SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.09.2019

En güzel memleket


    Yurt dışına okul gezisine katılan bir kızımız, dönüş sonrası yolculuğunu anlatıyor. Daha çok İtalya`da kaldığını, Milano, Roma ve Venedik`i gezdiklerini söylüyor. Ama en güzel olan yeri tarif ederken, “Karasu” diyor. O kadar yer gezdik, ama Karasu kadar güzel yer görmedim” diye bitiriyor. 
   Memleketimiz çok güzel. Denizi, havası, suyu, Karadeniz insanının tipik sıcakkanlılığı burayı vazgeçilmez kılıyor. Ekonomi ve Kültürel olarak da “Küçük İstanbul” diyebileceğimiz bir İlçemiz var. Türkiye`nin birçok ilinden insanlar buraya geliyor; gerek çalışmaya, gerek se yazlık alıp emeklilik günlerini geçirmeye. Herkesin imrendiği bir ilçede yaşıyoruz.  Ancak; 
   Hafta sonu Belediye Başkanımız Sayın Mehmet İspir, Facebook sayfasında “İyi hafta sonu geçirmenizi dilerim” diye durum bildirimi yaptığında ben, Serdivan Belediyesi, Sapanca Gölü kenarı rekreasyon alanındaydım. Bizim Longoz Benzeri bir gezi yolu yapılmış ama bir tek ağaç kesilmemiş. Eski Esentepe girişindeki Kentpark Şemsiyesi görünümlü girişten ailenizle birlikte bir girip gezin. Mutlu hafta sonu geçirmek istiyorsanız tabii… Başkanın dileğinin altına yazdım, “Mutlu hafta sonu için Karasu dışına çıkmak istemiyoruz. Yeni Projelerinizi bekleriz.” Umuyorum ki Sakarya Nehri ve Küçükboğaz Gölü etrafında çok daha güzelleri yapılabilir. Ama önce yapılmışı görüp fikir edinmek gerek. 
   Yoksa iyi hafta sonları için Karasu dışına çıkmak gerekecek!
            AMAN BAŞKANA DİKKAT
   Sayın İspir`i gördüğümde tanıyamadım. Çok zayıflamış. Bunu kendisine söylediğimde, on kilo verdiğini söyledi. 
   Eğer bir hastalığı yoksa Başkanın ciddi olarak sıkıntıları var. Bunun neler olabileceği hakkında fikir yürütmek istemiyorum ama partili partisiz yakın çevresi tahmin edebilir. Belediyedeki sıkıntılar, muhalif ya da partili insanların ve halkın beklentileri Başkanı ciddi strese sokmuş olabilir.
  Eğer mümkünse Başkan`ın telefonlarını kapatıp kısa bir tatile çıkmasının iyi geleceğini düşünüyorum. Yoksa yakında sağlık problemleri başka şekillerde dışa vurabilir. Aman dikkat Başkan!
         SEDAŞ`DAN KURTULDUK
   Aman Allahım, o ne stresti yahu. Elektrik faturasını yatırmayı unuttuğumuzda, ya da yüksek elektrik faturasını ödemeye para bulamadığımızda, hafta geçmeden Sedaş memurları gelip elektriğimizi kesiyorlardı. Nadiren incelik gösterip yatırmamızı, yoksa kesmek zorunda kalacaklarını söylüyorlardı. 
   “Elektrik faturanızı indirimli ödeyin” yazısını görüp müracaat ettik. Meğer Sedaş dışında başka bir firmaya geçmişiz. Faturayı kaybettiğimiz için ödeyemedik. Ne gelen, ne soran var. Hayret ki elektriğimizi bile kesmediler. Hatta 2. Fatura geldi, yine de ağırdan aldık ödemedik. Yahu kesmediler elektriğimizi! 
   Bu firmaya geçmek için aylık en az 150 liralık elektrik harcamanız gerekiyor. 
   Ya hani biz de ayıp ediyoruz belki ama doya doya da tadını çıkartıyoruz, Sedaş`tan kurtulduk. Ohh beee… Hadi kessenize, kessenize..!
                   MÜHENDİS BEY!
   Hani bir reklam var ya, arabanın direksiyonu sağ tarafa konulunca panik yapıyor ve bağırıyor yanlış yaptılar diye “Mühendis Bey..!” Meğer araçlar İngiltere`ye gönderilecekmiş, Orada trafik ters ya…
   Ben, Belediye binasının projesini çizen Mühendise sesleniyorum. Yahu ters yaptınız binayı. Öyle bina mı olur. 
   Bir kere içteki merdiveni koyacağınıza oraya bir oda daha koyabilirdiniz. Ne gerek var öyle geniş merdivene, 1 metrelik merdiven yeter bu halka…
   Ortadaki boşluğa da gerek yok. Neymiş, ışık alacakmış! Hadi canım sen de… Gördün mü orta boşlukta ışık alsın diye bırakılan yere yapılan ilaveyi ve Beyaz masa bölümünü? Kocaman yer kazanıldı. Bunu bile düşünemedin! Anlasan tüm bunları projeye koyardın.
   Kaldırım kapanarak bir oda daha kazanılıyor, bak sen bunu bile düşünemedin! Artık Binaya girecek olan burada sorgulanacak. Sahi sen sorgu odasını bile akıl edemedin.
   Ha, bir de projeye sanki çok ihtiyaç varmış gibi sığınak çizmişsin. Ne gerek var ki canım. Buralarda savaş olacak değil ya. İlçedeki hangi sığınak projesi uygulanmış ki! Sanki savaş çıkacak. 
   Yahu ön balkona çıkan bir kapı bile yapmamışsın. Etrafında küpeşte de yok. Ya Başkan seçim sonrası halka hitap ederken buradan aşağı düşseydi! 
   Yangın ve deprem gibi acil durumlarda halkın çıkış yapabileceğini düşünmüşsün ama deprem dediğin 10 yılda bir olur. O da mesai saatleri dışına denk gelsin canım. Yangın ise neden olsun ki! 
   Hem şimdi gör bak, pasaj içindeki dükkânlar iş yapamayınca hepsi kapanacak. Belediye de buraları ucuz ucuz kapatacak. Bir taşla kuş katliamı… 
   Sen o projeyi çizmek için okul okumuşsun ama projeyi bu hale getirmek için okula ihtiyaç yok ki! Sen daha dur bak, senin düşünemediğin neler gerçekleşecek!
                               

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1738