Karayolları


   Geçen hafta, Jandarma karşısındaki özel geçiş yerinden bahsetmiş, Jandar-ma dışında herkesin kullandığını, bu sebeple de kazalara sebep olduğunu söylemiştik. Meğer geçidin hakkında bilmediğimiz neler varmış neler?
   Önceki Başkan Sayın Genç, geçişi Jandarma’nın özel isteği sonucu bıraktıklarını, ancak Karayolları’nın kapatmasını bekledikleri halde kapatmadığını, bu sebeple de burada kaza yapanların mahkemeye müracaat ettikleri takdirde, Karayolları’na dava açarak tazminat hakkına sahip olduklarını söyledi. 
   Gelelim en önemli kısma; 
   Jandarma garnizon Komutanı Bahadır Yüzbaşı, özellikle telefonumuzu bularak arayıp, bu yolu kullanmadıklarını, bu yolun kazalara sebep olması sebebiyle Karayollarına müracaatta bulunduklarını söyledi. “Burada böyle bir kavşak var, gelin kapatın” diye müracaatta bulunmuş. Karayolları da, “Orada öyle bir kavşak görünmüyor, ne kavşağı?” demiş. Bu sefer Bahadır Bey, kavşağın resimlerini çekip tekrar bildirimde bulunmuş, bakın da görün, diye.... “Geldik, geliyoruz” diye diye aradan epey zaman geçince, bu sefer Kaymakamlığa bildirmişler. Kaymakamlık aracılığıyla tekrar Karayolları’na müracaat ederek geçişin kapatılması talebinde bulunmuşlar.
   Jandarma bununla kalmamış, Belediye’ye de müracaatta bulunmuş. “Burada böyle kazalara sebep olabilecek bir kavşak var, gelin kapatın” diye… Sonuç malumunuz, koskoca umursamazlık! 
   Sonuç olarak, Karayolları duyarsız... Belediye de duyarsız.  
   Yüzbaşı Bahadır Bey, özellikle vurguladı, “Biz bu yolu kullanmıyoruz!”
   Burada kaza yapanlar, Karayolları hakkında davacı olurlarsa, yüklü birer tazminat alacaklar. Belki belediye hakkında da dava açıldığında tazminat kazanabilirler, ancak, Belediye bu konuda efsunlu… Bankada paraları yok, icra konulabilecek malları yok. Olanda da zaten sırada bekleyen bir sürü kişi ve kurum var!
   Şimdi farz edelim, Muzaffer Tatlı Karayolları’na dava açtı ve yüklü bir tazminat kazandı. Olması kuvvetli bir ihtimal…. Karayolları bu tazminatı ödeyecek. Devletin, dolayısıyla sizin benim cebimizden çıkacak olan bu para, işini yapmaktan aciz bir Karayolları görevlisinin ihmali sonucu değil midir? Bu cezanın ihmale sebebiyet veren o Karayolları şantiye şefi, ya da Proje Müdürü’nün cebinden çıkması gerekmez mi? Bizim paramızla kimler ağalık yapıyor, ihmalkârlık yapıyor, bunu bilmek de bizim hakkımız değil mi?
KUZEYİN SESİ
   Milletvekili seçimlerine bir yıldan az kaldı. 
   Kocaalili olan Sayın Hasan Ali Çelik, üç dönemdir Meclis’te. Eğer parti tüzüğüne takılırsa, bu dönem listeye giremeyecek. Bu sebeple Karasu, Kocaali ve Kaynarca`yı temsil edecek güçlü bir sese ihtiyaç var. Bu sesin sahibinin Karasulu olması Karasu`nun menfaatine… Gerek nüfusun kalabalıklığı, gerekse yatırımların bu bölgede çok olması sebebiyle Karasulu biri yakışır. Ancak;
   Belediye Başkanının partide bir ağırlığı yok. Göstereceği kişiyi parti tutmaz. İlçe Başkanı atanmayla gelmiş, göstereceği kişiyi partinin diğer üyelerine kabul ettirmesi zor. Meclis üyelerinin her biri ise, İçişleri Bakanlığı Başkanı görevden alsa da beni başkan yapsa, hesabı yapıyor! Belediyenin Büyükşehir ve Milletvekilleri tarafından da desteklendiği söylenemez. Neredeyse küs bir tavır sergiliyorlar. Hatta bazı partililer, asfalt ve benzeri taleplerini Karasu Belediyesi yerine Büyükşehir`e yapmayı uygun buluyor. Sebebini de, Büyükşehir bizi dinliyor, Karasu Belediye Başkanı randevu taleplerimize bile cevap veremiyor, diyor. Anlaşılan partililer Başkan’dan ümidi kesmiş!
   Buna karşılık, Kocaali parti teşkilatı tam bir uyum sergiliyor. Başkan, Meclis, İlçe Başkanı, Büyükşehir tam bir uyum içinde… Ankara`dan da yeterli desteği alıyorlar. Bu sebeple Kuzey’den seçilmesi muhtemel milletvekilinin Kocaali menşeli olma ihtimali fazla. 
   Zaman, birlik ve beraberlik zamanıdır.
 ZORUMA GİDİYOR
   Karasu`nun tüm maçlarını seyrettim. (Şampiyonluğa oynayan bir takım, seyredilmez mi?) Ancak, zoruma giden bir husus var, tüm deplasman maçlarında 5`er lira bilet parası ödediğimiz halde, Karasu Stadı’nda maça girişler bedava… 2000 kişi, 5`er lira bıraksa, 10.000 lira yapar ki, bu parayla bir futbolcunun bonservisi ödenir. Başkan, sezon başından beri 400.000 Lira masrafları olduğunu söyledi ki, bu çok ciddi bir para… Belki de BAL’da rekor…! 
   Ayrıca zaman zaman şeref tribününe hiçbir mülki amirin gelmediğinden yakınıyoruz. Diğer statlardaki şeref tribününü görünce gelmemelerine hak vermek zorundayız. Ne deri koltuk var, oturulacak, ne tuvalet var, gidilecek!
   Ya bu şehre Karasu`ya yakışacak bir stat yapın, Ya da bu stadı Karasu`ya yakışacak hale getirin! 
SEYİR TERASI
   Sayın Genç`e göre, Karasu`ya seyir terası yapılacak iki yer var. Biri, Karasu girişindeki Kiraztepe mevkii, diğeri Küçükboğaz üstü… Kızılcıktepe`den Karasu görülmüyor, yalnız deniz görünüyor. Üstelik kimse oraya seyir için gitmez. 
   Genç, 3. Dönem seçildikleri takdirde Ankara`daki Atakule benzeri bir döner seyir terası ve lokantanın programlarında olduğunu sözlerine ekledi. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1243