SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.09.2019

KARASU`DA SİYASET


   7 Haziran`da seçim olmasın karşılık, halkımızda seçim heyecanı yok. Belki de şimdiye kadar heyecanla kullandıkları oylarının karşılığını alamadıklarından, belki de seçim sisteminde figüran olarak kullanıldığından, belki daha da zorlaşan hayat şartlarından siyaset ile uğraşmak lüks göründüğünden… Ne derseniz deyin ama, heyecan yok.
   Öncelikle İlçemizde iki ayrı partide aday olarak müracaat edip yarışa giren hemşerilerimize şans diliyoruz. iki Hemşerimizin, listeye girip girmeyeceği bile kesin değilken, milletvekili olarak aday adayı olup yarışa girdiklerini hissettirdikleri için teşekkürler. 
   Sayın Recep Soytürk, şimdiden seçim propagandası için aracını hazırlamış, Sakarya`yı turluyor. 
Umarız seçilebilecek bir yerden listeye girer. Kendisini Karasu`da pek göremeyip yakından tanımasak da, Soytürk soyadı bile Karasulular için yeterli referans olacaktır. Devlet adamı tecrübesi olması artı olarak görülse de, İlçemiz ve Bölge sorunlarını da en azından seçim süresince öğreneceği ve çözüm üreteceği kanaatindeyiz. Şimdilik listeye girememesi için bir sebep yok gibi görülüyorsa da, temayül yoklamaları, parti yönetimi ve hatta Başbakan ile Cumhurbaşkanı arasındaki güç düellosunda ne olacağı belli olmaz. Malum, önceki dönem Belediye Başkanlığı sırasında partinin has adamı olmasına rağmen Ali İnci hakkında spekülasyonlar olmasın rağmen, şimdi göğsünü gere gere aday adayı olabiliyor! MİT müsteşarının başına gelenler de bir nevi neler olabileceğinin garantisi olmadığını göstermektedir.
   Mustafa İsen, Başbakan ve Cumhurbaşkanından sinyal almasa, aday olmazdı. Muhtemelen ilk sıralarda yerini alacaktır. 
   Bir de Kocaali bölgesinden Levent Samrıoğlu var, listeye gireceğini tahmin etmediğimiz ama şans dilediğimiz…
   Avni Şahin ise, halkın arasından ve halkın sorunlarını daha iyi bilen birisi olarak dikkat seçiyor. Bana göre daha yolun başında talihsiz bir açıklama yaptı; “Biz Karasu yönetiminde olsaydık, seçilemesek bile meclise adam sokardık” diyerek yönetimi karşısına aldı. Daha sonra yönetimi de yanına alarak ilçeleri dolaşması ve aday tanıtım toplantıları düzenlemesi, barış imzalandığını gösteriyor. Avni Şahin, parti içinde pek aktif olmamakla birlikte, eğitim olarak da diğer aday adaylarından bir adım geriden başlamaktadır. Hatta bazı arkadaşları, “İlçe başkanlığı seçimlerinde bile arkadaşlarının yalnız bıraktığı” Şahin`e seçime girdiği için destek olmakla birlikte pek şans tanımamaktadır. Alçakgönüllü ve halkla iç içe olan Avni Şahin için de dileklerimiz aynı, umarız seçilebilecek bir yerden listeye girer. Her ne kadar gönlünden 2. Sıra geçse de, iktidardaki dalgalanmalar ve kriz sebebiyle seçimin neler kazandırıp neler kaybettirebileceği bilinmemektedir.
   Her iki adaydan hangisi seçilebilecek sırada olursa, Karasu halkının ona yükleneceğini tahmin ediyorum. Ancak, bir arkadaşının kendisine söylediği sözü burada tekrar hatırlatıyorum, Sanal medyayı, interneti kullanmaları gerekir. Adlarına sayfa açıp yapacaklarını bol twitli mesajlarla halka duyurmaları lazım.
   Parti merkezi aday adaylarının dışında önemli bir şahsiyet daha atayıp seçilebilecek bölgeye yazmazsa, ilçemiz siyaseti bu iki adayın etrafında dönecek. 
   MHP Karasu, şimdiye kadar gördüğümüz kadarıyla Münir Kutluatay`ı listede, ilk sıralarda görmek istemiyor. Hatta adına sayfa bile açmışlar; “Karasu`da Minür Kutluata`yı İstemeyenler..” diye. Şimdilik ilk sırada onun adı geçmekte, hadi hayırlısı diyelim ama seçilirse de bu kavga devam ederse, Karasu için pek hayırlı olmayacak!
   Kişisel kanaatim, memuriyetten gelenler değil de, kendi kişisel gayretleriyle bir yerlere gelen, sanayici, tüccar, işadamı gibi şahsiyetlerin mecliste daha başarılı olacağı… Zaten Cumhurbaşkanı da demiyor mu; “Türkiye AŞ  gibi yönetilmelidir!”
TEŞEKKÜRLER SASKİ
   Geçen hafta, bir çalışma sırasında evimin yanındaki pis su borusu patladı. Lağım sızdıran ve çevreye kötü kokular salan hattın tamiri gerekiyordu. Bunun için kimi çağırabileceğimi düşünürken, komşum imdada yetişti. “SASKİ`ye haber ver, onların görevi”. 
   Hani sık sık şikayet edip eleştirdiğimiz SASKİ…
   Haber verir vermez, görevdeki arkadaşlarını arayıp arızanın adresini verdiler. Daha ben eve gelmeden onlar gelmiş, arızanın etrafını kazmış, yedek boruyu hazırlamışlardı. Mahcup olmadım değil yani.
   Teşekkürler SASKİ…
BELEDİYE TEMİZLİK İŞLERİ
   SASKİ`ye teşekkür edip de Belediye temizlik işlerine teşekkür etmeden olmaz. 
   Zaman zaman evin etrafında gördüğüm ve çevreyi düzenleyen Belediye kepçesini görüyordum. Kış boyu biriken küllerimiz tabii ki çöp kamyonuna sığmadığından, birikiyordu! Onları almalarını rica ettim. “Ne demek, görevimiz” diyerek aldılar ve düzelttiler. Çöpler kadar küller için de gerekli duyarlılığı gösteren karasu temizlik İşleri ekibine tekrar teşekkür ederim.
   
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1004