SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.09.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • Kadınlar Günü ve Hacer Abla

Kadınlar Günü ve Hacer Abla


    Belediyenin de katkısıyla, meclisteki 3 partinin Kadın Kolları Başkanı, bu yılki kadınlar günü eğlencesini Karasu Ekşioğlu Otel’de kutladılar. Protokol ve kadın hakları konuşmalarından sonra da vur patlasın-çal oynasın, eğlendiler. Dünya Kadınlar Gününü doyasıya kutladılar.

   Bu tür eğlenceleri, geçmişte Hacer Abla organize ederdi. Toplanan paraları da Başkanı olduğu Yardım Severler Derneğine gelir kaydederdi. Sivil Toplum Örgütlerinin de tek kadın temsilcisi, vazgeçilmez müdavimiydi.

   Yardımseverler Derneği, Karasu Şubesini kapattı. Her yıl Karasu’lu öğrencilere burs veren, ihtiyacı olan ailelere yardım eden Dernek Başkanımız da hesapları devredip sessiz sedasız kendi işlerine döndü. Böylece STÖ’deki tek kadın temsilci de ayrıldı!

MUM IŞIĞINDA ADALET

   Geçen hafta elektrikler kesilince, Hükümet Konağında da işler durdu. Özellikle Adliye koridorlarında onlarca insan, saatlerce elektriklerin gelmesini bekledi. Elektrik olmadığı için bilgisayarları kullanamayan mahkemeler, davaları ileri tarihe atmak yerine elektriklerin gelmesini beklettiler. Neyse ki öğleden sonra elektrikler geldi de boşu boşuna beklememiş oldular. Sabah görülmesi gereken mahkemeler, öğleden sonra görüldü.

   Haydi, hakim, savcı, katip ve mübaşirlerin işi o. Peki davalılar, davacılar ve şahitlerin elektriklerin kesilmesindeki suçu ne? Herkesin bir işi gücü, bir programı var.

   Hani depodan daktiloları alıp mum ışığında mahkeme görülmesi gerekir mi diye düşündüm. Öyle ya, koskoca Karasu Adliyesi, Sedaş’a teslim.

   Adliyenin yanında Kaymakamlık ve diğer birimler de işlem yapamadılar. Devletin yarım gün olmaması…!

   Hani, olur ki İlçeye ihtiyacı karşılayacak bir Adliye Binası yapılması düşünülürse, Jeneratörleri de ihmal edilmemeli. Mahkemeler, Sedaşın insafına bırakılmamalı.

   KARASUSPOR

   Karasuspor güzel oynuyor ve hak ettiği yerde, lider. Uzun zamandır nihayet sporun içinden gelen bir Başkanı var. İşi biliyor. Bize de keyifle seyretmesi kalıyor.

   Ancak, her güzel şeyin bir bedeli vardır. Bu lider takımın ciddi masrafları var.

   İlçemiz işadamlarının bir kısmı Sakaryaspor’un yönetimine geçmiş, bir müddet sonra da ayrılmışlardı. Ciddi harcamalarla yüzleşen bu işadamlarımızın bir kısmı Karasuspor’a yardım etse de, bazıları da uzaktan seyrediyor. Uzaktan seyretmek olmaz, Yönetimin ekonomik desteğe ihtiyacı var. Hep birlikte omuz atmalı…

   Bu takımın Başkanı her ne kadar Hasan Özkan’sa, Bu takım Karasu’nun takımı. Belediye ve işadamları dahil, tüm halkın sahip çıkması gerekir.

   Yardım eden işadamlarımızın isimlerini öğrenmek istedim. Hepimizin tahmin edebileceği gibi, Başkan dahil, Hasan, Kemal ve Yılmaz Ekşi kardeşler, Altan Aslan, Ertan Karanfil listenin başını çekiyorlar. Adını hatırlayamayıp yazamadığım varsa affetsin. Ben sadece ilçemizden nemalanıp İlçemiz takımına yardım edenleri bilin diye yazdım. Diğer işadamlarımız da yardım ediyordur muhakkak. Ama bu kişiler hemen her dönem çok miktarda yardım ederek Karasuspor’a sahip çıkıyor, destek oluyorlar.

   Tabii yönetici olmanın da bir bedeli var. Şampiyon bir takım kurup tribünden keyifle seyretmenin bedelini zaten ödeyen ve ödemekte olan Başkan’a naçizane birkaç önerim olacak. Daha önce bu takımı beş parasız yönetenlerin yaptığı gibi, gece düzenlemek, eşya piyangosu yapmak gibi para getirici unsurları da düşünmelidir. İşadamı, para veriyorsa reklamının da yapılmasını ister. Bu sebeple yapılan yardımların halka da duyurulması gerekir.

   Tabii Belediyenin de yapabileceği şeyler var. Ekstradan cebinden para çıkmadan, mesela inşaat ruhsatlarında, iskanlarda, tapudaki satışlarda Karasupor’a yardım makbuzu kestirebilir. Belediyeden alacağı olanlar, hak ediş alanlar, az bir oranını makbuz karşılığı Karasuspor’a bağışlayabilir. Karasuspor’a işlek bir yerde büfe, kafe verilebilir.

   Her yıl elemelere katılıp şampiyon olamamaktan sıkıldık. Artık şampiyon olup bir üst ligde, Sakaryaspor’un oynadığı ligde oynayalım.

 BU GÜN DE DİKMEZSEN

   Daha da dikme. Yaz geliyor, bu haftadan sonra dikilen ağaçların tutma ihtimali azalıyor. Sen de bir fidan al ve sana hoş gelen bir köşeye ağaç dik. Bunu kendin için, toplum için, dinin için yap.

   “Kıyamet kopacağını bilsen dahi ağaç dik”. Hz Muhammet

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ