SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.09.2019

Ferizli Jandarması


    Ferizli Jandarmasının İlçemize hizmet aşkını takdir etmek istedim!

   Daha önce Ferizli rampasına radar kurarak Ferizli girişinde uygulama yapan Bölge Jandarması, artık ilçemiz girişinde hizmetine devam ediyor. Ferizli’nin Karasu çıkışına, Sinanoğlu-Limandere arasını mesken tutan ekip, adeta Karasuluları denetliyor. Kendi bölgesinin insanlarıyla kötü olmak istemeyen ekip, Karasululara rahatça ve bol bol ceza yazmakla meşgul. Bu da Karasu esnafını ve Karasulu araç sürücülerini tedirgin ediyor.

   Daha önce Tigem yanında uygulama yapan jandarmamızı da özledik artık. Sanırım onlar da bu uygulamadan rahat ve memnun. Ben, jandarmamızı özledim. Her ekip kendi bölgesine…!

                                YENİ YIL DİLEĞİ

   Yılbaşında Karasu için yazdığım dilekler, hemen tutacak gibi… Geçen haftaki Karasu Haber Gazetesi, Para Dergisi’nden alıntı yaparak ilçemizin il olacağı ve daha diğer bir sürü dileğimizin gerçekleşeceği yönünde haber yapmış. Bu da bizi haklı olarak sevindirdi tabii.

   Keşke o dileklere kendimi de ekleseydim ve 2013 yılında kendim için de iyi bir şeyler dileseydim!

                               RESİSTANSLI ÇANAK ANTEN

   Geçen hafta kar çok yağınca, çoğumuz sık sık çatıya çıktık, çanak antenin karını temizlemeye. Çünkü kar çanağı kapatıyor, TV izleyemiyorduk. (Bu arada üzücü bir kaza yaşandı bu sebeple, merhuma rahmet, ailesine sabır diliyorum.) Bir avukat arkadaşımız, ilginç bir fikir sundu,  “Resistanslı çanak anten imalatı yapan köşeyi döner” diyerek.

   Bizde, her uydu için ayrı bir çanak anten konulurken çatıya, Almanyalı eniştem 20 sene önce, arama motorlu çanak antenden bahsettiydi. Teknoloji ilerliyor tabii. Kablolu TV sayesinde, antenlere de gerek kalmayacak yakın zamanda.

                                   ÇUKURLARA KÜL

   Sokağımız girişinde büyük bir çukur vardı, artık aracımızı kaçıracak yer kalamayacak kadar sıkıştıran. Çukur yok olmuş! Hem de asfalt dökülmüş gibi…

   Belediyenin bir hizmeti mi bu derken, bir komşumuzun kalorifer külünü bu çukura dökerek kapattığı, gelip geçen araçların da sıkıştırarak sağlam bir dolgu oluşturduğunu fark ettim.

   Daha önce en yüksek mukavemetli betonların kül karışımı ile elde edildiğini biliyordum. Artık tecrübe ile sabitlendi. Belediyeden çukurları doldurmasını beklemek yerine, çukurları kül ile doldurarak kendi hizmetimizi kendimiz görmeliyiz. Böyle yapmakla biriken ve Belediyeye de yük olan külleri değerlendirmiş oluruz.

   Hani inşaatın temeli atıldıktan sonra temel hafriyatından çıkan kumu yeniden dolduruyorlar ya, işte o dolgu yerine bu kalorifer artığı külleri doldurduğunuzda, inşaatın temel yalıtımı sağlanmış olur, alttan rutubet gelmez ve ısı kaybı azalır. Tabii bu organizasyonu da kim yapacak! Ayrıca düşük döşeme banyo ve tuvaletlerde bu döşeme dolgusu için en uygun malzeme, cüruf denilen bu malzemedir.

                                 HİZMETİN BÖYLESİ

   Kar yağınca oluşan bir tehlikeden bahsedecektim ben de. Çatıdan kayan karlar, aşağıda duran araç ve insanlara büyük zararlar verebiliyor, diye.

   Kar yağışının durduğu gün itfaiye ekibi, çatıda biriken karları temizliyordu. Bu olay bazılarına gereksiz ve angarya gelmiş olabilir ama, düşünen ve emri verenleri tebrik ederim. Gelmeden önlem alınan felaketin çoğu kimse farkında olmaz da…

   Çatıda biriken kar, kiremidin ısınmasıyla çığ gibi akar ve araçların tavanını, kaportasını çökertir. Aşağıda duran insanların da ciddi yaralanmalarına sebep olabilirdi.

                          HOCAMIN VİCDANI SIZLIYOR!

   Beni 2. Sayfadan 5. sayfaya atan Cihan Hoca, benden kaptığı yerin keyfini sürüyor. Maşallah yeri de büyük ve geniş bulunca değinmediği konu kalmıyor! Oraya sığamayıp 3. sayfaya taşmasından endişe ediyoruz ekip olarak!

   Bu durum vicdanını sızlatmış olacak ki, her hafta benim yazı başlığımı manşette vererek hem bizim gazımızı alıyor, hem de vicdanını rahatlatıyor.

   Onu bunu anlamam! Şubat ayında, Gazetenin kuruluşunun 10. Yıl kutlamasında da beni önlerden alıp arka masalara atarsa, işte o zaman şerrimden korksun!

                                      

                                 

                                

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ