SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.09.2019

EN GENÇ ADAY


   MHP İlçe Başkanlığı Adayı Sayın Recep Ali Küçük, 15 yıl önce aynı partiden aday olmuş ve az farkla Ahmet Genç`e geçilmiş. Sayın Küçük`ün yaşı, seçim günü 67 olacak.
   CHP Başkan Adayı, meslektaşım, Sayın Ahmet Özkan`ın yaşı ise 62…  
   AKP iki aday arasında tereddüt ediyor, deniliyor. Bunlardan Nezir Aydın 61 yaşında. En genç sayılabi-lecek Mehmet İspiroğlu ise 53 yaşında olacaklar 2014`de… (İspiroğlu kendini yaşlı hissetmiş olacak ki, Facebook`daki sayfasında doğum tarihini yazmamış.)
   Bu adayların yaşlarına ve tecrübelerine saygımız var. Her birinin Karasu`yu yönetebilecek bilgi birikimi içinde olduğundan da şüphemiz yok. Ama insan ister istemez soruyor, seçilme yaşı 25 iken, neden genç bir aday çıkmaz Karasu`yu yönetmeye? Neden en genç adayımız 50`nin üstünde ve emekli?
   Ben söyleyeyim.
   Gelişmiş ülkelerde gençlerin sivri yanları daha da sivriltilirken, Gençler kabiliyetleri doğrultusunda eği-time yönlendirilirken, bizde tam tersi oluyor. Gençle-rin sivri yanları yontuluyor, sıradanlaştırılıyor. Futbo-la, resme, müziğe ya da başka bir dalda meyilli olana önce ailesi kızıyor, eskitme ayakkabılarını, boyama şu duvarı, kafamızı şişirme, diye. 3-5 arkadaşını toplayıp kumsalda ateş yakıp gitar çalsalar, sizi kim topladı buraya, anarşist misiniz, diye sorgulanırlar. 
   En ufak yanlışta dalga geçmeye bahane aranır gençlerde. 
   En ufak sivrilikte de enseye tokat yiyen gençlerde kendine güven azalıyor tabii bizim eğitim sistemi-mizde. “Elalem ne der” korkusu hep vardır.
   Ondan sonra 25 yaşındaki gençten aday olmasını bekle. Hadi canım sen de!..                   
   AKP ADAYINI NEDEN AÇIKLAMIYOR
   MHP aylar önce adayını belirlemişken… CHP bile adayını açıklamışken… AKP adayını neden açıklamıyor?
   Bir ihtimal; son günlerdeki polisiye olaylar ve bakan çocuklarının durumu… Son kararı verecek olan Başbakan, aday seçimine yoğunlaşamıyor olabilir.
   İkinci ve çoğu kimsenin düşüncesi de…
   AKP`de bulunan aday adaylarından özgül ağırlığı fazla olanlar var. Tek başına seçim alabilecek, seçimi etkileyebilecek kişiler bunlar. Mesela bir Mehmet İs-pir, hangi partiye geçerse geçsin, başkanlık seçiminde iddialı olur. Ahmet Genç, yaptığı 2 dönem belediye başkanlığında, geniş kitlelere hitap etti, Belediyecilik nasıl yapılır, gösterdi. Recep Özdemir ve Bekir Sarı-oğlu da zaman zaman başkanlık yarışına girip asla başkanlık iddiasından vazgeçmeyecek şahsiyetler…
   Özellikle Ahmet Bey ve Mehmet Bey, meydanı boş bırakmayacak kişiler. Kendileri açık açık konuşma-salar da, halkın arasındaki söylentinin AKP Teşkila-tı`nca dikkate alındığını tahmin ediyoruz. Bu iki aday, aday gösterilmediği takdirde, Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi`ne geçip başkanlık yarışında iddialı ola-bilecek kişiler. SP ve BBP içinse, Türkiye ortalaması üstünde oy toplayıp başarılı bir ilçe teşkilatı görüntüsü vermek… Hele başkanlığı almak, zaferlerin en büyü-ğü tabii…
   Sanırız AKP Karasu ilçe adayı açıklaması bu sebep-le en son ana bırakılıyor! Ki partide dağılmalar olmasın!
   ATATÜRK ÖNÜ KERMES
   Bulvardaki Atatürk heykeli önü, zaman zaman ker-mes, zaman zaman da insani yardımlar için kullanılır. Genellikle çadır eksik olmaz. Çadır kaldırıldığı zaman da taksi, kamyonet ve motosikletlerin park yeridir.
   Bu durum, Atatürk`ü seven insanlarımız için üzüntü içinde seyredilir. Özellikle ilçe merkezi buraya yakın olan CHP, belediyeye bununla ilgili müracaatlarda bulunmuş, bu meydanın tören alanı için kullanılmasını istemiştir.
   Belediye Meclisi de bu konuyu görüşmüş, kermeslerin artık burada kurulmamasına, kurulacak olan kermeslerin kent meydanında kurulmasına oy birliği ile karar vermiştir (158 sayı ve 06.05.2013 Tarihi) 
   Buna rağmen kermesler burada kurulmakta, Encümen kararı “yok” sayılmaktadır. 
   Bu günlerde Encümen kararına uyulmadığı için belediye ve kermes kuranlar hakkında suç duyurusu gelebilir!
   DÜZELTME: SEDAT BÜYÜK-SELAHATTİN TATLI
   Geçen yazılarımızdan birinde, Selahattin Tatlı diyeceğimize Sedat Büyük demişiz. Ahmet Özkan`ı destekleyen eski CHP`li Belediye Başkanı… İkisi de CHP`den Karasu`ya belediye başkanı seçilmiş değerli şahsiyetler…
   Öncelikle konuyla ilgisi bulunmayan Sedat Büyük `den özür diliyorum, adını kullandığım için. Karasu Eski Belediye Başkanı, yıllardır partiye uğramadığını, dolayısıyla Ahmet Özkan`ı desteklemesinin ise söz konusu olmadığını söyledi. (Kendisinin Ahmet Genç`i desteklediği söyleniyor, kişisel tercihidir, saygı duyarız. Ahmet`i destekliyor deseydik, haklılık yanımız vardı!)
   CHP`nin duayenlerinden ve eski belediye başkanlarından Selahattin Tatlı ise, başkan adayı Ahmet Özkan`a tam destek verdiğini, bütün partili olan ve olmayanları oy vermeye davet ettiğini, kendisine kefil olduğunu belirtmiştir.
   Bilindiği gibi Ahmet Özkan, Selahattin Tatlı zamanında Fen İşleri Müdürlüğü yapmıştır ve kendisini en iyi tanıyanlardan biridir.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1321