyaret ediyor. Bu ziyaretler sonrası da tatilini nerede geçireceğine karar veriyor.

  Benim bir önerim var. Belediyemiz yeni bir kampanya başlatsın ve Emitt’e davet ettiği bütün İşadamları ve STK temsilcilerini, tatillerini Karasu’da yapma kampanyası düzenlesin. “Tatilimi Karasu’da Yapıyorum” kampanyasına katılanları da bir ilanla duyursun. (Çünkü tatile gidenleri, kimin nereye gittiğini herkes biliyor, gizli kalmıyor!)

   Hem paramız Karasu’da kalır, hem de halkımız o işadamlarımız sayesinde kaliteli bir tatil yapar. Öyle ya, tatile gidilen yerdeki imkânlar bu sefer o işadamımızın ayağına gelir, vatandaşlarımız da bundan yararlanır.

                                      SAYIN, AHMET GENÇ

   Seçimlerde son yıla girilince, kulisler de ufak ufak ufak hareketlenmeye başlıyor.

   İlçemizde ilk defa 2 dönem üst üste Belediye Başkanlığı yapma başarısını kazanan Genç, üçüncü dönemde de kazanabileceği halde, gerek taktiksel hataları, gerekse rakibinin çok sevilen biri olması sebepleriyle az farkla kaybetti. Eğer kazansaydı, iktidarın gücünü de arkasına alarak Karasu’ya çok şeyler kazandıracağı çoğu Karasulular gibi çevre il ve ilçelerde de konuşuluyor.

    Eğer devam etseydi;

   -Karasu içindeki bütün yollar asfaltlanmıştı, çünkü ekonomik olarak sıkıntı duymazdı.

   -Organize sanayi faal olarak çalışıyordu ve Karasu Ekonomisine ciddi bir katkı sağlıyordu.

   -Kültür merkezi inşaatı bitmişti, Karasu’lu akşamları sinema seyretmeye gidebiliyordu.

   -Özsu ayaktaydı. Onla birlikte kumsalda hizmet veren diğer binalarda… Çünkü yargılanma konusunda rahattı ve sırtını Ankara’ya yaslamıştı.

   -İmarla ilgili sorunlar yaşanmazdı, yaşatmazdı, hemen çözerdi.

    Bunun yanında diğer hizmetlerde de bulunurdu. Mesela, büyük bir Emniyet Müdürlüğü binası, Büyük bir Adliye Binası, gibi…

   Şimdi bir dönem daha Karasu Belediye Başkanı olarak hizmet vermeyi düşünüyor. Bunu, “Sayın Hasan Ali Çelik, Ahmet Genç’i destekliyor” haberlerinden anlıyoruz.

   Milletvekilimiz Sayın Hasan Ali Çelik, 3. dönem milletvekilliği yapıyor. Parti Tüzüğü gereği, bir daha aday olamayacak. Kendisi Büyükşehir Belediye Başkanlığını düşünüyor ve Ahmet Genç’i de Karasu Belediye Başkanı olarak görmek istiyor olabilir.

   Sayın Ahmet Genç, Karasu Belediye Başkanı olmamalı. Çünkü Genç’in ünü Karasu’yu aştı. Milletvekilimiz Sayın Çelik’in de Mecliste Karasu-Kocaali için çalışma ve gayretleri takdirlerimizi topluyor. Sayın Çelik, meclisten ayrılınca zaten hizmet yönünden sıkıntılı olan bölgemiz hepten öksüz kalacak. Yani mecliste İlçemizin menfaatlerini savunan bir Sakarya Milletvekili olmayacak! Bu sebeplerle Sayın Genç’in Milletvekilliğine adaylığını koyması ve desteklenmesi gerekmektedir. Ahmet genç, Sakarya Milletvekili olmalı. (Karasu ve Kocaali bölgesinin sorunlarını bilen ve tüm ilden tanınarak oy toplayabilecek, Partide ve Ankara’da güçlü başka birisi gelmiyor aklıma.)

   Ayrıca, Sayın Genç Karasu Belediye Başkanlığını yeniden kazandığı takdirde, gerek parti içi, gerek dışarıdan ciddi bir muhalefetle karşılaşacaktır. Bu zafer, bu görevde zaten doygun olan Sayın Genç için tatmin edici olmayacak, belki kaybetmesine sebep olanlarla kaybettikten sonra olanlar için hesaplaşma mücadelesi yaşanabilecektir.

   Birinci sıradan aday olup kazanan Sayın Hasan Ali Çelik acaba Sayın Genç’in Milletvekilliği adaylığını da destekler mi? (Yoksa, yerine boşalan milletvekilliği için düşündüğü başka biri mi var?)

                                KARAYOLLARI

   Yenimahalle Kavşağı karanlıkta kalıyor. Burada viraj da sert. En basit köy kavşakları ışıklandırılmışken, buranın karanlıkta bırakılması, kazaya davetiye hazırlıyor. Bir kaza oldu, tabelalar devrildi diye tabelaların yerlerini değiştiniz. Ölümlü bir kaza mı bekliyorsunuz aydınlatma için?

                             AĞAÇ DİKELİM AĞAÇ

   Diktiğiniz ağacın cinsini, adetini, yerini yazın, ya da söyleyin, burada yazayım.

   Ağaç dikmek, vatana hizmettir.

   Ben, fidanı Trabzon’dan getirilen bir Çikolata Hurması dikiyorum

    

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ