SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.10.2019

KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRÜ


                   Bu yazım sana umarım ulaşır. Çünkü bölgemizle ilgili iki ayrı konuda şikayetim var. Aslında bunlar daha önceden var olup tekrar tekrar dile getirmek istediğimiz sıkıntılardan bazıları..

  İlçemizde sıkça kaza olan bir mevkii var, biliyor musunuz neresi? İstatistiklere bakarsanız bulursunuz. Hatta sadece İlçemizde değil, Türkiye`de ilk 5 içerisinde..! Burası, Liman sapağı ile Yenimahalle-Adapazarı kavşağı...(Adapazarı kavşağı diyorum, dikkat edin, Sakarya değil). Burada ne genç kızlar, ne koç yiğit delikanlılar can verdi. Ne aileler parçalandı, haberiniz vardır.

  Dün buradan yürüyerek geçerkenbir şey daha çekti; Burada kaza olması değil, kaza olmaması tesadüf! Çünkü, Yenimahalle tarafından gelen bir şoför, Limana doğru dönerken oldukça tehlikeli bir manevra yapıyor. Burada, arkadan gelen aracı kontrol ederken, karşıdan gelen aracı da kontrol etmek durumunda kalıyor. İkisi de müsait olduğunda direksiyonu kırıyor. Bu sefer de Liman tarafından çıkan araç ile burun buruna geliyor. Çünkü, yol kenarındaki ot, diken ve ağaçlar görüşü engelleyip Liman tarafından gelen aracın görünmesini engelliyor.

  Tüm bunları hesaba katarak manevra yapan araç, Benzin istasyonundan çıkmakta olan aracı hesaba katamıyor maalesef. Ya da karşı yönden gelen yolu kapamış bir diğer aracı. Zaten Akaryakıt istasyonundan çıkmakta olan araç da aynı üçlemde... Liman tarafından, sol arkadan ya da karşı şeritten gelen araç ile mücadele ederken, birden Limana dönecek araç ile burun buruna geliyor.

  Dün bu korkuyu yaşadım. hemen her gün bu korku yaşanıyor. Bir kişinin daha ölmesine tahammülümüz yok! Maddi hasarları saymıyorum bile.(Hem merak ettiğim, sigorta şirketleri yolun bu durumunu mazeret sayarak neden Karayollarına dava açıp tazminat paralarını istemezler ki?).

  Burada yapılması gerekenleri söylüyorum, bir kulak ver. Ben de bir İnşaat Mühendisiyim.  En uygun çözüm, kavşağa kadar buranın çift şerit yapılmasıdır. Şimdiye kadar neden yapılmadığını zaten merak ediyorum. Liman girişinden Karasu tarafına, Kavşaktan Adapazarı tarafına zaten her yön çift şeritli. Bu 680 metre mesafe neden kalmış, belli değil.

  Belki ödenek yok, belki ileriye doğru başka projeniz vardır diye söyleyeyim, en kısa ve kestirme çözüm, buradan Limana dönülmesini engelleyecek şekilde düzenleme yapmanızdır. Limana dönecek olan, 280 metre ilerideki Sanayi kavşağındaki ışıklardan dönebilir.

  Bu düzenlemeyi bir an önce bitirmeniz gerekmektedir, çünkü daha fazla can kaybına tahammülümüz yoktur. Karasu Halkını ciddiye alın, onlar sizi ciddiye alıp Müdürlüğünüze dayanmadan..!

  Bu arada, İlçemiz ile değinmediğim diğer konuları da "yapılacaklar" listesinin tarihine ekleyiniz lütfen; Yanimahalle-Adapazarı kavşağı, Çağdaş Kavşağı, Karasu Belediyesinin Yazın ve Bayramlardaki tıkanıklığı çözmek için açıp Sizin kapadığınız Samanyolu ağzı, Trafik ışıklarının düzenlenmesi (Yeşil yanar yanmaz vitese atmadan kırmızı yanıyor).

  Bahsedeceğim diğer önemli konu, İlçemiz Sakarya ilindedir. Hendek de Sakarya İlindedir. kocaali, Kaynarca, Pamukova ve Sapanca da öyle. İlçemize ya da Hendek`e koydıuğunuz Sakarya 32 km" tabelası komik durmaktadır. İl Merkezimizin adı Adapazarı`dır. Tabela, "Adapazarı 32 km" şeklinde olmalıdır. Düzce ya da Kocaeli`ne benzer tabelalar koyabilirsiniz, Sakarya 32 km" diye. Bu arada, kocaeli Merkezin adı da İzmit`dir. Kandıra`ya "Kocaeli 32 km" tabelası koyabilir misiniz?

  Hadi, değişin şu tabelaları, "Adapazarı 32 km" tabelasıyla da,  Biz de sizin cahilliğinizi unutalım.

  (NOT:Karasu Haber Gazetemizin bu yazı ile çıkan nüshasını bir ön yazı ile Sapanca`daki Karayolları Bölge Müdürlüğüne" bir ön yazı ile gönderilmisini arz ve talep ediyorum.)

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 43